Следете не

Хороскоп

Хороскоп за денес (24.02) среда

Avatar

Објавено пред

на

ОВЕН
Конечно би можеле да донесете одлука што ја одложувате толку долго. Откако еднаш ќе пресечете и ќе го надминете стравот и својата неодлучност, ќе сфатите колку убавина има во преземањето одговорност. На овој начин, вие му давате слобода, и на себе и на вашиот партнер.

БИК
Крајот на еден циклус на работа ќе ве направи многу горд. Вашиот удел е голем и очекувате материјална награда за наградата. Без оглед на вашите вистински заслуги, бидете подготвени за фактот дека финансискиот профит нема да биде пропорционален на вложениот труд.

БЛИЗНАЦИ
Фокусот е на семејните односи, без разлика дали станува збор за вашето семејство или вашиот партнер. Посветеноста е нешто што ве издвојува, но овој пат не сте сигурни дали вашиот ангажман е неопходен. Повеќе би сакале да спиете преку слободното време.

РАК
Негативната енергија што ја започнавте се генерира околу вас. Ви се чини дека околината ве исцрпува, а вие го занемарувате фактот дека ги оптеретувате со вашето досаѓање. Запомнете, она што ве достигнува е пропорционално на она што го давате.

ЛАВ
Непланираните трошоци ве исфрлаат од рамнотежа. Не разбирате зошто, иако сте ангажирани до исцрпеност, не можете финансиски да врзувате крај со крај. Проблемот не е во малиот прилив на пари, туку во претходното трошење.

ДЕВИЦА
Можни се проблеми во љубовните врски. Во минатото славевте мала победа со која му соопштувате на вашиот партнер каде припаѓа. Денес сето тоа доаѓа на наплата и вашиот авторитет може да се разниша ако не го зауздате егото на време.

ВАГА
Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, така што постои голема шанса која треба добро да ја искористите. Сепак, за да постигнете некои поголеми цели, ќе мора да жртвувате нешто, а тоа е најверојатно нешто што е поврзано со вашиот приватен и љубовен живот.

ШКОРПИЈА
Поволен ден за истражување и учење. Исто така, сигурно е дека ќе добиете понуда да се зачлените во хуманитарна организација каде што целосно би се изразиле затоа што вашата комуникативност и убедливост се вредни за таа работа.

СТРЕЛЕЦ
Ве очекува важна лекција во која треба да го надминете вашиот песимизам, што е една од вашите црти што често работи против вас. Верувате во вашите интелектуални моќи, но мора да бидете свесни и дека е нереално дека сте секогаш во право.

ЈАРЕЦ
Ве очекува ненадеен пад на енергијата. Напнатоста може да предизвика отворени конфликти со луѓе кои се ваши пријатели. Посесивното однесување на саканата личност дополнително ги комплицира сите ваши обиди да ги поправите работите и да ја зачувате врската.

ВОДОЛИЈА
Ве привлекува личност со која љубовната врска е невозможна. Страсното расположение го претворате во креативност, која ве исполнува со скапоцена енергија. Одлична мотивација ве инспирира за одлични деловни потези што ќе ви донесат чувство на вистинско задоволство.

РИБИ
Направивте избрзани потези, па се најдовте во навидум безизлезна ситуација. Блефирањето не успеа, па имате непријатен разговор со претпоставениот. За да ги ублажите последиците, доброволно преземете одговорност и решете го проблемот.

Хороскоп

Дневен Хороскоп (7 мај) петок

Avatar

Објавено пред

на

ОВЕН
Разговарајте со оние луѓе кои имаат искуство во нешто поврзано со инвестиции, медицина или право. Информациите што ги собирате денес, ќе ви помогнат да се ослободите од стресот и да решите добар дел од вашите проблеми на патот. Љубовна врска ќе страда ако не и покажете на другата страна колку ја цените. Дајте се од себе и бидете благодарни денес.

БИК
Оние од вас кои планираат пократко патување денес може да бидат задоволни, особено ако се работи за семејна посета. Не дозволувајте парите да ви излезат премногу брзо од рацете, обидете се да ги контролирате вашите трошоци што е можно повеќе, како и вашите навики поврзани со секојдневното купување. Вие нема да ја заштедите ситуацијата ако понудите пари, наместо тоа, понудете време.

