Следете не

Занимливости

Викенд Хороскоп | Недела 25.11

Објавено пред

на

Овен

Немате добра ситуација на работа. Се одложуваат плановите кои ги чекавте подолго време.

Пасивни сте на полето на љубовта и не покажувате иницијатива ниту пак интерес за нова љубов.

Ве мачи хроничен замор.

Бик

Можни се несогласувања со колегите кои не ја разбираат вашата работа. Не сакате да се прилагодувате на другите.

До вас стигаат гласини за партнерот. Не верувате во нив, но сепак се сомневате.

Проблеми со алергии.

Близнаци

Пред вас е поволен ден кој нема да ви донесе грижи. Имате слободно време кое можете да го искористите за одмор.

Уживате во љубовта. Планирате заеднички живот и иднина.

Без проблеми.

Рак

Се наоѓате под притисок и односот со колегите не ви е добар. Надредените ве нервираат.

Сакате да минете повеќе време со саканата личност, но тешко ви е да се организирате поради обврските.

Можни се проблеми врзани со притисокот.

Лав

Можете да очекувате да го решите проблемот кој ве мачи подолго време. Ако сте во лоши односи со некој на работа, денеска ќе постигнете компромис.

Добро се снаоѓате и уживате во моментите кои ги минувате заедно со саканата личност.

Немате проблеми поврзани со здравјето.

Девица

По кратко премислување, ќе донесете нова одлука за некоја важна работа.

Ви доаѓаат љубовни изненадувања кои не сте ги очекувале. Пред вас е можност да се споите со личност која ви значи.

Склони сте кон настинки.

Вага

Ве очекува подобрување на полето на финансии. Генерално сте задоволни од работата.

Слободните претставници на овој знак можат да очекуваат ново познанство и почеток на врска.

Здравјето е одлично.

Шкорпија

Не сте многу расположени за работа, можно е да не можете да ги завршите насобраните обврски.

Проблемите кои ве следат постојат подолго време. На некој начин, помирени сте со негативната ситуација која владее.

Уморни сте.

Стрелец

Не е момент за нагли одлуки. Потрудете се своите обврски да ги извршите како што треба.

Ја имате најдено личноста која ја сакате, но доаѓаат проблеми.

Можни се вртоглавици.

Јарец

Размислувате за соработка со странство. Тоа е одлична идеја.

Наскоро ќе се раздвоите од партнерот со кој подолго време немате добар однос.

Можни се проблеми со стопалата.

Водолија

Ќе успеете да ги реализирате своите планови.

Љубоморни сте, но не го признавате тоа.

Склони сте кон воспаленија.

Риби

Лесно ќе ги решите проблемите со помош на колегите. Можете да очекувате помош од нив.

Уживате во љубовта и романтиката.

Посетете лекар.

Занимливости

Предмалку „7-ца“ падна на тикет кој е уплатен во Кичево, среќниот добитник доби пола милион евра

Објавено пред

на

Вечерва падна рекордната седмица на лото од Државна Лотарија во Кичево, која изнесува неверојатни 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Според досегашните информации ливчето било уплатено во објект „Детелинка“ во Кичево со комбинација која гласи 2,10,11,12,24,36,37

Инаку иако не е потврдено дали среќниот добитник е жител на град Кичево, кичевчани од секогаш ги играат најдобрите игри на среќа, и се закитуваат со вредни награди, во 2019-та година најсреќен од Кичево беше Зоран Митаноски кој освои 200.000 евра, како и семејство лани од Кичево кои исто така од ова продажно место Детелинка изгребаа инстант лоз во играта „Доме, сладок доме“ и добија стан во Скопје со големина од 59 квадрати со гаража.

Кој и да е добитник, од нашиот портал упатуваме честитки!

Прочитај повеќе...

Занимливости

Дали сте знаеле зошто овие три намирници нема потреба да се мијат со вода?

