Следете не

Живот и стил

Jennifer Aniston откри зошто никогаш не станала мајка

Avatar

Објавено пред

на

Актерката која играше во улогата на Рејчел Грин во серијата „Friends“, Џенифер Анистон, во февруари го прослави својот 50-ти роденден, а никогаш не стана мајка.

Таа се разведе од актерот Бред Пит во 2005. година, бидејќи тој ја остави за Анџелина Џоли со која има шест деца, а пред две години се разведе и од другиот сопруг Џастин Теру.

Во интервју за Huffington Post ја откри причината поради која никогаш не родила дете.

„Со години се шпекулираше за тоа дали сум бремена и кога ќе бидам и тоа навистина ме исцрпи. Секој пат кога јадев сендвич, некој ќе ме сликаше, а потоа ќе започнеше дискусија околу тоа дали сум дебела или бремена.

Нашето општество верува дека жената не е реализирана ако нема сопруг и ако не стане мајка. Јас не се чувствувам неисполнето бидејќи не сум мајка “, рече Џенифер.

Таа призна дека не родила, бидејќи идејата за мајчинство со текот на времето почнала да ја плаши, но сепак никогаш не ја исклучила таа можност.

По разводот со Бред, таа рече дека дефинитивно ќе работи на тоа да стане мајка и дека е убедена дека ќе има деца.

Живот и стил

По бенките може да се препознае судбината?!

Avatar

Објавено пред

на

Се верува дека бенките се знаци кои се многу тесно поврзани со човечкиот карактер и неговата судбина. За да појасниме треба да кажеме дека станува збор за бенки од раѓање или оние кои се појавиле во раното детство. Во зависност од нивната местоположба можете да извлечете полезна информација или да направите една обемна анализа за карактерот на личноста и судбината.

Бенки по лицето

Ако бенката е на челото, образите или носот тоа значи дека се работи  за мудар човек со остар ум. Овие луѓе се секогаш едно ниво над другите, побрзо мисловно асимилираат и имаат завидна интелигенција.

Ако бенката е оклу устата или брадичката, тоа значи дека најубавите денови од животот ги очекуваат после 40-та година. Покасно ќе ја сретнат љубовта и покасно ќе создадат семејство.

Доколку имате повеќе бенки по лицето вие сте вистински среќници. Животот ќе ви биде динамичен и среќата ќе биде основен печат на вашата судбина.

Бенки по рацете и нозете

Бенките по рацете, рамената и дланките се знак дека личноста е многу емотивна. За вас љубовта е на прво место и би направиле се во нејзино име. Тешко поднесувате предавство и лага. Но често ќе ви се наложува, бидејќи вашата судбина е да носите среќа и хармонија на другите.

Бенките по нозете и стопалата зборуваат за оптимистична и весела природа. Таквите луѓе често го менуваат правецот во својот живот но секогаш се со насмевка и добронамерни.

Ако имате бенка на долниот дел од ногата треба да знаете дека шансите да станете позната личност се големи. Нема да згрешите ако почнете да се занимавате со спорт, шоу бизнис, политика, уметност…Вие сте интересни и екстравагантни но најверојатно одамна сте го забележале тоа.

Бенки по стомакот и грбот

Бенките по стомакот се типични за луѓе склони кон зависност. Дали ќе е тоа саканиот човек, секс или алкохол. Овие луѓе треба да се многу внимателни бидејќи бурните чувства знаат да бидат опасни. Но ако го знаете ова и ја насочите целата таа емоционална енергија кон нешто продуктивно, таа ќе ви се заблагодари со огромен успех.

Бенките по грбот се знак дека сте организирана и воздржана личност, која знае како да се грижи за себе. Таа воздржаност понекогаш работи во ваша штета зошто трупате емоции кои избувнуваат баш тогаш кога не треба. Но како целина вие си тежите на местото и луѓето ве почитуваат.

Бенки по градите и интимните делови

Луѓето со бенки по градите се умни, со силна интуиција и со специјална мисија во животот. Тие се родени лидери и кога се помеѓу луѓе секогаш се издвојуваат. Нивната специјалност често пати предизвикува завист но тие знаат како да се справат со човечката злоба. Се ќе им се подредува како што треба ако почесто ја слушаат интуицијата.

Бенките по интимните делови зборуваат за многу силен карактер кој се стреми секогаш кон најдоброто. Тоа е мачно зошто овие луѓе ретко чувствуваат вистинско задоволство обземени од манијата кон совршенство. Судбината не им е лесна но ако научат добро да ги избираат луѓето во својот живот се ќе биде во ред.

Прочитај повеќе...

Живот и стил

Една слика, еден куп емоции, Тоше и Влатко келнери на хуманитарна забава

Avatar

Објавено пред

на

Најтажна слика на светот постара од 10 години, вечерта која беше организирана хуманитарна забава на која се келнери и ги служат младите без никакво его …

Македонија загуби уште еден господин кој знаеше да им помогне на оние кој немаа. Тоше и Влатко не се повеќе меѓу нас, но вечно ќе живеат во нашите срца, секогаш.

