Следете не

Забава

Денешен Хороскоп за вас.. (28.11) Среда

Овен

Пред вас е поволен ден во кој ќе добиете поддршка за реализација на своите планови.

Можете да се надевате на позитивна атмосфера во комуникација со личноста која ја сакате.

Многу енергија имате во себе.

Бик

Сите работи се под контрола и се тече по добар тек. Задоволни сте.

Можно е да постои личност која ви се допаѓа, но немате доволно храброст да и пријдете.

Зголемете го внесот на витамини и зајакнете го имунолошкиот систем.

Близнаци

Можете да очекувате добар ден. Ќе успеете да го остварите саканиот напредок или пак да ја промените работата.

Ве очекува одличен однос со саканата личност. Таа ви е посветена и приврзана.

Внимавајте на крвниот притисок.

Рак

Доаѓаат големи промени, особено ако се занимавате со приватен бизнис. Ќе успеете да остварите една важна соработка.

Чувствувате голема доза на љубов кон својот партнер и подготвени сте да запловите во брачните води.

Мали проблеми со варењето.

Лав

Ве очекува позитивна атмосфера на работа. Комуникацијата со блиските се поправа.

Ве очекува можност за флерт со личност која ви се допаѓа. Ако направите прв чекор, можна е и врска.

Можни се проблеми со грлото.

Девица

Доаѓа до подобрување на полето на финансии. Можно е да добиете некаква помош, наследство или кредит.

Вашите емоции се силни и искрени и сакате на саканата личност да и покажете дека сте подготвени за повеќе.

Здравјето е одлично.

Вага

Ве очекува напредок.

Чувствувате доза на разочараност и не сте сигурни на кој начин да се поставите во љубовта.

Главоболка.

Шкорпија

Можете да очекувате полесен ден. Земете слободен ден или одморете се од работата.

Патите за личност од минатото. Можно е врската да се обнови.

Имате проблеми со нервите.

Стрелец

Вие сте во позитивно расположение и ве очекуваат одлични промени на полето на работата.

Ве очекува интересно познанство, но не и почеток на врска.

Добро се чувствувате.

Јарец

Ќе ви се укаже можност за напредок. Надредените ќе ви покажат дека имаат доверба во вас.

Личноста која ви се допаѓа ви изгледа како некој со кој би сакале да изградите иднина.

Болки во грбот.

Водолија

Треба да донесете важна одлука, која ќе ви донесе напредок.

Отворено ги покажувате своите емоции, но не ви е возвратено во иста мера.

Имате позитивна енергија.

Риби

Ве очекуваат промени кои можат да ви донесат некои дилеми.

Нестабилен однос со саканата личност. Сакате да ги разјасните работите.

Напнати сте.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 1 час

АЛАРМАНТНО: Гори дабова шума над с.Вранештица на лош терен за ТППЕ (ФОТО)

Пред малку стигна иформација дека околу селото Вранештица во атарот на горната дабова шума непрекинато и со силен интензитет избувнат...

Временска прогнозаПред 2 часа

Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе...

МакедонијаПред 3 часа

СРЕЌА ВО СЕМЕЈСТВОТО: Кико заминува на лекување, потребните пари се собраа, секоја чест ЛУЃЕ!

Почитувани познати и непознати ЛУЃЕ во вистинска смисла на зборот. Сакам да упатам НАЈГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО СИТЕ граѓани на Република...

МакедонијаПред 3 часа

Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

На прилепската улицата „Адем Адемоски“ во попладневните часови на 22 март, дошло до семеен инцидент. Како што информираат од МВР,...

Социјални мрежиПред 5 часа

Корисниците пресреќни: Ја добија долгоочекуваната нова опција на „Messenger“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на враќање на конкретна порака во групни разговори (replay). Со ова се олеснува одговарањето...

СветПред 7 часа

Купиле киндер-јајце за децата, но сите се шокирани од она што имало внатре (ВИДЕО)

На мајка од Велика Британија ѝ се згадиле киндер јајцата за навек уште пред да стигне до играчката во киндер...

ЗабаваПред 20 часа

Дневен Хороскоп (23.3) Сабота

Овен Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски. Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се...

СпортПред 1 ден

„Оф, оф оф“ офкаше арапскиот коментатор на голот на Елмас вчера против Летонија (ВИДЕО)

Мајсторијата на фудбалерот на Фенербахче има уште поголем шмек со арапски коментатор. Прегледајте уште еднаш: https://cdn.off.mk/files/offside/2019/03/22/y2mate.com-eljifelmascotuletonyayaattgolleris9zaqqkz-o360p.mp4

КичевоПред 1 ден

Викенд промоција на „Монстер“ енерџи на ЛУКОИЛ Кичево

ЛУКОИЛ ДООЕЛ Македонија во соработка со енергетските пијалоци на „Монстер“ организира промоција на своите малопродажни објекти ширум нашата држава. Брендот...

КичевоПред 2 дена

Кичевската ТВ Ускана направи фотографии од глутница кучиња, опасни за пешаци и околина

Локалната телевизија од Кичево Ускана направи застрашувачки фотографии од глутница кучиња, кои практично претставуваат опасност за движење на пешаци и...

Во тренд