Следете не

Забава

Сабота | 25.08 | Дневен Хороскоп

Овен  

Во семејната околина во најава се радосни настани. Добрата атмосфера создава идеални моменти за зближување кое во минатиот период ви недостасуваше.Во добра форма сте, а со тоа расте и вашиот оптимизам. Идеално време е да направите мал одмор и вниманието да им го посветите на личностите кои ве сакаат.

Бик

Се однесувате невротично и мислите дека лошите работи само вам ви се случуваат. Грешите. За среќа, ќе успеете на деловен план. Ги влечете сите конци, иако на прв поглед не постои објективно и реално објаснување. Сите работи си доаѓаат на свое место, но за сe е потребно време. Колку сте во состојба да чекате?

Близнаци

Доколку се свртите кон духовната страна на животот, може да очекувате позитивни резултати. Во спротивно, грубото материјално ниво нема да ве задоволи. Поволните околности и понатаму влијаат врз текот на деловните случувања. Само што помисливте да се откажете од нешто, кога се појави личност која ќе ви понуди помош.

Рак

Имате моќ и не сакате тукутака да ја испуштите од раце. Правилно размислувате, но сепак, не преоптоварувајте ја околината со посесивното и диктаторско однесување. Мудрите потези ќе ви донесат убава заработувачка. Се наоѓате во период кога можете да очекувате подобрување во многу животни сфери, па и на деловен план.

Лав

Со помош на шармот и сопствената сила ќе успеете да ги совладате проблемите. Реторичката дарба е изразна и треба да ја искористите. Благодарение на интелигенцијата ќе постигнете завидни резултати. Ќе се најдете во ситуација да доминирате и да добивате пофалби. Работите ќе се одвиваат во ваша корист.

Девица

Активни сте, а тоа е одличен лек за незадоволството. Ако ви е за утеха, ни околината не се чувствува најдобро. Ќе забележите деловен успех, финансиска добивка, среќа на лотарија, а со оглед на тоа дека состојбата е минлива – треба да ја искористите до максимум.

Вага

Уживате во сите видови задоволства. Дишете со елеганција, љубов и сензуалност. Се наоѓате во фаза кога ја активирате цела креативна сила. На деловен план очекувавте повеќе, но моменталните околности се малку поинакви. Всушност, никој и не ви е виновен кога ги идеализирате соработниците…

Скорпија

Сe се одвива според планот, токму онака како што сте ги замислиле работите, благодарение на својата внимателна работа. Врската во која се наоѓате е по малку проблематична, а вие размислувате да ја прекинете и да свртите нова страница во животот. Многу Бикови кои седат на два стола ќе ги сносат последиците од непримерното однесување.

Стрелец

Се наоѓате во фаза кога некој постојано ви ги тренира нервите. Се поставува прашањето колку ќе можете да издржите? Ве очекуват нови работи и приходи. Фантастично! Долго време мислевте дека среќата ви го свртела грбот, но најпосле конкретните аргументи го докажуваат сосема спротивното.

Јарец

Моменталните случувања бараат тактичност и дипломатичност. Упорноста и одмереноста се главните атрибути кои ќе ве водат во нареднава недела. Поради импулсивните реакции, лесно може да се најдете во незавидна ситуација. Доколку се контролирате, ќе ги сведете и здравствените проблеми на минимум. Бидете одмерени.

Водолија

Смирени сте. Она што порано ве правеше нервозни, сега станува безначајно. Во хармонија сте со самите себе. Ја држите контролата во свои раце на деловен план и со леснотија ги извршувате задачите. Вложувајќи минимален напор, ќе остварите максимални резултати.

Риби

Овие два дена дефинитивно ќе ги паметите уште долго време! Ви следат романтични мигови со некоја личност од минатото, за која сѐ уште имате чувства. Работите ќе се одвиваат онака како што вие сакате, па затоа опуштете се и забавувајте се.

Facebook

Последни објави

Забава3 hours ago

Карти за концертот на Влатко Лозаноски во Lounge Bar „Bacardi“ – Кичево

После повеќе од десет години на сцената нашиот кичевчанец Влатко Лозаноски музичар со безброј хитови, три студиски албуми и награди...

Кичево5 hours ago

Петти самостоен музички проект на мултиталентираниот Зоран Стефаноски

Мултиталентираниот  Зоран Стефаноски продолжува да нè воодушевува со своите авторски проекти, а најновиот петти по ред е насловен „Wrath Of...

Временска прогноза11 hours ago

Денес времето ќе биде сончево и топло, температури до 20 степени

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи,...

Хумор13 hours ago

УРНЕБЕСНО: Мачкава има обука да обезбедува објекти! (ВИДЕО)

Нема што дополнително да коментираме за оваа мачка, само погледнете го видеото подолу: Инаку, Мачкава работиТ како Обезбедување во продавницава...

Забава17 hours ago

Вашиот редовен хороскоп | 19.3 Вторник

Овен Би можеле да остварите позитивна соработка која би траела на долг рок. Сакате нова љубовна врска и посакувате убави...

Занимливости22 hours ago

Просечен Македонец треба да работи 26 години за еднодневна плата на Хамилтон!

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон летоска доби нов договор со екипата на Мерцедес. Хамилтон потпиша двегодишен договор со...

Занимливости24 hours ago

Доколку ја јадете оваа храна, никогаш нема да ве здебели

Еден од најчестите совети кој го слушате е дека би требало да јадете толку храна колку што ви е потребно...

Кичево1 day ago

Лоциран пожар во атарот на с.Поповјани, во тек се мерки за негово гаснење

Вчера на 17-ти март, околу 10 часот, на неколку локации во атарот на кичевското село Поповјани, случен е пожар на...

Македонија1 day ago

Вечерва: Бензините поскапуваат, додека дизелот се намалува!

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави цените на горивата – и од вечерва на полноќ цените на бензините се...

Македонија2 days ago

Поскапуваат ли повторно горивата?

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика денес напладне ќе го соопшти новите цени на горивата...

Во тренд