Следете не

Забава

Редовен Хороскоп за денес (05.12) Среда

Овен

Имате повеќе обврски од планираното и тоа ве прави нервозни. Не сакате да работите под притисок.

На љубовта гледате како нешто што ви е потребно во животот. Имате чувство дека емоциите ви ги комплицираат работите.

Можен е пад на имунитетот.

Бик

Не реагирате добро на промените на работа и ве фаќа несигурност и нервоза. Пред вас е потежок ден во однос на работата.

Ве очекува поволна атмосфера кога станува збор за емоциите. Можете да се надевате на добри околности.

Добро се чувствувате.

Близнаци

Не би требало да имате поголеми проблеми, сите работи се одвиваат по својот тек и генерално сте задоволни.

Ако сте во брак, можно е да успеете да решите некои од проблемите кои ги имавте досега.

Внимавајте на варењето.

Рак

Ако имавте професионално патување, ве очекува голем успех. Пред вас е можност за остварување на сите желби и амбиции.

Ве очекува интересна комуникација со личнсот која суптилно се обидува да ви се приближи.

Добро се чувствувате.

Лав

Ве очекува финансиска добивка. Можете да се надевате на позитивни работни околности.

Сигурни сте во своите чувства и сакате да направите важни промени во однос на саканата личност.

Солидна состојба на овој план, без проблеми.

Девица

Ви годи побавно темпо бидејќи одморот ви е неопходен. Оптеретени сте со обврски.

Склони сте кон раздразливост, тоа може да доведе до несогласувања и проблеми.

Чувајте  ги бубрезите.

Вага

Можно е да не сте сигурни која одлука е исправна за вас.

Кога станува збор за емоциите, со саканата личност имате мали несогласувања но тоа ќе се надмине.

Ве мачи несоница.

Шкорпија

Ова е поволен ден за одлуки кои се важни за вас.

Пред вас е интересна средба со личност која ќе ви покаже интерес. Ве очекува можност за нова врска.

Без здравствени проблеми.

Стрелец

Пред вас е ден на промени кои ќе бидат корисни за вас на долг рок.

Можно е да се замерувате со саканата личност која ви делува дека не е сосема искрена кон вас.

Би ви годела масажа и опуштање.

Јарец

Ќе ви се покаже можност да соработувате со странство или ново работно место надвор од државата.

Ве очекуваат нови можности за љубов. Пред вас е одличен период за авантура и флерт.

Добро се чувствувате.

Водолија

Нема да бидете задоволни со резултатите бидејќи денес денот не е поволен за работа.

Ве очекуваат интересни случувања со личност родена во некој огнен знак.

Проверете го холестеролот.

Риби

Ве очекуваат промени врзани за финансиите. Можно е некои работи да не се одвиваат онака како што очекувате.

Уживате во својата слобода и се чувствувате добро кога сте сами. Ви годат промени за да се одалечите од проблемите.

Полни сте со енергија.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 16 минути

Откриен изгледот на новата серија 1 на BMW

Во пресрет на премиерата закажана за 27 мај, BMW на својот Instagram профил објави тизер фотографија на која јасно се...

КичевоПред 7 часа

Тешка сообраќајка во близина на с.Другово – Кичево помеѓу мотор и тешко товарно возило

Поради случена сообраќајна несреќа на патот према Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола – сообраќајот е...

СветПред 8 часа

За 16 секунди исчезнуваат 16.000 тони челик снимено на камера! (ВИДЕО)

„Кулата Мартин“ е облакодер во Пенсилванија (поточно не Е, туку БЕШЕ) кој беше срушен за само 16 секунди. Станува збор...

СпортПред 10 часа

Зидан ја започна реконструкцијата на Реал Мадрид

Екипата на Реал Мадрид го продолжи договорот со уште еден првотимец, додека навивачите нетрпеливо чекаат трансфер-бомби со кои ќе може...

Временска прогнозаПред 15 часа

Викендот може да се планира, ќе имаме летни температури!

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе...

ЗабаваПред 20 часа

Дневен Хороскоп | 23.05 Четврток

ОВЕН Ќе имате слободно време повеќе од обично, а тоа ви е потребно. Искористете го овој ден за да се...

КичевоПред 1 ден

(ВИДЕО) Вака си поминаа кичевските матуранти од ОСУ „Мирко Милески“ – Кичево

Честитки за вашата матура ви посакуваме се најдобро во животот и успеси во понатамошните скалила на едукација. Утре на другарска...

СветПред 1 ден

Германија е-тротинетите ги брка од тротоарите и ги вклучува во сообраќајот

Германскиот Горен дом од Парламентот потврди дека на предлог на министерот за транспорт, Андреас Шауер, електричните тротинети од тротоарите се...

МакедонијаПред 2 дена

Веќе возиме поскапи горива, за тие што не се информираа – еве ги цените!

На бензинските на Лукоил и Макпетрол бензините поскапеа за 1 денар, а дизелот за 2 денари по литар. Бензинот 95...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (22.5) Среда

ОВЕН Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да реализирате сѐ што ќе замислите. Имате сѐ повеќе проблеми...

НАЈЧИТАНИ

Close