Следете не

Живот

Дневен Хороскоп | 04.02 Понеделник

Овен

Денеска можно е да добиете можност за вработување ако сте во потрага по ново работно место.

Пред вас е поволен ден за нови случувања. Можете да очекувате позитивен сплет на околности.

Ве следат хронични проблеми.

Бик

Доаѓа подобрување на заработката. Овој ден ви носи многу среќа.

Одличен ден за љубов за сите Бикови. Ако сте сами, можна е средба со личност со која ќе започнете љубовна врска.

Здравјето е без проблеми.

Близнаци

Факторот среќа ќе ве послужи денеска и можете да се надецате дека сите работи ќе дојдат на свое. 

Ве очекува познанство со личност која сака сериозна врска со вас.

Потребна ви е физичка активност.

Рак

Полето на финансиите може да биде многу поволно денеска. Време е за нови одлуки.

Сигурни сте во своите чувства кон личноста со која сте во врска.

Внимавајте на исхраната.

Лав

Ве очекуваат интересни моменти на полето на работата.

Флертувате со личност која ви се допаѓа и лесно ги покажувате своите намери.

Полни сте со енергија.

Девица

Конечно успевате да остварите успех на полето на работата. Вашата самодоверба расте.

Ве очекува ден исполнет со емоции. Пред вас е фаза во која ќе имате важни одлуки.

Чувствителен ви е пределот околу вратот.

Вага

Време е да се соочите со грешките кои ги правевте во минатото.

Саканата личност сака искреност од вас, но не сте подготвени за тоа.

Проблеми со холестеролот.

Шкорпија

Можете да очекувате успешен ден. Ако се занимавате со економија, ве очекува среќа.

Отворено го покажувате својот интерес кон нова личност во вашиот живот.

Ве мачи замор.

Стрелец

Имате можност да го промените своето работно место и ако се потрудите, ќе успеете во тоа.

Ако сте слободни, доаѓа нова личност во вашиот живот. Поволен ден за дружење и флерт.

Ве мачи несоница.

Јарец

Можете да очекувате позитивна атмосфера на работа. Ќе ги решите сите проблеми со соработниците.

Подготвени сте за нови ситуации на полето на љубовта. Потребна ви е врска.

Проблеми со концентрацијата.

Водолија

Можете да очекувате можност на надредените да им ги покажете своите способности.

Уживате во заедничките моменти со саканата личност.

Ви годи спорт.

Риби

Ќе ги покажете своите планови и желби на колегите.

Уживате покрај саканата личност. Подготвени сте максимално да се посветите на љубовта.

Изградете здрави навики.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 12 часа

Хороскоп за денес (20.5) Понеделник

ОВЕН Ве очекува прекинување на договорот за работа, а крајот кој е пред вас ви носи нов почеток кој ќе...

БалканПред 16 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 18 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 1 ден

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 1 ден

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 2 дена

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 2 дена

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 2 дена

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 2 дена

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 2 дена

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

НАЈЧИТАНИ

Close