Следете не

Забава

Дневен Хороскоп | 20.12 Четврток

Овен

Не донесувајте одлуки сами, комуникацијата која денес ќе ја имате може да биде пресудна за вашиот професионален успех/неуспех. Побарајте совет од колегите.

Љубовта би била подобра кога би покажале повеќе трпение и разбирање. Вашиот партнер постојано наоѓа замерки.

Направете крвна слика.

Бик

Се трудите повеќе од вообичаено, бидејќи сакате некој да ги препознае вашите квалитети. Желбата за докажување е голема кај вас.

По подолго време конечно зборувате отворено со саканата личност. Ова е ден во кој ќе уживате.

Кожата е чувствителна.

Близнаци

Не успевате да покажете се што сакате, но вашата желба е голема и не се плашите да бидете погрешно сфатени.

Можно е ново познанство, но и врска со интересна личност.

Проблеми со синусите.

Рак

Денеска ќе откриете многу важни информации. Искористете ги мудро.

Вашата сакана личност се повеќе се врзува за вас. Можете да очекувате убава заедничка иднина.

Посетете стоматолог.

Лав

Новите околности носат промени и можност за ново работно место. Искористете го тоа.

Денеска ќе ги решите љубовните проблеми. Конечно доаѓате до добра комуникација.

Можни се проблеми со кичмата.

Девица

Ве очекува успех благодарение на помошта од колегите. Денеска работното окружување ви е наклонето.

Конечно ја освојувате личноста која ви се допаѓа.

Здравјето е одлично.

Вага 

Вашата работа моментално е многу стабилна. Напредок е можен и повеќе способности ваши доаѓаат до израз.

Ве очекува почеток на врска со личност која е многу различна од вас.

Внесувајте повеќе течности.

Шкорпија

Донесувате важни одлуки но работата и понатаму ве мачи. Многу сте неодлучни, можеби треба да побарате помош од колегите.

Можна е мала кавга во врската или бракот која брзо ќе се реши.

Здравјето е добро.

Стрелец

Мотивирани сте и енергични, па обврските не ви паѓаат тешко. Ова е еден од вашите подобри денови.

Конечно ќе влезете во врска со личност која ви се допаѓа веќе подолго време.

Се чувствувате одлично.

Јарец

Треба да престанете со грижите за работата, бидејќи вашето место е сигурно. Можни се конфликти со колегите.

Ништо посебно не се случува на полето на љубовта.

Полни сте со енергија.

Водолија

Работите одат одлично за вас. Посебно ако работите приватен бизнис.

Слободните Водолии лесно склопуваат нови познанства. Време е да го преболите последното раскинување.

Проблеми со бешиката.

Риби

Можни се несложувања со колеги со кои имате различни ставови. Не дозволувајте тоа да ве извади од колосек.

Се плашите да и пријдете на личноста која ви се допаѓа.

Синусите ви се чувствителни.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 8 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 9 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 11 час

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 18 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 19 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 19 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 22 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 23 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 1 ден

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close