Следете не

Забава

Хороскоп за денес | Четврток 25.10

Avatar

Објавено пред

на

Овен

Ќе успеете да завршите важни работи кои сте ги имале во план денес, а ќе ви остане време и за други обврски.

Можно е да остварите ново познанство. Подготвени сте да флертувате и да уживате.

Морате да најдете соодветен начин на комуникација за да не ја изгубите саканата личност. Односот со неа ви е напнат.

Зголемете го внесот на витамини.

Бик

Сите планови кои ги имате полека се остваруваат. Потребно е само да сте трпеливи.

Партнерот ви е максимално посветен и уживате во неговото внимание. Можете да очекувате убав љубовен ден.

Ве мачат ушите.

Близнаци

На љубовен план ќе успеете да остварите стабилност која долго сте ја чекале.

Немате дилеми во однос на саканата личност.

Внимавајте на здравјето.

Рак

Ќе остварите мал успех кој многу ќе ви значи. На долг рок, тоа значи многу.

Ако ви се допаѓа личност родена во знакот Шкорпија, можете да очекувате почеток на убава љубовна врска.

Можни се проблеми со синусите.

Лав

Очекувајте подобрување на полето на финансиите. Можете генерално да се надевате на подобра финансиска ситуација.

Убаво се чувствувате со саканата личност и среќни сте.

Внимавајте на здравјето.

Девица

Можно е да претерувате со некои планови кои моментално немаат реална основа.

Ве очекува поволен ден за љубов. ако сте слободни, пред вас е средба со личност на која многу и се допаѓате.

Имате проблеми со висок притисок.

Вага

Пред вас е поволен ден кој ви носи убави моменти на полето на работата.

Ве очекува интересна комуникација со личност која подолго време сте ја набљудувале.

Поспани сте.

Шкорпија

Пред вас е одлична соработка. Ќе успеете да дојдете до голем успех.

Добивате многу љубов од саканата личност и среќни сте поради тоа. Ако сте слободни, ве очекува нова врска.

Немате здравствени проблеми денеска.

Стрелец

Денеска ќе остварите голем професионален напредок. Бидете горди на себе.

Правите планови за заеднички живот со личност која можеби не го сака тоа.

Внимавајте на забите.

Јарец

Ве следи среќа и лесно ги решавате сите недоразбирања, проблеми и несогласувања на работа.

Имате можност да бирате со кого сакате да сте во врска. Полето на флерт ви е активирано, па љубовните понуди стигаат од сите страни.

Можни се проблеми со циркулацијата.  

Водолија

Можете да очекува успех во текот на денот.

Во бракот постојат проблеми за кои не се зборува. Не се плашете да разговарате.

Можни се проблеми со грлото.

Риби

Ве очекува можност за кратко патување и солидна заработувачка.

Саканата личност е покрај вас, не барајте повеќе од тоа.

Бидете внимателни.

Забава

Миа Калифа откри колку пари заработи во порно индустријата

Avatar

Објавено пред

на

Поранешната порно ѕвезда Миа Калифа откри колку пари има заработено од порно филмовите кои ги сними пред 5 години, а нејзините обожаватели се шокирани од износот.

Во порно индустријата беше само три месеци, но и понатаму е едно од најголемите имиња во неа. 26-годишната Миа Калифа тврди дека заработила само 12.000 долари додека работела во индустријата за возрасни. На Twitter сподели колку има заработено пред да излезе од бизнисот пред 5 години.

„Луѓето мислат дека сум заработила милиони од порно индустријата. Заработив вкупно околу 12.000 долари и повеќе не видов ниту пара од тоа“, вели таа.

Додава дека ѝ е навистина тешко да пронајде нормална работа по порно индустријата. Таа е едно од најголемите имиња иако во неа беше само 3 месеци. Таа вели дека пресвртот се случил кога почнала да прима смртни закани поради снимање на порно сцена во која носи хиџаб. Таа објаснува дека никогаш не ѝ биле ветени милиони, ниту ги очекувала.

Додава дека кратко време снимала порно филмови, но тие се ширеле како шумски пожари.

„И понатаму сум многу високо рангирана, што ме збунува, иако пред пет години излегов од работата. Луѓето и понатаму мислат дека снимам филмови  за возрасни“.

Откри дека во 2014 година била цел на ИСИС, откако се појавила во сцена со хиџаб.

