Следете не

Забава

Во HRT очигледно некој не знае кој е Роналдо

Или HRT е во хаос, или тој што им одржува социјални мрежи не научил во животот дека освен Кристиано Роналдо и Роналдо не е една иста личност.

Веста дека фудбалската ѕвезда и (веројатно сè уште) најпознатиот фудбалер на денешницата, го отвора својот шести хотел во Париз под брендот CR7, наместо со фотографија од Кристиано, на социјалните мрежи ја проследија со фотка од некогашниот бразилски и светски фудбалски ас Роналдо.

Веста ја споделија на Твитер, па луѓето повеќе од еден час се обидуваа да им укажат на тоа да ја сменат погрешната фотографија. Откако целата ситуација и објава стана вирален хит, од HRT се сетија да ја поправат грешката и да ја сменат фотографијата со вистинскиот фудбалер за кој станува збор во веста.

Инаку, веста ја пренесува информацијата дека португалскиот фудбалер на левиот брег од Сена, во близина на париската железничка станица Аустерлиц, ќе го отвори својот шести хотел. Инвестицијата наводно е „тешка“ 60 милиони долари.

Facebook

Последни објави

Забава3 hours ago

Карти за концертот на Влатко Лозаноски во Lounge Bar „Bacardi“ – Кичево

После повеќе од десет години на сцената нашиот кичевчанец Влатко Лозаноски музичар со безброј хитови, три студиски албуми и награди...

Кичево4 hours ago

Петти самостоен музички проект на мултиталентираниот Зоран Стефаноски

Мултиталентираниот  Зоран Стефаноски продолжува да нè воодушевува со своите авторски проекти, а најновиот петти по ред е насловен „Wrath Of...

Временска прогноза11 hours ago

Денес времето ќе биде сончево и топло, температури до 20 степени

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи,...

Хумор13 hours ago

УРНЕБЕСНО: Мачкава има обука да обезбедува објекти! (ВИДЕО)

Нема што дополнително да коментираме за оваа мачка, само погледнете го видеото подолу: Инаку, Мачкава работиТ како Обезбедување во продавницава...

Забава17 hours ago

Вашиот редовен хороскоп | 19.3 Вторник

Овен Би можеле да остварите позитивна соработка која би траела на долг рок. Сакате нова љубовна врска и посакувате убави...

Занимливости22 hours ago

Просечен Македонец треба да работи 26 години за еднодневна плата на Хамилтон!

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон летоска доби нов договор со екипата на Мерцедес. Хамилтон потпиша двегодишен договор со...

Занимливости24 hours ago

Доколку ја јадете оваа храна, никогаш нема да ве здебели

Еден од најчестите совети кој го слушате е дека би требало да јадете толку храна колку што ви е потребно...

Кичево1 day ago

Лоциран пожар во атарот на с.Поповјани, во тек се мерки за негово гаснење

Вчера на 17-ти март, околу 10 часот, на неколку локации во атарот на кичевското село Поповјани, случен е пожар на...

Македонија1 day ago

Вечерва: Бензините поскапуваат, додека дизелот се намалува!

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави цените на горивата – и од вечерва на полноќ цените на бензините се...

Македонија2 days ago

Поскапуваат ли повторно горивата?

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика денес напладне ќе го соопшти новите цени на горивата...

Во тренд