Следете не

Забава

Новогодишен Хороскоп | 31.12.2018 Понеделник

Овен

Ве очекуваат лоши аспекти на полето на финансиите па ве советуваме добро да размислите за своите потези. Овој пат ќе ви биде потребна финансиска помош од некоја блиска личност.

Имате додворувачи на сите страни, но сепак одлучувате да сте сами. Никој не ви одговара.

Здравјето е добро.

Бик

Имате добро разработен план но не знаете на што сте. Можеби ќе ви биде потребна помош од некој кој е покомпетентен од вас.

Имате важна личност во својот живот која сакате да ја задржите до себе.

Тегоби за хроничните болни.

Близнаци

Заборавете на соработката со странство денеска. Имате многу предизвици на тоа поле.

Можно е распламтување на љубовта со личност родена во знакот Лав или Јарец.

Здравјето е солидно.

Рак

Ве мачи една ситуација на работа па добро би било да поразговарате со претпоставените околу тоа.

Една Шкорпија ќе ви помогне да се расположите одлично денеска. На вас е да одлучите дали сакате авантура со оваа личност.

Стомакот ви е слаба точка.

Лав

Ве очекува добар ден кога станува збор за работата. Комуникацијата со една Водолија ви носи одлични аспекти.

Опуштете се покрај една личност родена во знакот Бик.

Проблеми со забите или коските.

Девица

Можете да сметате на помошта од една машка личност и не се плашете да побарате повеќе помош.

Некој мисли на вас и ќе ви го покаже тоа, но не сте сигурни дали да пуштите нова личност во својот живот.

Здравјето е добро.

Вага

Ве очекува мало непријатно изненадување поврзано со работата. Научете важна лекција од тоа.

Кармичка љубовна врска доаѓа во вашиот живот. Бидете храбри.

Внимавајте на стресот.

Шкорпија

Ќе успеете да го завршите тоа што е почнато а со тоа ќе работите и на планирање на нови активности.

Имате повеќе личности кои се заинтересирани за вас, но една од нив е вистински избор.

Имате добар имунитет.

Стрелец

Можеби ќе добиете нешто поеќе од тоа што сте го планирале и ќе бидете добро расположени.

Некој е подготвен да ви понуди многу внимание па погрижете се да го добиете тоа. Бидете покомуникативни.

Напнати сте и потребна ви е физичка активност.

Јарец

Малку ќе бидете успорени кога станува збор за работата, но обидете се да не го сфаќате тоа при срце.

Една личност не може да го исполни тоа што го ветува бидејќи се повторува една грешка постојано. Бидете помудри во следната година.

Мала срцева аритмија.

Водолија

Работите се одлични кога станува збор за работата. Доаѓаат нови шанси за напредок, кои ќе ве направат среќни.

Едно личност е повеќе ориентирана кон минатото, но вие не го забележува тоа. Не сте многу успешни во љубовта колку што би можеле да бидете.

Можни се стомачни тегоби.

Риби

Некои работи од порано лошо се одразуваат на вашата моментална работа, но треба да бидете трпеливи.

Оние кои се во врска ќе успеат да се опуштат покрај саканата личност.

Внимавајте на коските.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 8 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 9 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 11 час

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 18 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 19 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 20 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 22 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 23 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 1 ден

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close