Следете не

Временска прогноза

Што вели прогнозата, ќе врне ли снег на Нова година?

Точно 14 дена не делат од најлудата ноќ. Ќе ја испратиме старата 2018та и ќе ја дочекаме Новата 2019 година.

Многумина се прашуваат каде ќе ја дочекаат а во дилема ги става и временската прогноза.

Ако и вие сте меѓу оние кои сакаат да знаат каква временска прогноза ќе имаме за Нова година, ќе ви кажеме.

Ќе почнеме од главниот град. Скопје преку денот на 31 декември го очекува снег и дожд со дневни температури до 5 степени.

Ноќта кон 1 јануари температурата ќе паѓа и ќе достигне минимални -1 степени. Значителна облачност; дожд или снег во некои места навечер, а потоа снег.

Битола исто така ја очекува дожд и снег во одредени делови од денот со температури од 4 степени преку денот кои ноќта ќе паднат до 2 степени.

Штипјани за новогодишниот ден , претпладнето ги очеува дожд додека облечно и снежни врнежи се најавуваат за вечерта.

Делчево за нова година го очекува снег преку цел ден.

Струмичани најверојатно нема да се израдуваат на снегот на новогодишната ноќ бидејќи прогнозата предвидува дожд.

За сите градови подетално за временската прогноза може да се најдат овде.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 8 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 9 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 10 часа

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 18 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 18 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 19 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 21 час

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 22 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 24 часа

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close