БЛИЗНАЦИ
Врската со личност која ја сакате и на која сте мислеле дека можете да и верувате, веројатно денес ќе биде главен извор на фрустрација. Колку и да сте разочарани, немојте премногу да се мешате во анализата бидејќи само ќе потрошите време. Не потпирајте се на другите и не давајте ветувања за кои не сте сигурни дека ќе можете или сакате да ги исполните подоцна.

РАК
Обидете се да им дадете целосно внимание на вашите најблиски, особено ако започнат разговор за нешто што не ви изгледа интересно, но претставува нешто важно за другата страна. Ако во последно време сте биле под премногу стрес, испланирајте попладне во природа или барем во друштво на драги пријатели. Getе добиете совет од членовите на семејството.

ЛАВ
Слободно дружете се и забавувајте се, но обидете се да им дадете доволно внимание и време на постарите и послаби членови на заедницата. Ако сте во ново деловно опкружување, покажете како ги почитувате колегите кои имаат повеќе искуство. Во loveубовта, може да очекувате позитивен развој на ситуацијата откако ќе го ставите хуморот на прво место.

ДЕВИЦА
Бидете внимателни за она што го зборувате денес. Ако претерате со критика или со толкување на неодамнешните негативни случувања, може да започнете војна или да изнесете на површина проблеми кои подоцна ќе ве доведат до непријатна позиција. Во љубовта, ќе ви биде тешко да ги контролирате вашите емоции што може да ве одведат до емоционални проблеми.

ВАГА
Ако се чувствувате осамени или фрустрирани, обидете се да поминете повеќе време во друштво на луѓе со кои секогаш би можеле да разменувате идеи. Патувањето би било идеално, но ако не сте во позиција за такво нешто, барем обидете се да промените нешто во вашата дневна рутина. Не се разочарувајте ако саканата личност не е дарежлива како што очекувавте.

ШКОРПИЈА
Не дозволувајте денот да ви го уништат луѓе кои сакаат да се чувствувате мали, неважни или неспособни. Држете се настрана од оние кои се секогаш подготвени за неправедна критика и озборувања од другите. Емоционалните промени ќе се покажат како нешто корисно. Не кријте или избегнувајте луѓе кои се гласни, сакаат да претеруваат со хумор и фалење.

СТРЕЛЕЦ
Не секој ќе има разбирање за тоа што се обидувате да го направите, па обидете се да ги поедноставите работите. Ако видите дека нешто не оди како што треба, бидете трпеливи и почекајте подобар момент. Патувањето ќе го направи својот данок, најдобро би било да го избегнете. Обидете се да организирате дружење со важна личност за да имате контрола над емоциите, како и времето.

ЈАРЕЦ
Не разговарајте премногу за вашите планови за иднината со луѓе кои тешко можат да разберат што ве мотивира и како функционирате. Ако треба да му верувате на некого, изберете блиски пријатели и членови на семејството. Во принцип, намалете ги деловните активности денес, особено ако некој прави притисок и постојано бара информации.

ВОДОЛИЈА
Бидете искрени со себе и со оние што ги сакате. За сите други, слободно постапувајте поладно и не откривајте што мислите дека не треба. На работа, ќе ги изненадите колегите и претпоставените ако направите повеќе отколку што се очекува од вас. Токму така ќе ги импресионирате оние луѓе кои обично не ве поддржувале во минатото.

РИБИ
Денес ќе бидете прилично емотивни денес, но во смисла дека лесно ќе се вознемирувате и ќе настапувате во дефанзива поголемиот дел од времето. Не земајте ништо премногу лично, но исто така не дозволувајте некој да ги извади вашите зборови од контекст или упорно да ве убедува да се карате со трето лице. Претерувањето ќе доведе до проблеми, па дури и до недостаток на поддршка.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за денес [ 6 мај ] четврток

Avatar

Објавено пред

на

ОВЕН
Може да очекувате позитивни случувања поврзани со сè што е поврзано со роднини, пријатели и колеги на работа. Успешно ќе ги научите потребните информации за да донесете вистинска одлука во врска со вашата идна кариера и спонтано ќе стапите во контакт со некој што може да ви помогне. Не ги нагласувајте старите достигнувања.

