Следете не

Забава

Денешен Хороскоп | 27.11 Вторник

Овен

Неочекувана понуда за работа доаѓа до вас, па добро треба да размислите дали го сакате тоа. Потребно ви е време за да сфатите што сакате.

Ве очекува интересна средба со личност која ви значи. Можете да очекувате поволен ден за љубов.

Внимавајте на црниот дроб и бубрезите.

Бик

Не очекувајте многу промени во текот на денот.

Љубомората ви создава проблеми во однос на саканата личност. Можно е во вас да постои недоверба.

Вознемирени сте и под стрес.

Близнаци

Пасивни сте и не ве интересира работата. Во текот на денешниот ден би ви годело да одморите.

Партнерот очекува сериозен разговор за вашата врска, но вие немате енергија за тоа.

Проблеми со грлото.

Рак

Важно е да ја разјасните ситуацијата во која се наоѓате за да немате проблеми со недоразбирања на работата.

Саканата личност делува како да бара премногу од вас.

Чувствителен врат и рамена.

Лав

Денес ќе решите проблеми кои претходните денови ви создаваа главоболка.

Саканата личност го губи интересот.

Внимавајте во сообраќајот.

Девица

Можно е да имате многу нервози поврзани со работата.

Се отвора можност за ново познанство со личност која ќе покаже искрени намери кон вас.

Настинка.

Вага

Полека се ослободувате од обврските и можете да здивнете.

Можен е почеток на врска на далечина. Градите однос на одлична доверба со саканата личност.

Одлично се чувствувате.

Шкорпија

Брзате за да ги завршите сите обврски. Можно е да си креирате беспотребен притисок.

Ве очекува одличен однос со саканата личност. Ако сте слободни, ве очекува поволна фаза за промени.

Уморни сте.

Стрелец

Се јавуваат нови проблеми на работа кои не сте ги очекувале.

Можни се и проблеми со саканата личност.

Ве мачи стресот.

Јарец

Пред вас е ден исполнет со компликации. Можно е да ви биде потребна помош од надредените.

Ве мачи осаменоста, а нема ни нови прилики за нова љубов.

Ве мачи нервоза.

Водолија

Нестабилноста конечно ќе биде надмината. Се подобрува ситуацијата на работа.

Ве очекува нова љубовна врска со многу позитивни вибрации.

Одлично се чувствувате.

Риби

Пред вас е можност за подобра заработувачка, можете да се надевате на подобрување на работата и финансиите.

Уживате во љубовта и романтиката.

Би ви годела физичка активност.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 1 час

АЛАРМАНТНО: Гори дабова шума над с.Вранештица на лош терен за ТППЕ (ФОТО)

Пред малку стигна иформација дека околу селото Вранештица во атарот на горната дабова шума непрекинато и со силен интензитет избувнат...

Временска прогнозаПред 2 часа

Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе...

МакедонијаПред 3 часа

СРЕЌА ВО СЕМЕЈСТВОТО: Кико заминува на лекување, потребните пари се собраа, секоја чест ЛУЃЕ!

Почитувани познати и непознати ЛУЃЕ во вистинска смисла на зборот. Сакам да упатам НАЈГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО СИТЕ граѓани на Република...

МакедонијаПред 4 часа

Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

На прилепската улицата „Адем Адемоски“ во попладневните часови на 22 март, дошло до семеен инцидент. Како што информираат од МВР,...

Социјални мрежиПред 5 часа

Корисниците пресреќни: Ја добија долгоочекуваната нова опција на „Messenger“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на враќање на конкретна порака во групни разговори (replay). Со ова се олеснува одговарањето...

СветПред 7 часа

Купиле киндер-јајце за децата, но сите се шокирани од она што имало внатре (ВИДЕО)

На мајка од Велика Британија ѝ се згадиле киндер јајцата за навек уште пред да стигне до играчката во киндер...

ЗабаваПред 20 часа

Дневен Хороскоп (23.3) Сабота

Овен Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски. Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се...

СпортПред 1 ден

„Оф, оф оф“ офкаше арапскиот коментатор на голот на Елмас вчера против Летонија (ВИДЕО)

Мајсторијата на фудбалерот на Фенербахче има уште поголем шмек со арапски коментатор. Прегледајте уште еднаш: https://cdn.off.mk/files/offside/2019/03/22/y2mate.com-eljifelmascotuletonyayaattgolleris9zaqqkz-o360p.mp4

КичевоПред 1 ден

Викенд промоција на „Монстер“ енерџи на ЛУКОИЛ Кичево

ЛУКОИЛ ДООЕЛ Македонија во соработка со енергетските пијалоци на „Монстер“ организира промоција на своите малопродажни објекти ширум нашата држава. Брендот...

КичевоПред 2 дена

Кичевската ТВ Ускана направи фотографии од глутница кучиња, опасни за пешаци и околина

Локалната телевизија од Кичево Ускана направи застрашувачки фотографии од глутница кучиња, кои практично претставуваат опасност за движење на пешаци и...

Во тренд