Pogled.mk

Прочитај повеќе...

Живот и стил

Панчо од ДНК сподели поучна случка: На Бог не му е местото во багажник, туку во срцето!

Avatar

Објавено пред

на

Познатиот естраден уметник, нашиот популарен миленик од дуото „ДНК“ Владимир Блажев аКа Dj Pancho доцна во ноќва сподели статус на својот фејсбук профил.

Ви даваме топла пепорака да го проследите:

Во Русија пред неколку години беа погребани четворица млади луѓе,сите руски весници пишуваа за тоа.

Беше недела, 10 часот наутро. Во едно семејство таткото му рече на синот:
– „Сине, денес е недела, појди во црква.
А синот му одговори:
„Татко, немој сега пак со истото. Уморен сум од твоето зборување за Бога.“

Синот излезе на улицата, каде што го чекаше еден пријател со неговиот нов автомобил
.
Таткото излезе пред вратата и му рече:
– „Сине! Почекај ме една минута…. Сакам да се помолам на Бога….Тој да биде со тебе.“

На задното седиште на автомобилот имаше две девојчиња од 17 години.
Тогаш синот со подбив му довикна на својот татко:

„Гледај, тато… Ги имаме пополнето сите седишта во автомобилот. За твојот Бог има место само во багажникот.“
Целото друштво се изнасмеа на шегата, и со голема брзина се упатија кон градското езеро.

„Јас сум поранешен истражител, но не можам да искажам каква беше несреќата што се случи таму. Откако дознав за целата случка само можам да кажам дека не треба да се исмева Бог.

Тие премногу брзо возеле. На најблиската раскрсница „пролетале“ на црвено и од спротивната страна на нив налета огромен товарен камион.

Кога камион удри во нив, багажникот во кој го „сместија“ Бог беше отсечен од автомобилот и остана без огреботина, а сите млади луѓе во автомобилот беа смртно повредени и починати на самото место.“

Така е во нашите животи го ставаме Бога во нашиот животен „багажник“ а ние летаме некаде за нешто.
На Бога Исуса не Му е местото во „нашиот багажник“ туку во нашите срца!

АМИН 🙏🙏

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ХороскопПред 12 часа

19.09 Четврток | Дневен Хороскоп

ОВЕН Не брзајте премногу со завршувањето на важни работни задачи, најдобро е сѐ да се одвива полека. Иако мислевте дека...

Временска прогнозаПред 17 часа

Влегуваме во зона на облачност, засилен ветер и услови за дожд

Облачноста доцна попладне и навечер ќе почне да се зголемува и ќе има услови за слаб локален дожд. Зголемена облачност...

ВидеоПред 20 часа

(ВИДЕО) Прекрасно доаѓа да се видат љубезни луѓе!

Стварно е прекрасно да се видат љубезни луѓе на планетата… Еве мал исечок за убав ден..

ЗабаваПред 1 ден

12 интересни факти за кафето

►Дејството на кафето е откриено во 9-тиот век во Етиопија, кога сточарот што ги пасел козите, забележал дека плодовите кои...

Временска прогнозаПред 1 ден

Вонредна временска прогноза: Вадете ја топлата облека од плакарите

Драстична промена на температурите во Македонија, најавуваат метерозлозите. Според нивните анализи температурите се значително под просекот за овој дел од...

Временска прогнозаПред 2 дена

Детална анализа: Огромна разлика во температури, од 36°C на 0, доаѓа студен фронт во нашата држава

Голем пад на температурите, постепено наоблачнување во текот на утрешното попладне и вечер како и северен ветер кој долж Повардарието...

ХороскопПред 2 дена

18.09 Среда | Редовен Хороскоп

ОВЕН Имате многу работа и не ви е лесно да ги завршите обврските сами. Потребна ви е поддршка и помош...

СпортПред 2 дена

ОДБОЈКА ЕП: По Белорусија на колена и Словенија! Горда МАКЕДОНИЈА, секоја чест момци!

Одбојкарите на Македонија по вчерашната победа над Белорусија, пред малку го совладаа и домаќинот Словенија со 3:1 во сетови, што...

КичевоПред 2 дена

ЈП „Студенчица“ – Кичево: Утре е можна заматеност на вода за пиење, поради прочистување на изворот

ЈП „Студенчица“ – Кичево ги информира корисниците на вода за пиење дека утре на ден 18.09.2019 година (среда) во периодот...

МакедонијаПред 2 дена

„Ќе играм на твојата матура сине“ – Ајде сите телефоните во раце за Мери од Кичево, бидете хумани!

Драги наши хумани луѓе, на чекор сме до целта Мери да замине на роботерапија во реномираната Неуро Медик – Клиник,...

НАЈЧИТАНИ