Објавено пред

на

Сигурно не сте знаеле дека овие три намирници воопшто не треба да ги миете, а еве и поради што се тврди такво нешто:

1. Јајца

Лушпата од јајцето содржи посебен премаз со цел јајацето да го заштити од бактерии. Водата ја уништува оваа заштита па затоа не е добро да ги миете јајацата, а нема ни потреба.

2. Тестенини

Врвните готвачи велат дека миењето на тестенините би требало да биде прогласени за противзаконско бидејќи на тој начин се отстранува скробот кој подоцна е потребен за сосот одлично да се спои со тестенините. Варените тестенини можат да се стават под вода доколку се предвидени за салата или за вок.

3. Печурки

Печурките добро апсорбираат вода и затоа не е добра идејата да ги миете, илу уште полошо е да ги потопувате. Ако го правите тоа тие ја губат еластичноста и стануваат поподложни на расипување.

Земјата од печурките можете да ја отстраните со обична четкичка, или со кујнска хартија.

Извор: denar

Прочитај повеќе...

Занимливости

(ВИДЕО) Што има во бесконечноста, ѕирнете со неверојатниот зум до месечината

Објавено пред

на

Може да се разговара на многу теми за NASA или SpaceX, а може и со твојот Nikon P900 или P1000, кој доаѓа со 24-2000 мм, односно 24-3000мм леќи што можат да извадат над 83x оптички зум да се забавуваш до месечината.

Еве како тоа би изгледало, иако верзиите P на Nikon се релативно стари, уште држат цени на пазарот и несомнено се во топ 5 зумови во светот.

Погледнете го неверојатното видео, наш македонски продукт:

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Свет49 минути

Сан Франциско им дозволува на полициските роботи да користат смртоносна сила

Одборот на супервизори во Сан Франциско гласаше да им се дозволи на полициските роботи да користат смртоносна сила во екстремни...

Магазин52 минути

Протекоа информации за MIUI 14 пред официјалното лансирање

Сите новости ги објави корисникот на Twitter @kacskrz, а MIUI 14 ни носи нова системска архитектура со претходно инсталирани апликации...

Магазин54 минути

Дали Apple ве лажеше за приватноста?

Со зголемената загриженост за приватноста на податоците, Apple прибегна кон паметен маркетинг и ТВ реклами за да ги увери корисниците...

Магазин55 минути

Twitter ја прекина политиката за дезинформации за корона

Долгогодишните напори на Twitter за борба против дезинформациите за коронавирусот завршуваат, барем засега. Twitter почна да се занимава со дезинформации...

Магазин57 минути

Еве Viber услуга што не ја користите и која може да ви заштеди пари

Rakuten Viber пред празниците им понуди на своите корисници нова услуга Viber Out Rakuten Viber, една од најголемите глобални комуникациски...

Магазин60 минути

Криминалците го користат популарниот предизвик TikTok за да го направат невидлив малициозен софтвер за крадење податоци

Злонамерниот софтвер го користи популарниот предизвик TikTok за ширење на малициозен софтвер за крадење податоци преку лажна апликација која досега...

Магазин1 час

Лионел Меси стана лик во играта на Call of Duty, а на фановите едно им пречи (ВИДЕО)

Лионел Меси стана лик во видео игрите Call of Duty Modern Warfare II и Call of Duty: Warzone. Меси е...

На денешен ден5 часа

2 декември – На денешен ден

1254 – Сицилијанскиот крал Мафред ја поразил папската војска во битката кај Фоџа и го задржал своето кралство. 1547.- Починал...

Македонија7 часа

Со последното намалување на цените на нафтените деривати, дизелот и бензинот од денес се продаваат по иста цена за литар

Дизел горивото од денес се продава со намалена цена за два денари од литар, додека пак цената на бензините останува...

Временска прогноза13 часа

Целосна метео анализа за месец декември, ова се најновите вести

Според најновите анализи кои ги направивме со помош на најпрецизните нумерички модели во светот, месец декември оваа година ќе биде...

НАЈЧИТАНИ