Следете не

Забава

Редовен Хороскоп | 26-ти Јануари Сабота

Овен

Можете да очекувате генерално добар ден за работа. Пред вас е поволна атмосфера да решите некои работи.

Опуштени сте и саканата личност знар дека не сакате да ја ограничувате на ниту еден начин.

Здравјето е добро.

Бик

Имате големо искуство на полето на работата и на тој начин сте подготвени да донесете исправни одлуки.

Љубов со личност од странство е нешто што ви ја враќа возбудата и страста во животот.

Избегнувајте алкохол.

Близнаци

Можно е да успеете да дојдете до заработка што ќе ја подобри вашата состојба на полето на финансиите.

Склони сте кон авантури и минлив флерт. Не сте подготвени за почеток на сериозна врска.

Здравјето е добро.

Рак

Претерувате во однос на ситуацијата во која се наоѓате. Водете сметка како се однесувате.

Состојбата во љубовта е прилично нестабилна. Проблемите постојат, но морате да бидете трпеливи.

Внимавајте на повреди.

Лав

Можете да очекувате дека ќе бидете зафатени и во текот на денешниот ден.

Пред вас е ден во кој љубовта нема да ви биде приоритет. Повеќе ќе се посветите на други работи кои ви се важни.

Можен е пад на имунитетот.

Девица

Имате можност да се одморите и да најдете доволно време за да се издвоите од работното окружување.

Интересен период ве очекува кога станува збор за љубовта.

Имате многу позитивна енергија.

Вага

Одлично сте расположени и имате многу мотивација па ништо не ви е тешко кога станува збор за работата.

Сакате да го зачувате бракот иако сте имале некои проблеми досега. Сметате дека сите работи можат да се решат.

Внимавајте на варењето.

Шкорпија

Не е поволен ден за патување, па избегнувајте ги промените на тоа поле.

Лесно може да дојде до почеток на врска денеска.

Грлото ви е подложно на воспаленија.

Стрелец

Пред вас е ден во кој ќе можете малку да одморите од работата.

Ако ви се допаѓа личност родена во знакот Шкорпија, можете да очекувате добар однос со неа.

Здравјето е одлично.

Јарец

Пред вас е ден во кој ќе успеете да ги решите проблемите кои во изминатиот период се јавија во работата.

Задоволни сте со она што го имате со вашиот партнер. Ништо не сакате да менувате.

Би ви годела физичка активност.

Водолија

Склони сте кон нови грешки. Потрудете се да поработите на концентрацијата.

Ќе запознаете личност која ќе ви се покаже во погрешно светло. Не верувајте во се што слушате.

Можна е главоболка.

Риби

Имате впечаток дека некои работи морате да ги завршите сами. Во текот на денешниот ден нема да добиете помош која ви е потребна.

Ви се допаѓа личност кон која чувствувате и симпатии, но и стравопочит.

Внимавајте на стопалата.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 31 минута

Откриен изгледот на новата серија 1 на BMW

Во пресрет на премиерата закажана за 27 мај, BMW на својот Instagram профил објави тизер фотографија на која јасно се...

КичевоПред 8 часа

Тешка сообраќајка во близина на с.Другово – Кичево помеѓу мотор и тешко товарно возило

Поради случена сообраќајна несреќа на патот према Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола – сообраќајот е...

СветПред 8 часа

За 16 секунди исчезнуваат 16.000 тони челик снимено на камера! (ВИДЕО)

„Кулата Мартин“ е облакодер во Пенсилванија (поточно не Е, туку БЕШЕ) кој беше срушен за само 16 секунди. Станува збор...

СпортПред 10 часа

Зидан ја започна реконструкцијата на Реал Мадрид

Екипата на Реал Мадрид го продолжи договорот со уште еден првотимец, додека навивачите нетрпеливо чекаат трансфер-бомби со кои ќе може...

Временска прогнозаПред 15 часа

Викендот може да се планира, ќе имаме летни температури!

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе...

ЗабаваПред 20 часа

Дневен Хороскоп | 23.05 Четврток

ОВЕН Ќе имате слободно време повеќе од обично, а тоа ви е потребно. Искористете го овој ден за да се...

КичевоПред 1 ден

(ВИДЕО) Вака си поминаа кичевските матуранти од ОСУ „Мирко Милески“ – Кичево

Честитки за вашата матура ви посакуваме се најдобро во животот и успеси во понатамошните скалила на едукација. Утре на другарска...

СветПред 1 ден

Германија е-тротинетите ги брка од тротоарите и ги вклучува во сообраќајот

Германскиот Горен дом од Парламентот потврди дека на предлог на министерот за транспорт, Андреас Шауер, електричните тротинети од тротоарите се...

МакедонијаПред 2 дена

Веќе возиме поскапи горива, за тие што не се информираа – еве ги цените!

На бензинските на Лукоил и Макпетрол бензините поскапеа за 1 денар, а дизелот за 2 денари по литар. Бензинот 95...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (22.5) Среда

ОВЕН Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да реализирате сѐ што ќе замислите. Имате сѐ повеќе проблеми...

НАЈЧИТАНИ

Close