Следете не

Кичево

Во Среда промоција на книгата „Кичево и Кичевско 1894-1904“

Avatar

Објавено пред

на

Во Среда на 24.10.2018 со почеток од 19:00ч во Центарот за Култура „Кочо Рацин“ – Кичево ќе се промовира најновата книга на г-дин Ѓорѓија Сајкоски насловена како „Кичево и Кичевско 1894-1904

Повелете сите љубители на пишаниот збор и дознајте нешто повеќе за Кичево и Кичевско во минатото, кое ние водилка за иднината.

Кичево

АТВА: Се ближат школските денови, бидете подготвени со нов школски прибор!

Avatar

Објавено пред

на

Нашите партнери од АТВА Маркети за сите кои се школуваат имаат одлична понуда по одлични цени на школски прибор!

Посетете не!

Прочитај повеќе...

Кичево

Старци од с.Грешница кичевско вчера направиле сообраќајка, сопатничката пренесена со тешки телесни повреди

Avatar

Објавено пред

на

На 13.08.2019 во 18,40 часот на локалниот пат за с.Грешница-кичевско патничко моторно возило „Опел астра“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(74) од истото село, излетало од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката З.Р.(75) од с.Грешница, по што била пренесена во Медицинскиот центар во Кичево.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Кичево.

Извор: МВР / СВР Охрид

Прочитај повеќе...

Кичево

(ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО) Вчера успешно реализиран хуманитарен „Car Show“ во Кичево, за лекување на кичевчанецот Игор Петрески!

Avatar

Објавено пред

на

Драги наши, чест и задоволство ние што со вашето присуство збогативте еден настан кој за нас и Игор значеше многу, упатувајќи јасна порака дека кога е најпотребно можеме да организираме најразлични настани и да се помогне!

Овогодинешниот „Car Show“ во организација на кичевскиот „Car Club-Кичево“ заедно со нас, беше за Игор Петрески од Кичево кој боледува од „Мултиплекс склероза“ и мора итно да се лекува во Белград.

Нашата замисла за вчерашниот настан неможеше да се реализира без официјалните помагатели на настанот, кој рамо до рамо застанаа зад нас и подадоа рака за нашиот Игор!

Благодарност упатуваме до: „Здружение на возачи“ / Технички преглед на возила – Кичево, салон за автомобилска галантерија и авто-делови „Auto Start“ (кој подари скромни поклони за посетителите), пивара „Скопско“, „Прилепска пивара“, „Синалко“, „Кожувчанка“, DJ Vix-Alex (за неговиот одличен музички сет), најдоброто професионално озвучување на DN-Sound – Кичево, ресторан „Кај Мојсо“, Хотел „Кичево“, „Арт Кафе“ и нашите пријатели од Охрид „Urban Street Car Club – Ohrid“ за нивната безрезервна поддршка и помош!

Благодарност и до вас драги посетители кои дојдовте, се забавувавте со нас и дониравте со вашите пари на влез, но и до сите кои од оправдани причини не беа дел од настанот, а тоа го сториле преку телефон, трансакциска сметка и сл.

Со вашето одвоено драгоцено време за Игор, на вчерашниот хуманитарен настан со ваша поддршка се собраа 39,900 денари кои директно ги предадовме на семејството, со цел побрзо лекување на Игор! 🙏

Во прилог ви презентираме видео како и мега-галерија преку нашиот објектив, уживајте.. 📷

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МагазинПред 10 часа

Хороскоп за денес (25 август) Недела

Овен Не сте дисциплинирани на работа и тоа ви прави проблем на работа со надредените. Поволен период кој носи убави...

КичевоПред 24 часа

АТВА: Се ближат школските денови, бидете подготвени со нов школски прибор!

Нашите партнери од АТВА Маркети за сите кои се школуваат имаат одлична понуда по одлични цени на школски прибор! Посетете...

Живот и стилПред 1 ден

Домашен мелем од само 3 состојки: За 20 дена половината ќе ви биде потенка за 10 сантиметри

Ако сакате фигурата да ја доведете до совршенство, а малку ви недостасува, пробајте го овој домашен мелем од рен. Станува...

Живот и стилПред 1 ден

Бидете добри луѓе и ќе бидете среќни

Добрите работи почнуваат да се случуваат кога ќе се оддалечиме од негативните луѓе. Сите ја знаеме оваа фраза, уште една...

КултураПред 1 ден

Името им се „растркала“ во вселената: Камен на Марс наречен по Ролинг Стоунс

Иако Мик Џегер и Кит Ричардс во познатата песна „I can get no satisfation“ пеат за неможноста да почувствуваат задоволство,...

СпортПред 1 ден

По еден меч од Серија А на МТВ, има преговори за ЛШ на ЕХФ и за Лига 1

Новата сезона во Серија А започнува викендов а Македонската радио телевизија обезбеди ТВ преноси. Ова е официјално потврдено што значи...

МакедонијаПред 1 ден

Денеска е Св. великомаченик Евпал

ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 11 август. Денеска е Св. великомаченик Евпал. Евпал...

Временска прогнозаПред 1 ден

Претпладне сончево, попладне можен пороен дожд

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува,...

МакедонијаПред 1 ден

Ова е состојбата на патиштата низ Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини...

МагазинПред 2 дена

Викенд Хороскоп (24 август) сабота

ОВЕН Пред вас е можност да напредувате на работа и да ги остварите целите кои ги имате од порано. Може...

НАЈЧИТАНИ