Следете не

Забава

Кичевчанецот Христијан го освојува светот на модната сцена (ГАЛЕРИЈА)

Avatar

Објавено пред

на

Последен во низата успешни интернационални модели од модната агенција Моделс Ин е младиот кичевчанец Христијан Стојаноски – Крис кој за кратко време доживеа огромни успеси.

Од неговата матична агенција велат дека интернационалниот успех на Крис се случил многу брзо благодарение на кампањата за популарниот бренд Bitsiani која му ги отворила вратите во модната индустрија.

„Веднаш потоа Крис потпиша договор со Fox Models од Белград кои му помогнаа да успее на  странските модни пазари. Во моментов, Крис се наоѓа во Бангалор, Индија, но работеше и во многу други градови каде сликаше кампањи за познати светски брендови. Па така во неговото портфолио сега има каталози и кампањи за Tommy Hilfiger, Peter England, Nike, Adidas, Louis Philippe и други познати светски линии на облека. Неговиот договор со Sky Models е до јуни оваа година, по што ќе замине на летен одмор. По завршување на летото, тој ќе се подготвува за новата модна сезона што го очекува од септември“, вели неговиот матичен агент Алек Наумовски.

Од модната агенција Моделс Ин велат дека го очекува блескава интернационална кариера бидејќи поседува сè што треба да има еден успешен машки модел: пропорции, убавина, професионалност и дисциплина.

Од име на порталот му честитаме на нашиот кичевчанец Кико, му посакуваме светска слава!

Во прилог повеќе фотографии:

Превземено: Fashionel.mk

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 6 часа

Хороскоп за денес (16 Јули) Вторник

ОВЕН Препреките кои денес ви се појавуваат можат да бидат прилично тешки за вас. Бидете внимателни и смирени. Вашата самодоверба...

ЗабаваПред 9 часа

(ВИДЕО) МАЈСТОР: Возеше натоварен камион со трупци по речиси невозможна патека

Да бидете шофер треба постојано да сте внимателни и прибрани, но да бидете шофер на овој камион е нешто сосема...

ЖивотПред 13 часа

Ова се последните зборови на татко, кој своето срце го подари на неговиот син, чие време истекуваше (ВИДЕО)

Зборовите на храбриот татко се обвиткани во силни и бројни емоции, тие се вистински и неверојатно срцепарателни. На видеото при...

МакедонијаПред 14 часа

Нема пониски цени, вечерва горивата поскапуваат и ова е новата цена!

Од ноќеска поскапуваат горивата на бензинските пумпи во Македонија. Ако мислите да патувате – наполнете си го резервоарот. Регулаторната Комисија...

СветПред 1 ден

(ВИДЕО) Збирка на онака „селски нокаути“ од ракав, со фатални последици!

Сите сме биле сведоци на некакви си тепачки на улица, па затоа некој решил да собере се што е фатено...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен Хороскоп (15 Јули) Понеделник

ОВЕН Можеби ќе погрешите ако инсистирате на големи и драстични промени денес. Комуникацијата со саканата личност ќе се движи во...

МакедонијаПред 2 дена

Скопјани се степале на „Д Фест“ поради паркинг

„На 14.07.2019 во 01,15 часот во Стар Дојран во близина на плажата Свети Никола бил нарушен јавниот ред и мир...

КичевоПред 2 дена

(ГАЛЕРИЈА) Дождот не ги спречи кичевчани да уживаат на мега спектакуларниот концерт на Лозано!

Најголемата македонска ѕвезда пееше во својот град и направи концерт за паметење! И по енергичниот почеток, се нижеа неговите хитови...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (14 Јули) Недела

Овен Не е поволен викенд за работа бидејќи нема да може да ги остварите своите планови. Потрудете се тоа да...

НастаниПред 2 дена

(ФОТО) Лозано започнува мега концерт за паметење во својот град

Влатко Лозаноски вечерва го започнува својот прв солистички концерт со многу публика, но најзабележителни се најмладите фанови кои со нетрпение...

НАЈЧИТАНИ

Close