Следете не

Занимливости

Дневен Хороскоп | 30.09 Недела

Објавено пред

на

Овен

Премногу сте исправни за нечиј вкус. Не претерувајте во она во што сте најдобри. Пробајте и на другите да им помогнете во тоа што може да ги зголеми финансиите.

Премногу се расплинувате на сите страни, па немате време за својат сакана личност која едвај чека да ве види.

Посетете стоматолог.

Бик

Се замарате со неважни детали и постојано се критикувате себеси, а од вас се бара само точност и одлучност.

Ако флертувате со некоја личност, не ја избегнувајте средбата со нив. Ве чекаат убави моменти.

Болки во грбот и вратот.

Близнаци

Кога станува збор за работата, не е лоша идеја да се посоветувате со поискусните колеги. Тие многу ќе ви се најдат во наредниот период.

Онолку колку што ќе се отворите на полето на љубовта, толку можете и да очекувате од партнерот. Една Девица е заљубена во вас.

Зајакнете го имунитетот.

Рак

Не е лоша идеја да погледнете напред и да се поставите кон нови предизвици. Не плашете се од нови нешта.

Оставате впечаток на важна и смирена личност. Не сакате да бидете негативни, но денеска нема да можете да го избегнете тоа.

Времето е променливо, внимавајте на имунитетот.

Лав

Не морате да го работите тоа што не го сакате. Бидете креативни и најдете нешто што сосема ви одговара.

Ако сте во брак или долга врска, избегнувајте ги кавгите. Не ви се потребни.

Главоболка.

Девица

Оставате впечаток на работлива личност која точно знае што сака. Тоа е одлично.

Сакате ред и на тоа сите ви завидуваат, но малку му пречите на партнерот со своите правила.

Дигестивни проблеми.

Вага

Имате особини на лидер, но морате да направите точен распоред на вашите работи. Поставете ги своите приоритети, така ќе успеете.

Не ја навредувајте саканата личност, бидејќи таа не го заслужува тоа.

Болки во мускулите.

Шкорпија

Саркастични сте кон колегите, а тоа не ви носи ништо добро. Не ги гледајте луѓето од високо, какви и да се.

Морате почесто да излегувате.

Студено ви е, облечете се топло.

Стрелец

Среќни околности ви се случуваат на работното место и имате многу пријатни искуства со колегите.

Сакате една Шкорпија, но склони сте кон флерт со личност родена во земјен знак.

Болки во нозете.

Јарец

Полето на кариера ви е нагласено, па ве очекуваат одлични деловни потези во текот на денот.

Ако сте заљубени во една Девица и Бик, ќе имате многу убав ден. Пред вас е солиден ден кога станува збор за емоциите.

Внесувајте повеќе витамин Ц.

Водолија

Полето на приватен бизнис ви е одлично нагласено, но само ако се отворат аспектите кои ви овозможуваат да се поставите подобро кон колегите и да се занимавате со нешто поконкретно.

На љубовно поле, имате неизвесност со личност родена во земјен знак. Покажете ги емоциите.

Вежбајте повеќе.

Риби

Премногу сте самокритични, па се чувствува и доза на скептицизам за вашата конкретна работа. Морате да бидете појасни во своите намери овој пат.

Ако една личност на која често мислите е родена во знакот Водолија, не пробувајте да се отворите кон таа личност. Почекајте.

Пијте повеќе течности.

Занимливости

Предмалку „7-ца“ падна на тикет кој е уплатен во Кичево, среќниот добитник доби пола милион евра

Објавено пред

на

Вечерва падна рекордната седмица на лото од Државна Лотарија во Кичево, која изнесува неверојатни 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Според досегашните информации ливчето било уплатено во објект „Детелинка“ во Кичево со комбинација која гласи 2,10,11,12,24,36,37

Инаку иако не е потврдено дали среќниот добитник е жител на град Кичево, кичевчани од секогаш ги играат најдобрите игри на среќа, и се закитуваат со вредни награди, во 2019-та година најсреќен од Кичево беше Зоран Митаноски кој освои 200.000 евра, како и семејство лани од Кичево кои исто така од ова продажно место Детелинка изгребаа инстант лоз во играта „Доме, сладок доме“ и добија стан во Скопје со големина од 59 квадрати со гаража.

