Следете не

Забава

Денешен Хороскоп | 08.02 Петок

ОВЕН

Работa: Поволен ден за решавање на административни и формални прашања. Можете да очекувате среќни околности.

Љубов: Можеби ви пречи тоа што не проведувате доволно време со партнерот.

Здравје: Водете сметка за своите нозе.

БИК

Работа: Може да очекувате стабилност и шанса постепено да напредувате. Финансиската ситуација е одлично прикажана.

Љубов: Тешко ги покажувате чувствата поради разочарувањата кои сте ги имале во минатото. Време е тоа да го решите.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку успеете да склопите некој договор денеска, на долги стази ќе бидете задоволни.

Љубов: Партнерот има очекувања од вашата врска и на некој начин се труди тоа да ви го стави до знаење.

Здравје: Чувајте се од алергии.

РАК

Работа: Во работното опкружување може да очекувате некои нагли конфикти и проблеми. Состојбата не е онаква каква што сте очекувале.

Љубов: Дојде време да ја дознаете вистината за вашиот партнер.

Здравје: Пад на имунитетот.

ЛАВ

Работа: Доколку постапите импулсивно, можно е да се покаете. Внимавајте на своето однесување на работното поле.

Љубов: Ви се допаѓа личност која нема емоции кон вас. Наскоро ќе влезете во љубовна врска.

Здравје: Проблеми со срцето.

ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се да најдете начин да ја промените перспективата и своето мислење околу работните проблеми.

Љубов: Доколку сте во брак, ве очекува малку тежок ден. Можно е атмосферата да биде прилично напната.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

ВАГА

Работа: Доколку сте планирале патување или соработка со странство, може да очекувате дека денешниот ден ќе ви биде поволен за тоа.

Љубов: Можно е да доаѓа прекин на врската во која сте моментално. Не сте подготвени за компромиси.

Здравје: Избегнувајте цигари.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува шанса за подобра заработка. Можно е помош да ви дојде преку некоја женска особа.

Љубов: Имате потреба за нови случувања во емотивното поле, но се уште ги нема.

Здравје: Размислувате за диета и слабеење.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да ви е потребно малку да се дистанцирате од работните обврски и да се одморите.

Љубов: Ги преиспитувате случувањата од минатото и пробувате да дојдете до одговор на прашање дали сте со висстинската особа.

Здравје: Проблеми со видот.

ЈАРЕЦ

Работа: Вие сте многу одлучни и лесно ги спроведувате во дело идеите кои ги имате. Може да очекувате среќни околности денеска.

Љубов: Ви се допаѓа личност која делува оригинално и слободно.

Здравје: Проблеми со нервоза.

ВОДОЛИЈА

Работа: Задоволни сте со ситуацијата на работното поле. Може да очекувате дека многу работи ќе ви одат во прилог.

Љубов: Уживате во авантурите и во флертот со некоја особа во воздушен знак.

Здравје: Нервниот систем ви е чувствителен.

РИБИ

Работа: Може да очекувате дека денешниот ден ќе ви биде прилично мирен кога е во прашање работата. Се оди според текот.

Љубов: Уживате во својата слобода која ви недостасуваше многу долго.

Здравје: Проблеми со кичмата, посетете физиотерапевт.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 12 часа

Хороскоп за денес (20.5) Понеделник

ОВЕН Ве очекува прекинување на договорот за работа, а крајот кој е пред вас ви носи нов почеток кој ќе...

БалканПред 16 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 18 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 1 ден

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 1 ден

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 2 дена

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 2 дена

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 2 дена

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 2 дена

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 2 дена

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

НАЈЧИТАНИ

Close