„Ми забранија голем број земји како Египет, Авганистан, муслиманските земји се навредија, а јас сум католик“, додава таа.

Нејзините обожаватели на Twitter не веруваат дека цифрата е точна.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Денешен Хороскоп (19 август) понеделник

Avatar

Објавено пред

на

Овен

Ако очекувате прилив на пари, можете да се надевате на успех.

Ви доаѓа можност на личноста која ви се допаѓа отворено да и покажете дека ви се допаѓа.

Полни сте со сила.

Бик

Денеска ќе успееете да решите некоја дилема која постои кај вас од порано. Денот е поволен за работа.

Ви се ближи веридба или брак.

Ви пречи нискиот крвен притисок.

Близнаци

Имате многу обврски кои не можете да ги завршите сами. Потребна ви е помош.

Пред вас е период во кој би можело да дојде до љубовно разочарување.

Здравјето е добро.

Рак

Доаѓа фаза на мир и стабилност.

Ве очекува ново познанство кое би можело да доведе до љубовна врска.

Ви годи прошетка.

Лав

Постојат некои работи кои ве оптоваруваат на работа. Не можете лесно да ги решите.

Ве очекува возбудливо познанство со личност која отворено ќе го изрази својот интерес.

Одморајте што повеќе.

Девица

Можете да очекувате мирен ден без промени. Работите се одвиваат по стабилен тек.

Ако сте слободни, ве очекува ново познанство. Сепак, не сте подготвени за сериозна врска.

Проблеми со забите.

Вага

Потребно е да бидете трпеливи за да ги решите сите настанати проблеми.

Ви делува дека навлегувате во монотонија во љубовта. Не сте сигурни како да постапите.

Не се заморувајте премногу.

Шкорпија

Ќе добиете вести кои ќе ви ги отворат очите и ќе ве насочат кон нови одлуки.

Поволен ден за решавање на љубовните проблеми.

Зголемете го внесот на течности.

Стрелец

Работата не се одвива онака како што посакувате. Работите би можеле да се сменат на подобро.

Збунети сте и не ви е лесно да донесете вистинска одлука.

Пад на имунитетот.

Јарец

По драстичните промени на полето на работата, не ви е лесно да се стабилизирате и да заземете став на полето на работата.

Среќни сте покрај личност која ја сакате. Ако сте слободни, наскоро ќе влезете во нова врска.

Можен е низок притисок.

Водолија

Не се залетувајте со одлуките. Пред вас е период кој може да ви донесе многу компликации.

Ако сте во брак, ве очекува криза или заладување на односите.

Проблеми со варењето.

Риби

Барате нова работа, но страв ви е од промени.

Ќе запознаете интересна личност со која ќе посакате врска на долг рок.

Можни се проблеми со дишните патишта.

Прочитај повеќе...

Балкан

(ГАЛЕРИЈА) Македонци доминираа на „Night Car Meet 2k19“ во Врање, нашите „Car Club-Kicevo“ и останатите авто-клубови од Скопје и Охрид ги собраа пехарите!

Avatar

Објавено пред

на

И оваа година после како што најавија бурните периоди од убави случувања популарните „Major Team“ од Врање ни приредија одличен собир на платото пред спортската сала и го реализираа второто Night Car Meet 2k19.

Покрај прекрасната храна, ладните пијалоци, одличниот прием, настанот беше посетен од многу љубители на модифицираните возила, олд тајмерите, дрифт-возилата и останатите под-категории кои беа вклучени, имаше и интересни игри за посетителите кои на настанот му дадоа посебен шмек.

Нашиот кичевски „Car Club-Kicevo“ зеде учество на овој гламурозен собир со свои 3 возила и со особена чест ние да Ве известиме дека се вративме со 2 пехари за звук, едниот е за второ место на нашиот член Александар Мендизоски, кој со своите три 12-ки во своето Audi успеа да достигне дури 135,3 dB и да биде доволно за втората позиција во својата категорија, додека Бајрам Алиески (Бани) со своето Peugeot 307 се натпреваруваше во „extreme“ класата на озвучување и го освои исто така второто место со неверојатни 138,8 dB достигнување на својот bass-set.

