Забава Хороскоп

Хороскоп за денес (28.8) Вторник

Овен

На работа ќе треба да решите многу детали денеска. Ве очекува прилично напорен ден, исполнет со работа  и обврски.  

Во љубовта, одредени детали не ви се допаѓаат бидејќи не се такви какви што посакувате. Ве очекува голема промена.

Денеска ќе се соочите со голем стрес и тензија.  

Бик

Покажувате голема заинтересираност за финансиите  бидејќи сметате дека заслужувате повеќе. Ве очекува успех, но ако сами тргнете по него.

Во љубовта, ви се допаѓа една Шкорпија и денес можете да очекувате нешто посебно во таа смисла. Не е лоша идеја да излезете вечерва.

Здравјето не е лошо, но можни се тахикардии поради насобраниот стрес.

Близнaци

Полето кон странство полека ви се отвора, но бидете внимателни какви ризици преземате. Не правете ништо што е надвор од вашите можности.

Во љубовта, сакате да бидете тука за партнерот бидејќи забележувате дека неговото расположение не е како порано. Да се надеваме дека другата страна ќе знае да го цени тоа.  

Здравјето е одлично, денес.

Рак

Полека влегувате во добар работен ангажман и сакате многу повеќе. Ве очекува успешен ден.

Во љубовта, забележувате дека некој од вас сака авантура додека вие сакате повеќе. Самите треба да донесете одлука дали тоа ви одговара.  

Здравјето е добро, денес.

Лав

Ве очекува одлична финансиска понуда. Морате да бидете трпеливи во однос на исплатата. Некој може да ви направи мал проблем на работа.

Во љубовта, една Девица очекува нешто од вас. Размислете дали го сакате тоа.

Се соочувате со стрес кој е од минлив карактер.

Девица

Покажувате голема заинтересираност да постигнете повеќе на професионален план. Не си ја отежнувајте моменталната ситуација во која се наоѓате.

Во љубовта сте заинтересирани за личност родена во знакот Риби, но за жал чувствата не се взаемни.  

Внимавајте на исхраната, денес.

Вага

Ги почитувате правилата на своето работно место, но пропуштате важни ситници.

Еден Лав ви се допаѓа подолго време, па денес е совршен ден за средба. Малку сте осамени и треба да ги смените работите на ова поле.

Болки во зглобовите поради промената на времето.

Шкорпија

Пробајте да стекнете доверба од страна на соработниците. Имате поддршка од планетите за тоа, важно е само да дадете се од себе.

Оставате впечаток дека сте личност на која другите можат да се потпрат. Ви се допаѓа една личност, но не сакате да го направите првиот чекор.

Можни се проблеми со хормоните.

Стрелец

Ако сте студент, можно е да имате проблеми со испитите. Бидете трпеливи.

Покажувате интерес кон некоја личност околу вас. Сепак, морате отворено да се поставите и да ги покажете своите чувства.

Внимавајтe на здравјето денес. 

Јарец

Вашето поле на кариера е така поставено, така што треба да ја спуштите топката и малку подобро да гледате на деталите кои не ви се допаѓаат.

Обрнете повеќе внимание на личноста покрај вас. Полето на љубовта ви носи одлични аспекти денеска, искористете ги.

Здравјето е добро, полни сте со енергија.  

Водолија

Ако не сте вработени, денес очекувајте понуда за работа.

Во љубовта, морате да бидете поотворени во комуникацијата со другите. Опуштете се.

Стресот е присутен денес.

Риби

Ве очекува тензија на полето на работата. Занимавајте се со позитивни работи и потрудете се околу тоа.

Зголемена тензија меѓу вас и партнерот е нешто што не можете да го избегнете денеска.

Ве очекува поголем стрес во вечерните часови.