Следете не

Живот

Неколку моќни изјави, вредни повеќе од „ТЕ САКАМ“

Avatar

Објавено пред

на

Секој сака да ја слушне магичната реченица „Те сакам“, но некогаш ниту таа не е доволна.

Обично тоа е фраза која ја користиме на почетокот на врската, а со неа искажуваме допаѓање за нечие однесување, изглед, сите добри, помалку добри, совршени, но и несовршени ситници кои ја сочинуваат личноста. Сакаме да бидеме сакани, но уште повеќе сакаме кога љубовта се покажува низ конкретни примери.

Поради тоа повеќе од самата таа фраза, говорат некои други изјави кои покажуваат како за успешна врска е потребно повеќе од љубов.

Ви нудиме неколку моќни изјави кои во одредени моменти сакаме да ги чуеме повеќе од „Те сакам“:

Ќе ти простам

Ќе ти простам се изговорени зборови по напорниот работен ден: ќе ти ги простам сите оние ситуации во кои не сме биле свесни дека еден со друг сме се повредиле, ќе ги простам големи и мали работи.

Ќе се жртвувам за тебе

Ќе го жртвувам своето време за нешто што го сакаш, ќе останам со тебе се додека се грижиш за нашето бебе иако наутро морам да одам на работа, ќе направам нешто убаво за тебе затоа што си преладена, ќе те почитувам поради тоа што си, ќе ги почитувам твоите чувства, мислењето, ќе ги почитувам твоите соништа и желби.

Ќе те поддржувам

Секогаш ќе ти го чувам грбот. На мене можеш да се потпреш и секогаш ќе се грижам да имаш се што ти е потребно. Кога ќе паднеш ќе ти помогнам да станеш, ќе ја заштитувам нашата љубов, ќе не штитам нас од оние кои не ни посакуваат добро, ќе бидам твое уточиште, сигурно рамо, ќе бидам некој на кого можеш да му веруваш.

Секогаш ќе бидам среќен што си со мене

И додека во идеалниот свет сите овие изјави би требало да доаѓаат во пакет со љубовта, со некој кого сме го засакале токму поради недостатоците, почитта, уважувањата, простувањето, на крајот сепак не сме останале.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 5 часа

Сончево и топло, денес температури до 35°C

Времето денес ќе биде сончево и значително топло со мала локална облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи...

ХороскопПред 12 часа

Денешен Хороскоп (22 Јули) Понеделник

Овен Работа – Го губите еланот со тоа што се трудите да дојдете до подобра позиција. Потрудете се да ги...

КичевоПред 13 часа

(ФОТО) Голем сообраќаен метеж према превој Стража

Учесници во сообраќајот на кај превој Стража по социјални мрежи реагираат на голем сообраќаен метеж и колона од околу 5км...

ХуморПред 17 часа

(ВИДЕО) Малиов за момент незнаеше каде е, бидејќи љубопитноста некогаш резултира вака…

Детето беше љубопитно што се може со цревото и прскалката…. па во еден момент убаво се офреши… Погледнете:

ЗанимливостиПред 17 часа

(ВИДЕО) „Џакузи“ за сиромашни од типот „Направи сам“

Популарното „Џакузи“ може да се направи и на природен начин и по природен пат, со камења, цемент а и добра...

ЗанимливостиПред 17 часа

(ВИДЕО) Не е лесно да работите на „работ на смртта“

Навистина станува збор за една специфична работа која сама по себе значи ризик по живот… Погледнете како заработуваат некои кои...

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) Фасцинантно: Погледнете од минута во минута како тонеше „Титаник“

Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне...

КичевоПред 19 часа

АТВА Маркети со акција на своите производи до 22 Јули

ЗанимливостиПред 21 час

(ВИДЕО) Нај неуспешните ТВ настапи кои цел свет ги виде!

Компилација од неуспешни ТВ настапи кои цел свет ги погледна….. Насмевнете се!

КичевоПред 2 дена

(ДРОН ФОТО) Во одличен македонски амбиент започнаа „Белички средби“ 2019 во с.Белица – Кичевско

Кичевското село Белица ужива во спектарот на традиционалните „Белички средби“. Како и минатата година на барање на организацискиот одбор сме...

НАЈЧИТАНИ