Следете не

Забава

Дневен Хороскоп | 28.12 Петок

Овен

Денешниот ден е клучен за вашата иднина. Потрудете се да испланирате добро што сакате.

Денеска ќе одлучите дека е време да и дадете шанса на една личност која постојано ви обрнува внимание. Ќе имате многу самодоверба.

Здравјето е добро.

Бик

Ако чувствувате дека некои ситуации не се разрешени, време е да им се посветите. Денеска е одличен ден за тоа.

Вашите високи очекувања повторно ви донесоа разочарување. Пробајте подобро да ги проценувате луѓето.

Можни се проблеми со штитната жлезда.

Близнаци

Ситуацијата на работа ви се комплицира полека, но нејзиното разрешување не зависи од вас.

Со саканата личност градите убава романтична врска која секој ден ви носи нешто ново. Денеска е посебно убав ден.

Можна е вртоглавица.

Рак

Посветени сте на решавање на старите проблеми, бидејќи сакате да се насочите кон нешто ново.

Денеска ве очекува интересен разговор со личност со која лесно можете да ги измешате пријателството и љубовта.

Ве мачи несоница.

Лав (Nekky)

Работната состојба ви е нејасна и самите не сте сигурни во врска со многу работи. Посветете се на решавање на своите дилеми.

Не покажувате интерес за личноста која упорно се труди да ве  придобие.

Ве мачат хронични проблеми.

Девица

Се што ќе направите денеска ќе има долгорочни последици на вашата работа. Дајте се од себе за да не се каете.

Не ги исполнувате очекувањата на саканата личност.

Би ви годела масажа.

Вага

Ќе дојде до промени во колективот, со што и вашата позиција би можела да биде загрозена. Се двоумите околу тоа како да се поставите.

Не сте свесни колку вашите постапки влијаат на саканата личност и нејзините постапки кон вас.

Проблеми со кичмата.

Шкорпија

Денешниот ден е одличен за нови проекти и соработки.

Размислувате постојано за нова авантура. Не сакате стабилност во овој момент.

Здравјето е добро.

Стрелец

Пред вас е позитивен ден бес стрес и препреки. Ситуацијата е прилично стабилна.

Јасно ви е дека сегашната врска не води никаде. Се трудите да ја прекинете.

Избегнувајте ги пороците.

Јарец

Денеска е поволен ден за промена на работата. Бидете позитивни.

Ве очекува почеток на врска со личност родена во знакот Бик со која многу си одговарате.

Добро се чувствувате.

Водолија

Пред вас е ден со многу обврски и многу стрес.

Ќе дојде до интересно познанство со личност која е поврзана со вас преку работата.

Не се чувствувате добро.

Риби

Денеска ќе имате среќа што и да направите. Посветете се максимално на работата.

Имате среќа во љубовта. Личноста која ви се допаѓа почнува да покажува интерес.

Ви годи физичка активност.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 9 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 10 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 11 час

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 19 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 20 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 22 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 23 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 1 ден

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close