Забава Хороскоп

Дневен Хороскоп (20.08 Понеделник)

Овен

Работа – Работните планови ќе ви одат лесно, а тоа се одразува и на финансиската ситуација. Време е за успеси.

Љубов – Имате поважни проблеми од љубовта, но партнерот не го разбира тоа. Нема да ви оди на ова поле, оваа недела.

Здравје – Добро

Бик

Работа – Не очајувате доколку приходите нагло ви опаднат. Трендот ќе продолжи понатаму и во септември. Сменете ја работата, ако морате.

Љубов – Една личност постојано во вас буди нешто посебно и единствено, а вие се уште не реагирате.

Љубов – Болки во грбот.

Близнаци

Работа – Добри сте и добро би било да се придвижувате кон нова работна позиција или работа. Сепак, добијте ги сите потребни информации и не се плашете да ризикувате.

Љубов – Премногу сте вообразени за да и се јавите на личноста која ви се допаѓа. Направете го првиот чекор.

Здравје – Добро.

Рак

Работа – Не се грижите за своите обврски, но ќе добиете прекорување од страна на шефот. Потрудете се сите нешта да ги доведете во ред.

Љубов – Имате шанса во текот на оваа недела да запознаете интересна личност. Работите ќе бидат малку покомплицирани, но не очајувајте.

Здравје – Одлично.

Лав

Работа – Работниот план тече солидно и свесни сте за своите квалитети, кои можат да ви помогнат да дојдете до подобра позиција.

Љубов – Партнерот не сака да сподели некои работи со вас. Се чувствува доза на таинственост, а тоа може да ве направи многу нервозни.

Здравје – Стрес.

Девица

Работа – Не очајувате бидејќи немате лош став кога станува збор за ситуациите на работа. Работите навистина не одат добро, но тоа не зависи само од вас, туку од целиот тим.

Љубов – Партнерот го мачат проблеми, а сето тоа влијае на вас. Затоа одморот и разговорот се најдобро решение.

Здравје – Уморни сте.

Вага

Работа – Вашата финансиска ситуација се поправа на повеќе страни и немате многу загуби. Сите работи се добри и така треба да биде. Време е за нови планови.

Љубов – Се чувствувате одлично во присуство на еден Овен, но ни сами не знаете што да правите кога оваа ситуација е во прашање.

Здравје – Подобрете го тренингот.

Шкорпија

Работа – Колегите немаат разбирање за вас. Гледајте да ја поправите таквата ситуација.

Љубов – Заљубени сте, но тоа не си го признавате ни себеси.

Здравје – Вежбајте повеќе.

Стрелец

Работа – Доколку работите приватно, ќе имате одлични работни можности, па добро е да се потрудите да ги искористите.

Љубов – Не очајувајте ако сте сами, бидејќи се очекуваат промени наскоро.

Здравје – Аритмија.

Јарец

Работа – Вие ја работите работата на повеќе луѓе. Одете на одмор. А, потоа размислете што сакате од себе и од другите, без оглед на тоа дали ви се надредени или подредени.

Љубов – Не сте заинтересирани за љубовта. Вашиот љубовен однос сега веќе не е филм, тој е шпанска серија.

Здравје – Добро се чувствувате.

Водолија

Работа – Работните планови ќе бидат успешни оваа недела, што носи и подобра финансиска ситуаиција.

Љубов – Партнерот ви е најголема поддршка. Бидете среќни поради тоа.

Здравје – Добро се чувствувате и оваа недела.

Риби

Работа – Не сте во можност да избирате со кого соработувате, но исто така сте и малку напнати. Доаѓа подобар период.

Љубов – Појачаната тензија на ова поле може да биде погубна за вас. Пробајте да бидете поотворени кон себе и да и признаете слабостите.

Здравје – Несоница.