Следете не

Занимливости

Хороскоп за денес (07.04) Недела

Објавено пред

на

Овен

Ве очекуваат промени кои не се очекувани, но ќе успеете да се снајдете со тоа.

Саканата личност внесува тензија во вашиот однос, кавгите се постојани.

Бубрезите се чувствителни.

 

Бик 

Имате проблеми со надредените, се плашите многу да не погрешите.

Ве очекува добар однос со саканата личност.

Падот на имунитетот е нагласен.

 

Близнаци

Сакате да ризикувате, но денешниот ден по тоа прашање е многу проблематичен.

Пред вас е нова можност за познанство кое ќе остави голем впечаток на вас.

Внимавајте на грбот.

 

Рак

Ако сакате да се занимавате со приватен бизнис, можете да очекувате заработувачка.

Во односот со брачниот партнер не е се онака како што сакате. Несогласувањата се чести.

Добро се чувствувате.

 

Лав

Среќни сте бидејќи сте постигнале она што сакате. Пред вас е убав ден во кој уживате.

Ви се допаѓа личност која делува дека е многу слична за вас.

Стомакот ви е чувствителен.

 

Девица

Поволен ден за период за работни преговори како за склучување нови договори, потпишување договори.

Саканата личност покажува чувства кои долго ги криела во себе.

Ве мачи нервоза.

 

Вага

Ве очекува опуштен ден во кој ќе можете да најдете време за одмор и опуштање.

Саканата личност пробува да разговара со вас, но не наоѓате време за неа.

Ве мачи желудочна киселина.

 

Шкорпија

Ве очекуваат нови ситуации кои се важни за вашиот натамошен развој и проширување на работата.

Ви пречи однесувањето кое го покажува партнерот и сметате дека тоа не е во ред.

Чувствителни дишни патишта.

 

Стрелец

Ве очекува ден во кој ќе ви биде тешко да го дефинирате тоа што го очекувате. Многу работи се неизвесни.

Личноста која ви се додворува е некој кој го почитувате или не сте сигурни во тоа дали имате чувства.

Проблеми со очите.

 

Јарец

Поволен ден за нови планови особено за оние кои се занимаваат со статистика и комуникации.

Не знаете како да реагирате во комуникација со саканата личност, бидејќи гледате нова страна која не сте ја гледале претходно.

Зголемете го внесот на магнезиум.

Водолија

Подготвени сте да ги покажете своите емоции и на професионално сте многу активирани за да напредувате.

Максимално сте посветени на партнерот.

Проблеми со кожата.

 

Риби

Можете да остварите шанса да остварите успех кој го посакувате. Работата ви е многу важна.

Ќе направите се што е потребно за да и покажете на саканата личност дека ви значи.

Јавете се на лекар поради контрола.

Занимливости

Само 1% од луѓето овде гледаат слон: на интернет кружи слика која вознемири многумина, обидете се да го пронајдете (ФОТО)

Објавено пред

на

Го најдовте ли слонот? Откако ќе го завртите екранот, ќе забележите дека двете дрвја од двете страни на ловецот ги формираат нозете на слонот додека дрвото од спротивната страна на сликата е стеблото на слонот.

Прочитај повеќе...

Занимливости

Неколку трикови успешно покажани за откажување на пушењето цигари

Објавено пред

на

Борбата со откажувањето од цигарите, денеска е една од најприсутните во полето на здравјето. За да им излезат во пресрет на пушачите кои сакаат да престанат, различни производители нудат фластери, електронски цигари, лекови, мастики. Но, на крајот повторно сè останува на вас.

Доктор Арун Кумар долги години им помага на пушачите да се откажат од цигарите. Тој вели дека прво мора да утврдите каков пушач сте, односно во кои ситуации посегнувате по цигарите. Ако утврдите зошто, односно ја процените причината, ќе најдете и начин како да престанете.

Праксата на Кумар покажа дека физичката активност ја намалува потребата за никотин. Тоа не значи да трчате маратон, но обична прошетка може многу да ви помогне. Главно треба да знаете дека пушењето е анти-стрес навика. Ги смирува луѓето. Затоа и треба да најдете помалку штетна алтернатива за да се ослободите од стресот, како што е медитирање, јога и масажа.

