Забава Хороскоп

Вашиот дневен Хороскоп | 22.12 Сабота

Овен
Сакате околината да го забележи она со што се занимавате. Доколку пофалбите изостанат, ќе се обидете да ги изнудите. Врската во која се наоѓате е заснована на физичка привлечност, што не е толку добро. Под услов да градите однос со партнерот, ќе бидете во ситуација да останете заедно. Пријатно изненадување од Лавот.

Бик
Многу припадници на овој знак моментално се вљубени. Можеби во таа состојба лежи причината за романтично расположение и пресврти во личната судбина. Зрачите со оптимизам, па привлекувате исклучиво позитивни настани. Планирате одмор, но не сами.

Близнаци
Вие сакате набрзина до целта, но не може така. Околностите укажуваат дека мора да бидете упорни и подготвени на долгорочни потфати. Бидејќи концентрацијата добро ве служи, искористете ја да завршите некои работи за кои таа е неопходна. Не пропуштајте ја шансата.

Рак
Во свој елемент сте. Ставате акцент на семејството, љубовта и се’ што ви претставува задоволство. Свесни сте за сопствената надмоќ во опкружувањето и се однесувате како ништо да не може да ве изненади. Можеби инаетот со кој зрачите предизвикува несогласувања со луѓето кои имаат спротивни ставови?

Лав
Денот е во знак на врските, пријателски или љубовни. Бидејќи сте преплавени со позитивни чувства и сила, се’ ви изгледа едноставно. Функционирате со леснотија. Искористете ја состојбата да направите некои работи кои во нормални ситуации не ви поаѓаат од рака. Ѕвездите тоа го порачуваат. Треба да им се верува.

Девица
Чекор напред, два назад. Така веќе подолго време. Бидејќи до реализацијата не доаѓате едноставно, тоа го сфаќате како нормален редослед на настаните. Иако сте уморни од работата, таа е областа на која можете да влијаете. Другите работи ви бегаат од контрола. Нервниот систем е напнат. Направете нешто да се смирите.

Терезија
Непланираните настани ве одвлекуваат од суровата реалност. Партнерот и децата се заслужни за миговите на среќа со кои сте преплавени. Семејството ги исполнува не само вашите емотивни потреби, туку и ве стимулира на работа и заработувачка. Планирате патување.

Скорпија
Благодарение на врските можете да постигнете чудо, само ако сакате. Дали е во прашање партнерот или пријателите, не е важно, важен е успехот. Многу Скорпии влетуваат во кратка, но слатка љубовна авантура. Им годи дружење со уметнички души, зашто меѓу нив можат да најдат личност, која за миг ќе им ја смени животната насока.

Стрелец
Деновиве надевајте се на успех и добра деловна соработка. Доколку не бидете тешки и наметливи кон околината, многу подобро ќе функционирате. Затоа е пожелно да бидете објективни во анализата на сопствените недостатоци. Со Скорпиите функционирате затегнато. Само стрпливо можете да ја решите кризата.

Јарец
Јарците планираат патување, или мислите им се свртени кон некој што е далеку од нив. Стрпливо работат, свесни дека ќе успеат во своите намери. Тоа што животот ве научил да не добивате поддршка од страна, во моменталната ситуација е повеќе од добро – цврсто стоите на земја. Работите се под контрола.

Водолија
Ова е ваш ден! Полни сте со оптимизам и креативна енергија, па искористете ја на конструктивен начин. Доколку ве совлада мрзливоста, ќе имате пропуштени прилики. Ако не се активирате, поволните аспекти ќе пропаднат. Активирајте се и не ситничарете!

Риби
Доколку сте станале мрзливи и слабо излегувате од дома, настојувајте да го решите овој проблем. Сетете се на пријателите што долго не сте ги виделе. Дружењето ќе ви помогне да ги решите проблемите на ниво на личноста, што влијаат на психосоматските болести. Тоа е одговорот за болките во стомакот.