Следете не

Македонија

Хуманост на дело: Собрани се 100.000 евра, малата Анастасија заминува на лекување

Avatar

Објавено пред

на

Средствата во висина од 100.000 евра потребни за лекување на малата Анастасија Ризова од Пирава се собрани, потврдија нејзините родители.

„Драги хумани луѓе Сакаме да Ве информираме дека потребните финансиски средства за нашата АНАСТАСИЈА благодарение на сите вас се обезбедени.
Со Огромна почит ви се заблагодаруваме на хуманоста, што ни дозволивте да се бориме за животот на нашето мило дете, да може како и сите останати дечиња да се радува заедно со мама и тато, 
Катица и Ристе Ризови.

ОД СРЦЕ ВИ БЛАГОДАРИМЕ“, напишаа родителите на малата Анастасија на Фејсбук.

Малата Анастасија од Пирава, Валандово се бори со тешка форма на тумор, родителите бараа донации за операција и лекување во Турција.

Македонците повторно докажаа дека се хуман народ!

На Анастасија и посакуваме успешна операција!

Извор: Курир

Македонија

Да ја следиме хуманоста на дуото „ДНК“, Панчо и Андреј го посетија семејство на баба Ангела и Јордан

Avatar

Објавено пред

на

Кога ќе наттежне тажна приказна на некое македонско семејство момчињата од дуото „ДНК“ речиси за неполни 24 часа се на лице место и колку што можат допринесуваат за болката да биде колку-толку помала.

Овој пат го посетија семејството на болната мајка баба Ангела и синот Јордан кој сам се грижи за нејзиното здравје.

Целата сторија и нивниот поминат ден проследете го подолу, а за вас момци само позитивни зборови, капа долу и секоја чест, Вие сте еден пример кој треба да го следат сите уметници на било кој сцена. 🙌

Прочитај повеќе...

Македонија

Марија е исчезната цели три дена: Семејството очајно моли за помош

Avatar

Објавено пред

на

Се бара исчезнато лице Марија Брзакова од Босилово на возраст 28 години.

Кога била видена последен пат облечена била во тренерки.

Излезена од дома на 18.01 2020 година во утринските часови.

Се замолуваат сите граѓани кои ке видат или имат некое сознание да пријават во полиција или на телфонскиот број 070 447 338.

Прочитај повеќе...

Македонија

Заврши распустот: Учениците од денес повторно на настава

Avatar

Објавено пред

на

По тринеделен зимски распуст, учениците денес се враќаат во училишните клупи за второто полугодие од учебната 2019/2020 година.

Наставата ќе продолжат да ја следат 270.000 средношколци и основци, меѓу кои околу 20.000 првачиња.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

КичевоПред 20 минути

Во Кичево блесна нова клучара застапена со најсовремени машини за секаков вид на клучеви

Веќе 3 месеци откако е на Кичевскиот пазар, со „Клучар Даниел“ – вашиот специјалист за клучеви и брави се е...

ВидеоПред 4 часа

(ВИДЕО) VR наочари не се за стари, дедово скијаше, наиде дрво и се џидна

Без коментар, …. 😀

МагазинПред 5 часа

Што е поздраво: Оброк со кафеав или бел ориз?

Малкумина го имаат разграничено консумирањето на овие две состојки. Јадат како кафеав, така и бел ориз. Повеќето луѓе не гледаат...

СпортПред 5 часа

Наполи прв полуфиналист во италијанскиот куп

Екипата на Наполи е првиот полуфиналист во фудбалскиот Куп на Италија, откако синоќа на домашен терен забележа победа над Лацио...

СпортПред 5 часа

МЗТ Скопје казнет со 15.000 евра и еден меч без публика

Дисциплинската комисија на АБА 2 лигата му изрече парична казна во висина од 15.001 евро на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ...

МакедонијаПред 8 часа

Да ја следиме хуманоста на дуото „ДНК“, Панчо и Андреј го посетија семејство на баба Ангела и Јордан

Кога ќе наттежне тажна приказна на некое македонско семејство момчињата од дуото „ДНК“ речиси за неполни 24 часа се на...

Временска прогнозаПред 9 часа

Времето денес: Суво и ладно со мала умерена облачност

И денес ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец....

Живот и стилПред 13 часа

Оваа храна ќе ви помогне доколку имате „несоница“

Никако не можете да заспиете? Размислете што јадете пред спиење и место големо парче пица, изедете некоја од следниве намирници....

ХороскопПред 16 часа

Хороскоп за денес (22.1) среда

ОВЕН Прифатете го фактот дека денес едноставно не е ваш ден. Наместо да се преоптоварувате со тоа и да се...

МакедонијаПред 18 часа

Марија е исчезната цели три дена: Семејството очајно моли за помош

Се бара исчезнато лице Марија Брзакова од Босилово на возраст 28 години. Кога била видена последен пат облечена била во...

НАЈЧИТАНИ