Следете не

Забава

Денешен Хороскоп | 31.01 Четврток

Овен

Потрудете се обврските да ги завршите онака како што сте ветиле. Не е време да ги избегнувате своите работи.

Многу брзо ќе остварите ново познанство со личност која ќе покаже дека искрено и значите.

Пад на енергијата.

Бик

Вредно работите и важно ви е да ги остварите своите желби и амбиции. Посветени сте максимално на работата.

Немате дилеми кога станува збор за вашите желби. Можете да очекувате позитивни околности.

Живеете под стрес, потрудете се да го смените тоа.

Близнаци

Решавате проблеми кои настанале поради туѓа вина. Неправдата ве погодува.

Можно е да имате додворувач кој силно се труди, но вие не сте заинтересирани.

Би ви годела медитација.

Рак

Можете да очекувате во текот на денешниот ден да имате позитивни околности и дека ќе ви се укаже факторот среќа.

Пред вас се убави околности за љубов. Саканата личност ви подготвува изненадување.

Одлично се чувствувате во своја кожа.

Лав

Одличен ден за поволните промени кои долго ги чекавте. Ситуацијата е подобра одошто мислите.

Иамте одличен ден со саканата личност.Добро се чувствувате.

Немате проблеми.

Девица

Ако планирате службен пат, можете да очекувате успех.

Ве очекува интересна средба со личност со која флертувате веќе некое време. Конечно доаѓа можност да направите конкретен чекор.

Полни сте со енергија.

Вага

Доаѓа време за подобрување на финансиите. Подгответе се за големи промени.

Добивате внимание кое ви е важно и се надевате дека наскоро ќе влезете во врска. Подготвени сте за промени.

Подобрување на здравјето.

Шкорпија

Имате прилика да покажете колку сте посветени на своите обврски. Надредените ќе го ценат вашиот труд.

Се препуштате на своите чувства и уживате во убави моменти со саканата личност.

Потребен ви е одмор.

Стрелец

Денеска ве очекува ден без многу обврски.

Немате добар однос со саканата личност и потребни ви се промени.

Пијте повеќе течности.

Јарец

Решивте сите работи да ги држите во тајност уште некое време. Не сакате вашата љубопитност да ги расипе работите.

Влегувате во тензичен однос со саканата личност.

Потребен ви е одмор.

Водолија

Можно е да не сте организирани и дека ви е тешко да ги завршите сите обврски.

Партнерот нема доверба во вас, кавгите се почести.

Можни се алергиски реакции.

Риби

Ако сакате да бидете почитувани на полето на работата, морате и вие да покажете почит кон колегите.

Не ви годи љубомората која ја покажува партнерот.

Поработете на тоа да ја подобрите исхраната.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 12 часа

Хороскоп за денес (20.5) Понеделник

ОВЕН Ве очекува прекинување на договорот за работа, а крајот кој е пред вас ви носи нов почеток кој ќе...

БалканПред 16 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 18 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 1 ден

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 1 ден

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 2 дена

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 2 дена

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 2 дена

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 2 дена

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 2 дена

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

НАЈЧИТАНИ

Close