Забава Хороскоп

Редовен Хороскоп | 21.12 Петок

ОВЕН
Финансиската ситуација се поправа. Очекувајте прилив на пари поради што ќе сјаете, комуницирате, но и непланирано и прекумерно ќе ги трошите. Бидејќи е познато дека лесно приоѓате кон пороци, умереноста ќе биде најдоброто решение. Биолошкиот часовник на многу женски Овнови отчукува, желбата за деца е на високо ниво.

БИК
Со доза на оптимизам приоѓате кон работните обврски. Многу Бикови очекуваат јавен настап и унапредување. Финансиската ситуација се подобрува. Здравствените проблеми се последица од претерување со индивидуални работи. За некои проблем се цигарите, за други алкохолот, а за трети и едното и другото.

БЛИЗНАЦИ
Пред вас се наоѓа напорна работна седмица, но засега без никаков видлив напредок. Бидејќи сакате материјални докази за она што го работите, ќе бидете малку незадоволни. Доколку сакате да испливате од проблемите и да влијаете на финансиската состојба, треба да се организирате што е можно побрзо.

РАК
Романтичните настани можат да ја надминат секојдневната монотонија. Препуштете се на желбите. Ќе бидете во ситуација да реагирате многу емотивно. Мудроста е таа која најдобро ќе ви оди од рака во периодот што доаѓа. Повлекувате исправни потези кога станува збор за бизнис. Со минимален напор остварувате значајни бенефиции.

ЛАВ
Морате да тргнете во одлучна акција. Одговорни сте за сопствената судбина, но и за судбината на многумина. Затоа внимавајте. Работата се забрза, па почувствувате дополнителни грижи. Почнавте со грешки за кои не сте биле ни свесни, па сега морате да страдате. Можни се гинеколошки проблеми и несакани ефекти на уринарниот тракт.

ДЕВИЦА
Функционирате мудро и чесно. Ќе бидете во ситуација да се занимавате со филозофски проблеми и да повлекувате мудри потези. Оваа недела ве очекува многу работа, но поради зголемената енергија, успешно ќе ја завршите. Финансиската ситуација се подобрува. Можни се ревматски нарушувања или фрактури на коските.

ТЕРЕЗИЈА
Упорно настојувате да направите некоја пресвртница во животот, но тоа тешко ви оди. Само ако сте трпеливи, ќе може да ги завршите сите обврски. На материјален план не ви цветаат рози, затоа насочете се кон духовноста. Имунитетот ви е ослабен, потрудете се да го зајакнете.

СКОРПИЈА
Оваа недела ќе се случат драстични промени. Последиците може да бидат непредвидливи, било да се материјални или здравствени. Промената на работата има врска со странство или заедничка соработка со домашен пријател, но загрижени сте поради задоцнување на проектите. Исцрпени сте, невнимателни и наклонети кон трачеви.

СТРЕЛЕЦ
Доколку постојано се напнувате, морате да се контролирате. Бидејќи не сте способни да управувате со себе, ќе бидете склони кон кавги и ексцеси. На работното место, конечно, можете да здивнете. Повеќето Стрелци ги очекува заслужен период на релаксација. Кога се работи за вашето здравје, очекувајте чести промени на расположението проследени со депресија.

ЈАРЕЦ
Иако сте опкружени со многу луѓе, вие сте типичен индивидуалист. Многумина од вас ќе побараат совет. А на кому вие да се пожалите? Мудро ќе влетате во нови работни потфати. Сфаќате дека нема што да загубите. Кој ризикува, тој, секако, и добива. Бидејќи не умеете на правилен начин да ја трошите енергијата, можни се здравствени проблеми.

ВОДОЛИЈА
Имате можност да завршите низа корисни и практични работи, што ќе ви донесат големо психолошко олеснување и добра материјална сатисфакција. Здружете ги своите деловно-финансиски интереси со екипата која ветува успешна и долгорочна соработка. Бидете доволно отворени за нови идеи и решенија.

РИБИ
Однесувајте се соодветно пред лицето кое може да ве окарактеризира на погрешен начин или да ги употреби вашите изјави во своја корист. Деловната стратегија што ја спроведувате носи само делумни резултати, а тоа почнува да ве загрижува. На крај тешко може да се заклучи – кој добива, а кој губи?!