Забава Хороскоп

Денешен Хороскоп | Недела | 05.08

Овен

Работа – Не претерувајте со емоциите, сепак станува збор за работа а не лични односи со колегите.

Љубов –Сослушајте ја другата страна. Сакаат да ви покажат дека потребна е одредена корекција во вашиот однос.   

Здравје – Потребна ви е енергија.         

Бик

Работа – Ако правите планови за промена на работата, сега е совршено време за тоа.      

Љубов – Поддршката која ја имате од страна на партнерот е вистинска реткост, но се чини како да не сте заинтересирани за тоа.   

Здравје – Можна е настинка.             

Близнаци

Работа –  Поставивте одлични услови за работа и не се откажувате од моменталното решение за да успеете. Вашиот ентузијазам е следен и од останатите членови на тимот.       

Љубов – Кога станува збор за летните заведувања, морате да си признаете себеси дека сте одлични во тоа. Немате предрасуди.       

Здравје – Добро.   

Рак

Работа – Морате подобро да се снајдете во однос на работата. Не сте сами во приказната, побарајте совети и помош.     

Љубов – Полето на емоции е позитивно. Исполнети се вашите очекувања во целост.       

Здравје – Солидно.  

Лав

Работа – Не си ја отежнувајте моменталната позиција со непотребни коментари. Ќе имате подобар третман доколку воспоставите соработка со колегите.         

Љубов – Ако сте во врска или ви се допаѓа личност родена во знакот Рак, морате да водите сметка за можните конфликти. Не дозволувајте да се упропастат нештата.  

Здравје – Поволен ден за физичка активност.  

Девица

Работа  – Поволна положба на работа е нешто што вие секогаш го посакувате. Моментално ја имате таа можност, искористете ја.     

Љубов – И се допаѓате на една Вага, но или не го приметувате тоа или не сакате да го забележите. Имате поволни аспекти за убави работи на ова поле.    

Здравје – Главоболка.            

Вага

Работа – Денес ќе работите понапорно од вообичаено. Бидете подготвени на нови предизвици кои не можете да ги избегнете некое време.

Љубов – Ако сте во брак, очекувајте поголем стрес.            

Здравје – Покачен холестерол.       

Шкорпија

Работа – Полето на странство е отворено денеска. Пробајте да добиете добра понуда.        

Љубов – Не се трудете да се врзете за еден Лав. Таа личност не ви одговара.               

Здравје – Стрес.     

Стрелец                 

Работа – Не се согласувајте на сите нешта кои ви се понудени пред да ги проверите добро. Ветувањата од страна на еден Рак паѓаат во вода.   

Љубов – Не сте свесни за некои детали од вашиот емоционален живот. Денеска ќе имате интензивни чувства за некоја личност.           

Здравје – Тахикардија.        

Јарец

Работа  –  Постојано размислувате за работата и сакате слава преку ноќ. Не покажувајте нетрпеливост онаму кадешто не е потребна.

Љубов –  Се чувствувате како постојано да се борите за контролата во љубовта. Што сакате да докажете?    

Здравје – Нервоза.       

Водолија

Работа   – Не морате да се борите за нешто повеќе, колку што од вас се бара борба за конкретни работи. Ве очекуваат промени.  

Љубов –  Ако сте во подолга врска, не дозволувајте да влегувате во конфликт без потреба.  

Здравје – Активирајте се.  

Риби

Работа – Постојано внесувате новини во работата. Ќе бидете поттикнати од волјата да успеете.  

Љубов – Не ги отежнувајте работите за вас и партнерот. Чудни се околностите во кои функционирате, но потребно е трпение.        

Здравје – Психички проблеми.