Спорт

ЛШ: Јувентус со предност од 2 гола го пречекува Монако

Екипата на Јувентус вечерва на домашен терен ќе го пречека францускиот Монако во рамки на реванш дуелот од полуфиналниот двомеч во Лигата на шампионите.

Првиот натпревар на Луј Втори го доби италијанскиот шампион со 2:0.

Натпреварот на Јувентус арената во Торино е со почеток во стандардниот термин од 20:45ч.