Еве кои трикови можете да ги искористите во битката со цигарите:

– Џвакајте цимет. Ја убива желбата за никотин.

– Солената храна ја убива желбата за цигара. Ако немате чипс при рака, ставете малку сол на врвот на јазикот.

– Кога ќе добиете желба за цигара јадете ореви, лешници, бадеми или суво овошје.

– Секогаш имајте мастики во себе.

– Ако пред да запалите цигара испиете малку млеко или изедете целер или морков, нема да уживате во цигарата затоа што ќе имате горчлив вкус во устата.

– Витаминот Ц ви е најголемиот сојузник во битката со цигарите. Затоа консумирајте лимони, портокали, црвена пиперка.

/denar

Прочитај повеќе...

Занимливости

Напишете „The Last Of Us“ во пребарување на Google за изненадување

Објавено пред

на

Некој во Google е голем обожавател на The Last of Us – „Пребарување на Google“ сега има кул мало изненадување што ја слави реномираната сериска адаптација на франшизата на видео игрите на HBO.

Печурките се насекаде

За да го проверите, отворете Google, напишете „The Last Of Us“ и почекајте само половина секунда црвената печурка да се појави на дното на страницата со резултати од пребарувањето. Кликнете на неа и видете што ќе се случи.

Колку повеќе кликнувате на печурката, толку повеќе вашиот екран се полни со разни печурки, но за среќа, со едноставно кликнување на црвеното копче „X“ на дното, можете да исчистите се што се појавило на вашиот монитор.

Ова не е прв пат, а се надеваме не последен пат, да наидеме на вакви изненадувања преку пребарување на Google.

Извор: Mashable

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Хороскоп4 часа

Хороскоп за четврток (9 февруари)

ОВЕН Денес не смеете да бидете расеани. И вашето внимание ќе биде одвлечено и може да пропуштите посериозни работи. Бидете...

Автомобили6 часа

Покачена добивка за Фолксваген во изминатата 2022 година

Германскиот производител на автомобили Фолксваген успеа да го зголеми оперативниот профит во 2022 година и покрај војната во Украина и...

Видео14 часа

Кој подобро ја слуша мама? Тиктокерка сними како им дава наредби на синот и кучето, видеото стана хит

Корисничка на TikTok им покажа на следбениците како си игра со својот син и кучето давајќи им команди да го...

Свет14 часа

(ВИДЕО) Сириско момче истакна видео до под урнатините, „незнам дали ќе преживеам или умрам“, страшни снимки од земјотресот во Турција и Сирија

Ужасно видео на сириско момче кое се сними под урнатини од катастрофалниот земјотрес стана вирално на социјалните мрежи. Во него...

На денешен ден21 час

8 февруари – На денешен ден

1560.- Турските галии ја пуштиле во бегство шпанската флота под команда на војводата Медина во битката во Средоземното Море во...

Хороскоп1 ден

Хороскоп за среда (8 февруари)

ОВЕН Започнете го денот со утринска гимнастика. Станете малку порано, вежбајте, но не го заборавајте и појадокот. Така ќе имате...

Свет1 ден

Бројот на жртви не запира, денеска надмина 6,200 луѓе, додека спасувачите и покрај лошите временски услови се обидуваат да извадат живи луѓе..

Бројот на жртвите од земјотресот во Турција и Сирија денеска надмина 6.200 луѓе и се очекува тој да продолжи да...

Магазин2 дена

Дали ќе плаќаме за верификација на сметката и за Instagram и за Facebook?

Се чини дека Мета подготвува опција да им понуди на корисниците можност да платат за верификација на сметката на Instagram...

Свет2 дена

SpaceX ќе се обиде да го лансира Starship во март

Компанијата за прв пат ја поднесе документацијата за летот на Starship во 2021 година. SpaceX треба да добие одобрение од...

Магазин2 дена

Продажбата на конзолата PS5 надмина 32 милиони единици

До 31 декември 2022 година, Sony продаде вкупно 32,1 милиони конзоли за PlayStation 5. Само во последниот квартал од минатата...

НАЈЧИТАНИ