Следете не

Забава

Редовен Хороскоп секој ден.. ✅ 27.12 Четврток

Овен

Подгтовени сте за напорна работа. Имате енергија цел ден да работите.

Ако сте слободни, ќе запознаете личност родена во знакот Лав. Љубовта ќе ви изгледа како огномет.

Одлично сте расположени.

Бик

Креативноста доаѓа до израз. Вложувате многу енергија во работата.

Денеска ве очекува куќа полна со гости, добро расположение и позитивна енергија.

Би ви годеле прошетка и свеж воздух.

Близнаци

Имате позитивни чувства во врска со некој проект кој го планирате.

Добро функционирате со саканата личност.

Висок крвен притисок.

Рак

Денеска нема препреки за вас. Самодовербата е на највисоко ниво.

Ве очекува добар ден исполнет со љубов.

Болки во грбот.

Лав

Пред вас е донесување на голема одлука, која може да биде значајна за вашата иднина.

Врската може да ви тргне на подобро ако правите повеќе компромиси.

Болка во желудникот.

Девица

Вашите идеи и енергија ги привлекуваат колегите. Имате голема поддршка.

Супер ден за заљубување. Ве очекува ново познанство.

Вежбајте.

Вага

Ако се занимавате со работа поврзана со убавина, ве очекува добра заработка.

Во љубовта, не покажувате многу емоции.

Нервозни сте.

Шкорпија

Вратите за успех ви се отвораат кога најмалку очекувате.

Оние кои се во брак или врска ги очекуваат убави моменти.

Проблеми со имунитетот.

Стрелец

Полни сте со нови идеи.

Се привлекувате со една личност родена во знакот Шкорпија или Вага.

Супер сте расположени.

Јарец

Ќе го потрошите целиот ден на преговори.

Не сте емоционално поврзани, но чувствувате силна еротска поврзаност со личност родена во знакот Шкорпија, Рак или Лав.

Здравјето е добро.

Водолија

Ве очекува нова работа на полето на хуманитарна работа, деца и млади.

Потрудете се на партнерот да му овозможите убава вечера.

Немате тегоби.

Риби

Секогаш сте ангажирани. Ве очекува заработка.

Сакате да сте посветени на семејството.

Внимавајте на стомачниот вирус.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 9 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 10 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 11 час

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 19 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 20 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 22 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 23 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 1 ден

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close