Следете не

Живот

Денешен Хороскоп | 06.02 Среда

Овен

Овните ќе имаат среќа и ќе успеат да постигнат еден многу важен договор кој ќе влијае позитивно на нивната работа.

Значаен ден за полето на љубовта. Поволна фаза за веридба или венчавка.

Проблеми со вртоглавица.

Бик

Склони сте кон тоа да се сомневате во луѓето со кои соработувате. Работата и колегите ви носат немир.

Ви се допаѓа личност која е поврзана со странство и со неа ви е можна врска на далечина.

Послаба циркулација.

Близнаци

Вашата креативност ќе се  покаже во полн ек. Можете да очекувате поволен период за промени на работа.

Ако ви се допаѓа личност родена во воздушен знак, можно е да имате мали проблеми во комуникацијата со неа.

Одлично се чувствувате денеска.

Рак

Ве очекува можност за подобро работно место. Ако сте невработени, ве очекува разговор за работа.

Подготвени сте за брак и семејство. Во вас се буди огромна потреба за емоционална стабилност.

Хронични проблеми.

Лав

Пред вас е поволен ден. Не очекувајте многу обврски.

Подготвени сте за нова врска. Можете да очекувате убава комуникација со личност која ви се допаѓа.

Имате вишок енергија.

Девица

Пред вас е можност за нова работа или сопствен приватен бизнис.

Љубоморни сте и не сакате партнерот да го види тоа.

Смирете се малку.

Вага

Многу обврски се пред вас и важно е да бидете максимално посветени.

Немате добар однос со саканата личност. Постои огромна дистанца меѓу вас.

Зголемете го внесот на витамини.

Шкорпија

Опуштете се во текот на денешниот ден. Не ве очекуваат голем број обврски.

Ако сте слободни ве очекува интересно познанство.

Проблеми со аритмија.

Стрелец

Можете да очекувате поддршка од личност од странство, кога станува збор за работата.

Ве очекува комуникација со нова личност која ќе ви ги покаже своите намери.

Добро се чувствувате и немате здравствени проблеми.

Јарец

Размислете за промени кои сакате да ги остварите, но не сте сигурни на кој начин да го направите тоа.

Можно е личност од минатото да сака да контактира со вас. Можно  е да ја одбиете таквата комуникација.

Респираторни проблеми.

Водолија

Нема да бидете оптоварени со работни обврски. Дајте си прилика да се дистанцирате од работата.

Поволен ден за почеток на љубовна врска.

Можни се проблеми со хормоните.

Риби

Пред вас е поволен ден за работа. Ве очекува нов договор кој ќе ви донесе бројни бенефиции.

Ќе запознаете личност која е на иста бранова должина. Внимавајте да не се разочарате.

Подобрете го имунитетот.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 13 часа

Хороскоп за денес (20.5) Понеделник

ОВЕН Ве очекува прекинување на договорот за работа, а крајот кој е пред вас ви носи нов почеток кој ќе...

БалканПред 17 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 19 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 1 ден

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 2 дена

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 2 дена

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 2 дена

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 2 дена

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 2 дена

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 2 дена

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

НАЈЧИТАНИ

Close