Кој и да е добитник, од нашиот портал упатуваме честитки!

Прочитај повеќе...

Занимливости

Дали сте знаеле зошто овие три намирници нема потреба да се мијат со вода?

Објавено пред

на

Сигурно не сте знаеле дека овие три намирници воопшто не треба да ги миете, а еве и поради што се тврди такво нешто:

1. Јајца

Лушпата од јајцето содржи посебен премаз со цел јајацето да го заштити од бактерии. Водата ја уништува оваа заштита па затоа не е добро да ги миете јајацата, а нема ни потреба.

2. Тестенини

Врвните готвачи велат дека миењето на тестенините би требало да биде прогласени за противзаконско бидејќи на тој начин се отстранува скробот кој подоцна е потребен за сосот одлично да се спои со тестенините. Варените тестенини можат да се стават под вода доколку се предвидени за салата или за вок.

3. Печурки

Печурките добро апсорбираат вода и затоа не е добра идејата да ги миете, илу уште полошо е да ги потопувате. Ако го правите тоа тие ја губат еластичноста и стануваат поподложни на расипување.

Земјата од печурките можете да ја отстраните со обична четкичка, или со кујнска хартија.

Извор: denar

Прочитај повеќе...

Занимливости

(ВИДЕО) Што има во бесконечноста, ѕирнете со неверојатниот зум до месечината

Објавено пред

на

Може да се разговара на многу теми за NASA или SpaceX, а може и со твојот Nikon P900 или P1000, кој доаѓа со 24-2000 мм, односно 24-3000мм леќи што можат да извадат над 83x оптички зум да се забавуваш до месечината.

Еве како тоа би изгледало, иако верзиите P на Nikon се релативно стари, уште држат цени на пазарот и несомнено се во топ 5 зумови во светот.

Погледнете го неверојатното видео, наш македонски продукт:

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Свет1 час

Сан Франциско им дозволува на полициските роботи да користат смртоносна сила

Одборот на супервизори во Сан Франциско гласаше да им се дозволи на полициските роботи да користат смртоносна сила во екстремни...

Магазин1 час

Протекоа информации за MIUI 14 пред официјалното лансирање

Сите новости ги објави корисникот на Twitter @kacskrz, а MIUI 14 ни носи нова системска архитектура со претходно инсталирани апликации...

Магазин1 час

Дали Apple ве лажеше за приватноста?

Со зголемената загриженост за приватноста на податоците, Apple прибегна кон паметен маркетинг и ТВ реклами за да ги увери корисниците...

Магазин1 час

Twitter ја прекина политиката за дезинформации за корона

Долгогодишните напори на Twitter за борба против дезинформациите за коронавирусот завршуваат, барем засега. Twitter почна да се занимава со дезинформации...

Магазин1 час

Еве Viber услуга што не ја користите и која може да ви заштеди пари

Rakuten Viber пред празниците им понуди на своите корисници нова услуга Viber Out Rakuten Viber, една од најголемите глобални комуникациски...

Магазин1 час

Криминалците го користат популарниот предизвик TikTok за да го направат невидлив малициозен софтвер за крадење податоци

Злонамерниот софтвер го користи популарниот предизвик TikTok за ширење на малициозен софтвер за крадење податоци преку лажна апликација која досега...

Магазин2 часа

Лионел Меси стана лик во играта на Call of Duty, а на фановите едно им пречи (ВИДЕО)

Лионел Меси стана лик во видео игрите Call of Duty Modern Warfare II и Call of Duty: Warzone. Меси е...

На денешен ден5 часа

2 декември – На денешен ден

1254 – Сицилијанскиот крал Мафред ја поразил папската војска во битката кај Фоџа и го задржал своето кралство. 1547.- Починал...

Македонија7 часа

Со последното намалување на цените на нафтените деривати, дизелот и бензинот од денес се продаваат по иста цена за литар

Дизел горивото од денес се продава со намалена цена за два денари од литар, додека пак цената на бензините останува...

Временска прогноза13 часа

Целосна метео анализа за месец декември, ова се најновите вести

Според најновите анализи кои ги направивме со помош на најпрецизните нумерички модели во светот, месец декември оваа година ќе биде...

НАЈЧИТАНИ