БИК
Патувајте само ако тоа ве доведе до некој што не сте го виделе многу долго време. Другите ќе ги ценат вашите намери и на патот ќе добиете интересни информации што можат да ја подобрат вашата финансиска состојба. Одвојте доволно време за постарите членови на заедницата затоа што ќе стекнете нови искуства, но исто така откријте нешто ново што ве привлекува.

БЛИЗНАЦИ
Кога станува збор за врските со други луѓе, некои од вас денес ќе имаат прилично тежок ден. Обидете се да останете смирени, особено ако се најдете во ситуација што не е пријатна и која ве доведува во директен контакт со некого од минатото. Преку поглед наназад, ќе откриете што точно треба да направите за да го подобрите квалитетот на вашиот живот.

РАК
Можете да направите многу ако покажете добра волја, вложите малку повеќе напор во секојдневните активности и промените во дизајнот што ќе ги зближат луѓето околу вас. Разговорите ќе ве доведат до одлични предлози и ќе ви помогнат да ги зајакнете односите со колегите. Повеќето од вас денес ќе најдат ново решение за стар проблем.

ЛАВ
Многумина од вас ќе бидат вознемирени од финансиската состојба и новите тешкотии поврзани со наоѓање дополнителен извор на приход. И покрај ова, останете фокусирани во спротивно ќе ја влошите ситуацијата и уште потешко да ги постигнете посакуваните цели. Одложете го патувањето. Ако немате волја да разговарате со некого од околината, тогаш едноставно избегнувајте го тоа.

ДЕВИЦА
Не започнувајте кавги или вклучете се во решавање на туѓите проблеми. Обидете се да се опкружите со луѓе на кои им верувате и кои ве разбираат. Не секој ќе го поддржи она што планирате да го направите на деловно поле, но продолжете понатаму. Евентуална промена е поврзана со љубовна врска, од тоа ќе имате корист ако покажете оптимизам.

ВАГА
Можни се помали здравствени проблеми кои можат да ви го уништат денот. Држете се до рутинските активности и избегнувајте предизвици и деловни состаноци од кои може да зависи многу. Врската со саканата личност може да се влоши ако дозволите постара личност да интервенира. Избегнувајте патувања освен ако не ве приближи до некој од вашите колеги.

ШКОРПИЈА
Ако планирате да започнете нов бизнис, имајте на ум дека ненадејната одлука може да доведе до неуспех преку ноќ. Ништо нема да пропадне ако одвоите уште неколку дена да истражите и да размислите за нова стратегија. Избегнувајте дискусии и фокусирајте се на извршување на секојдневните задачи. Bestе се сложувате најдобро со многу помлади луѓе.

СТРЕЛЕЦ
Избегнувајте деловни преговори затоа што среќата денес нема да биде на ваша страна. Не потпирајте се премногу на она што другите луѓе ви го кажуваат затоа што тоа може да биде спротивно на законот или правилата што треба да ги следите. Недостатокот на пари не треба да ве загрижува премногу бидејќи тоа е нешто привремено. Слободно потпрете се на членовите на семејството.

ЈАРЕЦ
Обидете се да се опуштите малку повеќе, барем на работа. Имено, можни се недоразбирања со претпоставените и колегите, што само доколку премногу се фокусирате на нив, ќе ве вознемири непотребно. Со трпеливост и одлучност, успехот нема да недостасува. Оние од вас кои забележуваат помалку здравствени проблеми треба да одвојат повеќе време за себе и да се одморат.

ВОДОЛИЈА
Наутро е можна дискусија со некои ваши колеги, што ќе ве охрабри да размислите. Не донесувајте избрзани одлуки и избегнувајте шпекулации. Ако се свртите кон гласините, може да донесете погрешна одлука што ќе предизвика финансиска загуба. Не се откажувајте од своите цели затоа што наскоро ќе откриете нови можности.

