Следете не

Забава

Денешен Хороскоп | 09.02 Сабота

Овен

Генерално сте задоволни од ситуацијата на полето на работата и се надевате дека работите ќе останат такви.

Сакате личноста со која сте во врска, искрено да ги покаже своите чувства, но како да имате кочница во однос на тоа прашање.

Проблеми со коските.

Бик

Ова е ден во кој ќе дојде до нови професионални компликации и проблеми.

Незадоволни сте со ситуацијата на полето на љубовта и имате потреба нешто итно да промените. Можно е нова личност да ви се приближува.

Пад на имунитетот.

Близнаци

Не сте сконцентрирани на работата бидејќи имате грижи на други полиња. Не е поволен денот.

Имате променлива ситуација кога станува збор за љубовта. Односот често ви осцилира.

Полни сте со позитивна енергија.

Рак

Ако продолжите работите да ги правите на ист начин, професионалните резултати кои ги постигнувате ќе останат исти.

Ќе имате интересна комуникација со личност која ќе ја запознаете преку работа.

Болка во стомакот.

Лав

Поведете сметка за непредвидените работи.

Можно е под необични околности да се запознале нова личност и да не сте сигурни дали е соодветно да направите чекор кон неа.

Внимавајте на маснотиите.

Девица

Поволен ден за зголемување на обемот на работа и подобра заработувачка. Постепено работите тргнуваат во одличен правец.

Промените кои ги посакувате на полето на љубовта наскоро доаѓаат. Личноста која ви се допаѓа се чувствува исто како и вие.

Ви годи физичка активност.

Вага

Внимавајте на гласините кои кружат на работа. Можно е да постои личност која ви работи позади грб.

Ви се допаѓа личност која сте ја запознале неодамна. Поволен ден за воспоставување на подобра комуникација со неа.

Можна е кашлица.

Шкорпија

Позитивни околности на полето на работата можат да ви помогнат да си ги зголемите своите финансии.

Ве очекува интересно познанство. Ако сте зафатени, ситуацијата на ова поле се подобрува.

Зголемете го внесот на витамини.

Стрелец

Пред вас е ден во кој ќе бидете прилично расположени, но и ослободени од обврските на работа.

Ве очекува убава љубовна атмосфера. Можно е да размислувате за брак или заедница.

Добро се чувствувате.

Јарец

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекуваат нови важни преговори и состаноци.

Ве очекува одлична атмосфера и можност да влезете во врска со личност која кон вас има искрени чувства.

Внимавајте на проблемите со варењето.

Водолија

Можете да се надевате на позитивен ден кога станува збор за работата. Сите околности одат во ваша корист.

Ве очекува ново познанство. Ако веќе сте во врска, се ближи времето за заедничко патување.

Внимавајте на синусите.

Риби

Денеска ќе слушнете убави вести кога станува збор за работата. Ситуацијата се подобрува секој ден.

Можете да се надевате на стабилна ситуација со саканата личност. Оние кои се слободни, ги привлекува една Девица.

Склони сте кон дебелеење.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 7 часа

Тешка сообраќајка во близина на с.Другово – Кичево помеѓу мотор и тешко товарно возило

Поради случена сообраќајна несреќа на патот према Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола – сообраќајот е...

СветПред 7 часа

За 16 секунди исчезнуваат 16.000 тони челик снимено на камера! (ВИДЕО)

„Кулата Мартин“ е облакодер во Пенсилванија (поточно не Е, туку БЕШЕ) кој беше срушен за само 16 секунди. Станува збор...

СпортПред 9 часа

Зидан ја започна реконструкцијата на Реал Мадрид

Екипата на Реал Мадрид го продолжи договорот со уште еден првотимец, додека навивачите нетрпеливо чекаат трансфер-бомби со кои ќе може...

Временска прогнозаПред 15 часа

Викендот може да се планира, ќе имаме летни температури!

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп | 23.05 Четврток

ОВЕН Ќе имате слободно време повеќе од обично, а тоа ви е потребно. Искористете го овој ден за да се...

КичевоПред 1 ден

(ВИДЕО) Вака си поминаа кичевските матуранти од ОСУ „Мирко Милески“ – Кичево

Честитки за вашата матура ви посакуваме се најдобро во животот и успеси во понатамошните скалила на едукација. Утре на другарска...

СветПред 1 ден

Германија е-тротинетите ги брка од тротоарите и ги вклучува во сообраќајот

Германскиот Горен дом од Парламентот потврди дека на предлог на министерот за транспорт, Андреас Шауер, електричните тротинети од тротоарите се...

МакедонијаПред 2 дена

Веќе возиме поскапи горива, за тие што не се информираа – еве ги цените!

На бензинските на Лукоил и Макпетрол бензините поскапеа за 1 денар, а дизелот за 2 денари по литар. Бензинот 95...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (22.5) Среда

ОВЕН Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да реализирате сѐ што ќе замислите. Имате сѐ повеќе проблеми...

СпортПред 2 дена

Од само едно кроше се здоби со осум фрактури, погледнете (ВИДЕО)

Американскиот ММА борец и бивш член на UFC, Сејџ Норткат, ќе се обиде што поскоро да го заборави своето деби...

НАЈЧИТАНИ

Close