Свет Случувања

По терористичкиот напад – Ариана Гранде повторно ќе одржи концерт во Манчестер!

Поп ѕвездата Ариана Гранде денеска објави дека планира да направи хуманитарен концерт во Манчестер, откако во понеделникот бомбаш-самоубиец ги одзеде животите на 22 лица и рани десетици за време на нејзин настап во англискиот град, пренесува AФП.

Американската пејачка објави на социјалните мрежи дека сака на тој начин да „изрази љубов кон Манчестер“.