РИБИ
Постара личност може да ви даде многу интересен деловен предлог. Дури и ако не ви звучи ветувачки, разгледајте го внимателно и размислете дали можете да се прилагодите. Треба да обрнете повеќе внимание на вашата сакана, ќе добиете многу ако го прашате за мислење или побарате од него да ви помогне да решите некои од тековните проблеми.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Денешен Хороскоп (5 мај) среда

Avatar

Објавено пред

на

ОВЕН
За Овните, денот за вашиот партнер нема да оди баш најдобро, и ќе мора да бидете таму и да го поддржувате. Нема да ви биде тешко воопшто да го сторите тоа и ќе ви возвратат со тоа каков вид на гест ви покажаа повеќе пати претходно. Вашата чувствителност на трошење нема никаква врска со фактот дека парите доаѓаат во форма на хартија или пластични картички. Не обвинувајте ги околностите за вашите грешки!

БИК
Стабилноста влегува во вашиот љубовен живот: Денот ќе биде прилично мирен; овој понеделник Венера со цело срце ве штити и помага да се смирите. Ќе бидете немилосрдни во финансиските работи; во никој случај нема да потрошите надвор од планираниот буџет. Не сте ни сфатиле колку време поминало – затоа ќе се обидете повторно да постигнете некои од целите што сте ги поставиле за новата година.

БЛИЗНАЦИ
Месечината е во воздушниот знак на Водолија и носи многу придобивки во однос на вашиот љубовен живот. Разбирањето и добрите вибрации ќе ви ја вратат самодовербата во таа врска за која мислевте дека е изгубена. Неколку љубовни зборови и сеќавања на подобри времиња ќе бидат доволно охрабрување да верувате во овие чувства поврзани со минатото, но и со иднината. Оние што учат можат да очекуваат напнатост и побарувачка од своите професори. Овој понеделник би можеле да почувствувате.

РАК
Новите технологии може да ги измамат Раковите. Избегнувајте нивно користење за спроведување смели стратегии за запознавање, споделување слики и видеа што сакате да ги испратите на една личност и само на една личност. Ако не сте внимателни, примателот на пораката можеби не е оној што го посакувавте и ќе мора подоцна да дадете цела низа објаснувања. Кога станува збор за работата, ќе добиете добри вибрации, а вашата интуиција за деловните работи ќе биде прилично точна.

ЛАВ
Лавови, многу е веројатно дека ќе се расправате со вашиот партнер за секс, слободно време што го поминувате со пријателите или како трошите пари за домашни работи. Може да се чувствувате многу збунето и разочарано. Вие нема да бидете желни да започнете дискусија за кое било од овие прашања затоа што не ги гледате како проблеми. Вечерва, Меркур ќе биде во срцето на Сонцето, што значи дека вашата елоквентност ќе биде во најдоброто.

ДЕВИЦА
Сингл Девиците ќе доживеат ден исполнет со страст. Ќе бидете повеќе екстровертни од вообичаеното и ќе бидете многу шармантни. Влијанието на три различни планети ќе влијае на вашиот професионален живот. Не плашете се затоа што нивното влијание ќе биде прилично ограничено. Атмосферата ќе биде прилично напната на работното место, а вашите колеги ќе бидат почувствителни од вообичаеното. Денес ќе се борите само за да ги решите вашите основни обврски. Вашето тело и ум ќе ве натераат да сонувате за далечни дестинации.

ВАГА
Ако е љубов во прашање, денот на Вага нема да биде лесен. Ќе треба да работите повеќе за да ги постигнете своите социјални и романтични цели, дури и ако тие се сложени. Од друга страна, духовната компатибилност е неопходна ако сакате вашата врска да трае; во спротивно, растојанието помеѓу вас може да ве доведе во различни насоки. Слободните Ваги особено ќе го забележат присуството на Марс во нивната шеста куќа. Може да започнете канцелариска романса или афера со соработник.

ШКОРПИЈА
Ќе имате хармонично срце и способност да им се дадете на другите ќе бидат јадрото на вашиот љубовен живот, драги Шкорпии. Многу сомнежи ќе бидат разбиени и ќе вибрирате со невообичаено чувство на рамнотежа и единство. Ретроградниот Плутон во Јарец генерира ново сомневање и одложувања. Ќе мора да се соочите со предизвикот да ги признаете вашите тековни предизвици и да најдете нови решенија, во спротивно тоа нема да успее

СТРЕЛЕЦ
Предвидување за љубовната сфера за Стрелецот  советува да дозволите полека да се согласуваат вашите идеи и оние на вашиот партнер. Бидете трпеливи. Вашата чувствителност расте и тоа ќе му користи на вашиот љубовен живот. Бидете внимателни со оние на кои не можете да им верувате. Постојат некои луѓе чии постапки предизвикаа конфликти или непријатни ситуации. Може да биде некој во вашето семејство. Ако сте претприемач, избегнувајте да ги слушате мислењата на другите кога нивната цел е да намалат.

