Следете не

Хороскоп

Денешен Хороскоп (21.03) Четврток

Овен

Многу тежок ден е пред вас и ништо нема да оди онака како што сакате. Не вложувајте во нови работи денес.

Загрижени сте за работата, а тоа ве кочи и во љубовна смисла. Немате енергија да и се посветите на саканата личност.

Неповолен период, посетете лекар.

Бик

Ве очекуваат компликации на работа и ви треба многу трпение за да успеете да го постигнете тоа што го посакувате.

Разочарани сте во саканата личност и сметате дека многу работи одат по погрешен пат.

Уморни сте.

Близнаци

Не брзајте. Важно е да се сконцентрирате на работата.

Иако сакате прекин на врската, сепак добро е прво да размислите за тоа.

Напнати сте психички.

Рак

Изгубивте надеж дека ќе се појави личност со која ќе остварите добра соработка на работа.

Барате стабилност во љубовта, но не сте расположени за врска овој период.

Проблеми со нервите.

Лав

Ви се случуваат добри промени. Уживајте во нив.

Постои дистанца меѓу вас и саканата личност. Можно е да дојде до прекин на врската.

Внимавајте на грбот.

Девица

Ако планирате патување, пред вас е добар ден за тоа.

Ви се допаѓа личност која се покажала како оригинална, своја и различна од другите.

Внимавајте на циркулацијата.

Вага

Загрижени сте за трошоците и финансиите. Работите не се како што очекувавте.

Губите доверба во партнерот. Пред вас е неповолен период.

Можни се воспаленија и инфекции.

Шкорпија

Имате впечаток дека работите не одат добро и барате план Б.

Можно е да се јават проблеми за оние кои се во брак или врска.

Внимавајте на бубрезите.

Стрелец

Пред вас е генерално добар ден, работите одат онака како што сакате.

Ве очекува можност да влезете во врска. Подоцна можете да се надевате и на брак.

Чувствителни ви се зглобовите.

Јарец

Ќе успеете да ги остварите своите планови. Можете да очекувате дека денешниот ден е поволен за работа.

Не сте сигурни во своите чувства и ви се чини дека сакате прекин на врската.

Би ви годела прошетка.

Водолија

Во текот на денешниот ден би можеле да имате компликации на работа, но со помош на колегите ќе дојдете до решение.

Ве очекува добар ден за љубов. Можете да се надевате на средба со личноста која ви значи.

Добро се чувствувате.

Риби

Доаѓаат добри промени на полето на работата.

Дистанцата меѓу вас и саканата личност зазема замав. Можно е да дојде до прекин на врската.

Внимавајте на грбот.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 3 часа

Денес сончево со мала умерена облачност, висок УВ до 9 – не очекува топол бран!

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец....

ЗабаваПред 5 часа

Денешен Хороскоп (27 Јуни) Четврток

Овен Работа Имате шанса да ги ставите своите идеи во акција. Ќе ја имате поддршката на лице во знак на...

ЗабаваПред 7 часа

„Check In“: Bionda Band & Addicted 2 U, резервирај за забава!

Бидете дел од домашните збиднувања со „Check In“ Четврток: Bionda Band ●LIVE Петок: Addicted 2 U ●LIVE Резервации на тел:...

СветПред 14 часа

Куче фрлено во катран без грам совест го оставиле да умре, но сепак се спасило (ВИДЕО)

Животните можеби имаат начини да се заштитат себе си, но кога се со луѓето, тогаш може само да веруваат во...

СлучувањаПред 14 часа

(ФОТО) Гушнати татко и ќерка починаа од како не ја препливаа реката за да го остварат сонот

Светот е шокиран од фотографиите објавени во светот денес на безживотните тела на таткото и ќерката кои гушнати лежат на...

НастаниПред 14 часа

Верен другар: Тони Центински со песната за Тоше ги расплака сите, а сцените во позадина ја кинат душата (ВИДЕО)

Тони Цетински одржа концерт за паметење пред полниот Ташмајдан. Публиката во еден глас ги пеела сите хитови на познатиот музичар...

КичевоПред 15 часа

По повод празникот св.Јован Крстител-Иванден во с.Староец ќе се одржи дводневен турнир во мал фудбал

По повод големиот христијански празник св.Јован Крстител – Иванден во кичевското с.Староец традиционално се организира турнир во мал фудбал. За...

КичевоПред 18 часа

ЕВН: Овие кичевски улици ќе бидат два часа без струја

ЕВН известува дека поради планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа на ден 26.06.2019 година без електрична енергија ќе останат: Од...

ЗабаваПред 1 ден

Хороскоп за денес (26 Јуни) Среда

ОВЕН Размислувајте однапред при носењето одлуки на деловно поле и важно е некои проекти добро да ги организирате. Со саканата...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: „Секогаш ставај кацига кога возиш мотор“ – Разбуди ги добрите сообраќајни навики!

Министерството за внатрешни работи уште еднаш Ве потсетува за сообраќајните правила за возење мотор. Заштитниот шлем го намалува ризикот од...

НАЈЧИТАНИ