Следете не

Забава

Хороскоп за денес (3.9) Понеделник

Овен

Брзо ги решавате финансиските проблеми и тоа е за поздравување. Ќе запознаете интересна личност која ќе ви помогне многу во работата.

Во љубовта, сакате да решите некои детали, но чувствувате дека другата страна не го сака истото. Се чувствувате заробени.

Здравјето е одлично.

Бик

Подготвени сте да свртите нов лист и ќе направите одличен потег денеска. Имавте многу отежнувања, кои лесно ќе ги надминете денеска.

Воопшто не се вклопувате во комуникацијата со личност која ви се допаѓате одамна. Таа личност не ве заслужува. Изборете се за себе.

Проверете го хормонскиот статус.

Близнaци

И покрај лошите аспекти на ѕвездите, вие давате се од себе на ова поле. Истрпете, ќе поминат тешките мигови.

Делувате недопирливо и личноста на која и значите се лути поради тоа. Внимавајте на туѓите чувства.

Внимание за хроничните болни.

Рак

Со тешко срце признавате дека работите не одат најдобро. Потребна ви е самостојност на работното место, но тоа не доаѓа така лесно. Изборете се.

Се појавува личност од минатото. Морате да завршите со таа приказна наскоро.

Можни се болки во мускулите.

Лав

Се враќате на старите навики и старото темпо на работа. Немате потреба да се чувствувате лошо, бидејќи сите работи ви се јасни.

Конфликтите со партнерот се неизбежни. Ако сте во брак, внимавајте на зборовите кои ги кажувате. Се чувствува голема доза на бес.

Здравјето не е лошо.

Девица

Одличното расположение ќе ве следи во текот на целиот ден. Идеите не се лоши, само потребно е да ги дискутирате со другите.

Сугестивно делувате на партнерот. Премногу сте интиуитивни кога станува збор за емоциите.Не сакате да сте сами.

Јадете поздраво.

Вага

Идеите со кои ќе се занимавате во првиот дел на денот ви овозможуваат разрешување на една поголема ситуација. Свесни сте колку вредите и тоа е добро.

Ќе се потрудите да разговарате и да ги средите работите и ве очекува интересна дискусија со саканата личност.

Здравјето е добро.

Шкорпија

Ве мачат одредени дилеми кои премногу сте ги сфатиле, а не треба така. Чувствувате потреба да поправите нешто.

Некој ви се меша во врската и почнува да ве иритира нивното присуство. Подготвени сте за конфликт.

Можни се треска и настинка.  

Стрелец

Другите луѓе ве доживуваат како голем мудрец, а вие не сте свесни за тоа. Денес, многумина ќе ве прашуваат за совет.

Полето на страсти е многу силно, но морате да бидете опуштени и суптилни во своите намери кон една личност.

Зголемено лачење хормони.

Јарец

Во суштина сте личност која многу добро забележува одредени половни ситуации. Сепак, денес можни се манипулации кои нема да ги прифатите.

Вашата интуиција во врската е многу силна. Тоа ви помага да го средите својот емоционален живот.

Без тегоби.

Водолија

Во раните часови ќе се чувствувате лошо и нерасположено, но инспирацијата ќе ви се врати во текот на денот. Ве очекува продуктивен ден.

Се чувствувате многу добро во друштво на една личност, но морате да се впуштите во авантура.

Одете на стоматолог.

Риби

Вашата гордост не ви дозволува соработка со една личност која се поставува добро кон вас.

Излезете со саканата личност, не се осамувајте.

Зголемете ја физичката активност.

Facebook

Последни објави

Забава2 hours ago

Карти за концертот на Влатко Лозаноски во Lounge Bar „Bacardi“ – Кичево

После повеќе од десет години на сцената нашиот кичевчанец Влатко Лозаноски музичар со безброј хитови, три студиски албуми и награди...

Кичево4 hours ago

Петти самостоен музички проект на мултиталентираниот Зоран Стефаноски

Мултиталентираниот  Зоран Стефаноски продолжува да нè воодушевува со своите авторски проекти, а најновиот петти по ред е насловен „Wrath Of...

Временска прогноза10 hours ago

Денес времето ќе биде сончево и топло, температури до 20 степени

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи,...

Хумор12 hours ago

УРНЕБЕСНО: Мачкава има обука да обезбедува објекти! (ВИДЕО)

Нема што дополнително да коментираме за оваа мачка, само погледнете го видеото подолу: Инаку, Мачкава работиТ како Обезбедување во продавницава...

Забава16 hours ago

Вашиот редовен хороскоп | 19.3 Вторник

Овен Би можеле да остварите позитивна соработка која би траела на долг рок. Сакате нова љубовна врска и посакувате убави...

Занимливости21 hours ago

Просечен Македонец треба да работи 26 години за еднодневна плата на Хамилтон!

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон летоска доби нов договор со екипата на Мерцедес. Хамилтон потпиша двегодишен договор со...

Занимливости23 hours ago

Доколку ја јадете оваа храна, никогаш нема да ве здебели

Еден од најчестите совети кој го слушате е дека би требало да јадете толку храна колку што ви е потребно...

Кичево1 day ago

Лоциран пожар во атарот на с.Поповјани, во тек се мерки за негово гаснење

Вчера на 17-ти март, околу 10 часот, на неколку локации во атарот на кичевското село Поповјани, случен е пожар на...

Македонија1 day ago

Вечерва: Бензините поскапуваат, додека дизелот се намалува!

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави цените на горивата – и од вечерва на полноќ цените на бензините се...

Македонија1 day ago

Поскапуваат ли повторно горивата?

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика денес напладне ќе го соопшти новите цени на горивата...

Во тренд