ЈАРЕЦ
Може да има напнатост во односите на Јарците со нивните домашни. Професионалните активности, како и другите обврски се судираат со емоционалните потреби на вашиот партнер и можат да ги натераат да се жалат. Ако научите да комуницирате со отворено срце, ќе ги надминете овие проблеми во моментот кога ќе се случат. Учењето да слушате е важен дел од овој момент во вашиот живот. Вездите покажуваат тенденција на промена и поголема флексибилност во своите идеи.

ВОДОЛИЈА
Не плашете се од одбивање, Водолии. Во работите што се однесуваат на чувствата, можете да очекувате чекор напред, иако денес не можете да видите резултати, затоа ќе треба да бидете трпеливи. Од друга страна, гласот на интуиција добро ќе ве води, па со секоја тешка одлука, верувајте и ќе видите дека ќе ги постигнете своите цели. Вашите финансии изгледаат стабилно, но не можете да очекувате многу напредок тука. Но, со заштедите треба да ги покриете сите трошоци.

РИБИ
Нептун, вашиот регент, ќе биде во нехармоничен аспект со планетата на односите, Венера. Сето ова ќе влијае на вашата област на личност, домот, семејството и конкретно на вашиот татко. Од оваа причина, можете да очекувате непријатно изненадување од татко, татко, ќерка или сестри. Сонцето во комбинација со Меркур во вашата област на комуникација ќе ве налути повеќе од еднаш овој ден.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ХороскопПред 18 минути

Дневен Хороскоп (7 мај) петок

ОВЕН Разговарајте со оние луѓе кои имаат искуство во нешто поврзано со инвестиции, медицина или право. Информациите што ги собирате...

МакедонијаПред 6 часа

Денешниот биланс регистриран е со 324 нови случаи на Ковид-19, додека 26 лица починале како последица од пандемијата

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.660 тестирања, а...

КичевоПред 9 часа

Изгаснат пожар на нискостеблеста вегетација кон с.Трапчин Дол – кичевско

Вчера на ден 05.05.2021 среда во 11 часот во полициското одделение Зајас, пријавен е пожар во шумски појас во атарот...

LifestyleПред 9 часа

Вселенско истражување: Ракетата Starship успешно слета по четири пробни лансирања

Чекор по чекор, SpaceX напредува во градењето на новата ракета Starship. Најновиот прототип на ракетата под сериски број 15 (SN15)...

СветПред 9 часа

ЕК: До октомври, три лекови против ковид-19

Европската комисија во средата ја објави стратегијата за развој на лекови против ковид-19 што предвидува одобрување на три лекови до...

ХроникаПред 10 часа

Уште еден музичар не успеа да ја изоди најважната битка, почивај во мир Гоце!

Денес не напушти уште еден член од музичкото и инструментално семејство, Гоце Талевски, еден од основачите на групата “Оскар” од...

СпортПред 11 часа

Репрезентација до 15 години: Пораз од Белорусија во првиот натпревар на меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ“

Младата репрезентација на Македонија загуби од соодветната селекција на Белорусија во рамките на првиот меч од силниот меѓународен турнир за...

СпортПред 22 часа

Челзи и Манчестер Сити во големото финале, додека Хазард со неговото однесување ја разбрани јавноста од коментари

Фудбалерите на Челзи се пласираа во финалето на Лигата на шампионите, а Еден Азар ги налути навивачите бидејќи се смееше...

На денешен денПред 22 часа

На денешен ден – 6 мај

1237 – Во манастирот Милешева се погребани моштите на Сава Немањиќ (Свети Сава), првиот српски архиепископ, кој почина на 27...

КултураПред 22 часа

Денеска се слави „Ѓурѓовден“, главен обичај за овој ден е плетење венец од билки, ова се останатите народни и традиционални верувања

Православните верници денес го прославаат светецот Георгиј Победоносец, познат како „Ѓурѓовден“, празникот кој е врзан со најголем број обичаи што...

НАЈЧИТАНИ