Бајрам Алиески (лево), Александар Мендизоски (десно)

За нас е ова голем успех од 3 автомобили освоивме 2 пехари, бидејќи надвор од нашите граници патуваме за прв пат како релативно нов клуб и се надевам дека така и ќе продолжиме во рамките на можноста ќе бидеме и побројни за поголеми успеси, голем поздрав до организаторите како и до хотел „Ponte Bianco“ каде бевме одлично пречекани – за нашиот портал изјави Иван Стојкоски од „Car Club-Kicevo

Тука беа и нашите пријатели од Охрид кои допатуваа во поголем број од „USCCO“ каде имаа свои членови кои освоија 2 пехари – Александар Стефаноски освои второ место за озвучување во категорија „Ц“, како и Тоше Грнчески – трето место во категорија „Euro Styling“ со својот Audi A6.

Исто така и пријателите од Скопје, „Extreme Power of City-Skopje“ – Филип Јанковски со својата „Corsa OPC“ освои 1. место за најниско возило со неверојатни 3,6cm, 2.место за styling (Euro Class) како и 3. место за озвучување во „Extreme“ класата. Ико Љубовчевиќ MAZDA x333 1. место во PRO Street, Виктор Стаиќ 1. место street C, Ивица Гриц 2.место street B и PRO street исто така како и награда за Роберт со својата Алфа.

Додека Мартин Митевски од Скопје со својата Mazda 323f доби заслужена награда за најдобар багажен простор (гепек)

Ги поздравуваме и дечките кои ги престигнавме на пат за Врање од Скопје и честитки бидејќи земаа 1.место со својата Mazda Miata (црвена)  за најниско возило од кров со остварен рекорд од 106,5 cm.

Битолчани со полни раце работа на собирот, нивното присуство исто така го красеше настанот, но поради ангажираноста на претседателот во судскиот тим – не се натпреваруваа.

Во оваа прилика да ги поздравиме DJ Deda, како и дрифтерите со своите BMW машини кои никого не оставија рамнодушен, Марко Микиќ и Никола..

Секоја чест за организацијата и прекрасниот прием, ви пренесуваме фотографии кои сметаме дека се вистинскиот опис и дел од амбиентот преку нашиот објектив, уживајте..

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 1 час

Поранешен сопруг на дебарчанка извршил полов напад врз нејзиниот син

На 18.08.2019 во 15.15 часот во Полициската станица Дебар, 50-годишна жена пријавила дека во периодот од 14.07. до 04.08.2019 во...

ХроникаПред 6 часа

Трагедија го потресе Ресен: Загина младо момче при удар на дрво во глава, додека работел

На 18.08.2019 во 15:40 часот во Полициската станица Ресен од Итната медицинска помош било пријавено дека во с.Брајчино, при сеча...

МакедонијаПред 6 часа

Вечерва дизелот поскапува, бензините остануваат непроменети. Ова е новата цена

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи во сила...

ЗабаваПред 8 часа

Миа Калифа откри колку пари заработи во порно индустријата

Поранешната порно ѕвезда Миа Калифа откри колку пари има заработено од порно филмовите кои ги сними пред 5 години, а...

Временска прогнозаПред 9 часа

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец....

ХороскопПред 18 часа

Денешен Хороскоп (19 август) понеделник

Овен Ако очекувате прилив на пари, можете да се надевате на успех. Ви доаѓа можност на личноста која ви се...

БалканПред 1 ден

(ГАЛЕРИЈА) Македонци доминираа на „Night Car Meet 2k19“ во Врање, нашите „Car Club-Kicevo“ и останатите авто-клубови од Скопје и Охрид ги собраа пехарите!

И оваа година после како што најавија бурните периоди од убави случувања популарните „Major Team“ од Врање ни приредија одличен...

Живот и стилПред 1 ден

Како да ја победите депресијата по одморот?

  Годишниот одмор е прекрасно време за полнење на батериите и подготовка за нови предизвици. Но, еуфоријата и задоволството кои...

Живот и стилПред 1 ден

Со мене треба да знаеш како…

Еден ден, додека седевме на една клупа во парк, тој се сврте и ми рече: „Кралице, со тебе човек треба...

Живот и стилПред 1 ден

7 докази дека сте супер тетка

Да се биде тетка е една од најубавите одговорности. Тетките развиваат многу убав однос со своите внуци. Тие се нивната...

НАЈЧИТАНИ