Следете не

Спорт

Ќосевски вечно ќе го памети Нексе – еве го деби-голот во СЕХА (ВИДЕО)

Avatar

Објавено пред

на

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Ален Ќосевски, имаше шанса да го носи дресот на првиот тим на Вардар на мечот против Нексе во СЕХА-лигата и успеа да го даде првиот гол во натпреварувањето.

„Црвено-црните“ како фаворити славеа над Нексе, а во финишот, кога ситуацијата беше јасна и Вардар имаше предност од пет гола, Писонеро им даде шанса на помладите, меѓу нив и Ќосевски. Крилото добро ја искористи дадената прилика и возврати со деби-гол.

Ќосевски натпреварот против Нексе го заврши со еден гол од вкупно два обида. Десното крило е родено во 2001 година, а пред да биде промовиран во првиот тим играше за Вардар Јуниор.

Извор: gol.mk

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Спорт

Газета: Манџукиќ доаѓа во Интер доколку Конте не е повеќе тренер

Avatar

Објавено пред

на

Пo неговото злогласно заминување од Јувентус и неуспешната авантура на Блискиот исток, Марио Манџукиќ би можел да се врати во европскиот фудбал на голема врата. La Gazzetta dello Sport пишува дека хрватскиот ас е една од опциите за новиот напаѓач на Интер, но и дека неговото доаѓање зависи од тоа кој ќе биде на клупата на клубот од Милано.

Антонио Конте е под голем притисок по наводната изјава дека би сакал да се врати во Јувентус и се шпекулира дека може да се раздели со Интер, иако тој ги негираше гласините и рече дека е посветен на новата сезона со „црнците и блузите“.

Но, ако Конте и Интер навистина се разделат, главен фаворит за работното место ќе биде Макс Алегри. Според „Ла Газета“, тој би го донел Манџукиќ како слободен агент, со кого имал голема соработка во Јувентус.

Доколку Конте остане тренер, тој повторно ќе се обиде да го донесе Един Џеко од Рома. Тој исто така сакаше да го купи репрезентативецот на БиХ минатото лето, но Интер не успеа да се договори со Рома за обештетување.

Манџукиќ би бил поповолна опција во секој случај, но за да може тој да стане реален, прво треба да има смена на клупата.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

(ВИДЕО) Во F1 можеби се шоферишта, ама возачите на WRC не треба да се потценуваат!

Avatar

Објавено пред

на

Овие возачи дефинитивно заслужуваат секакви почести!

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

Коби Брајант постхумно награден за хуманизам

Avatar

Објавено пред

на

На легендарниот НБА кошаркар, Коби Брајант постхумно му се доделува наградата на Лос Анџелес „Еми“ за „добротворни цели, придонеси за развој на заедницата и инспирација, објави „Bleacher Report“.

Брајант кој го загуби животот во јануари во хеликоптерска несреќа, станува носител на варијација на наградата, која се доделува за неговите активности во Лос Анџелес.

Композиторот и пријател на кошаркарот Џон Вилијамс ја доби наградата во име на семејството Брајант.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ХороскопПред 21 минута

Хороскоп за денес (11.08) вторник

ОВЕН Ве очекува фаза која не е многу поволна за вашата работа. Подгответе се за некои проблеми. Ви изгледа дека...

МузикаПред 4 часа

Во Кичево: Приватни часови по музика за вашето дете по „Ударни инструменти, Саксофон-Кларинет и Клавијатури“ по промотивни цени!

За прв пат во Кичево, приватни музички часови за ударни инструменти „тапани, тапан“, саксофон/кларинет, клавијатури, теорија на музика во поширок...

МакедонијаПред 5 часа

Денес 109 новозаболени, 7 се од Кичево, 2 од Македонски Брод..

Во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 20 -Куманово...

МагазинПред 10 часа

Колку долго треба да трае сексот? „Ова е магичната бројка“

И додека сексуалните преференци и интереси можат значително да се разликуваат од личност до личност, колку долго треба да трае...

ЗабаваПред 11 час

Не смеете да ги правите овие 6 работи пред спиење!

Шест изненадувачки работи што не треба да се прават пред спиење, инаку ве чека непроспиена ноќ! ТОПОЛ ТУШ – Ја...

МагазинПред 11 час

Еве како да го победите стравот од летање

Еве неколку корисни совети кои можат да ви помогнат да го надминете стравот што (веројатно) прилично ве спречува во животот....

ХороскопПред 23 часа

Дневен Хороскоп (10.08) понеделник

ОВЕН Можеби ќе направите некоја грешка на деловно поле. Внимавајте брзоплетоста да не ве чини многу. Не ви е лесно...

МакедонијаПред 1 ден

До денес во Кичево 196 случаи – 116 активни, по градови бројките на дистрибуција на Коронавирус се следни

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11839, бројката на оздравени пациенти е 7664,...

МакедонијаПред 1 ден

Денес 85 новозаразени, 7 нови и 7 излечени од Кичево, носете маски, спречете ширење на Ковид-19!

Во последните 24 часа се направени 1188 тестирања, а регистрирани се 85 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 32 -Куманово...

МакедонијаПред 1 ден

Максимално не почитување на законот за носење маски во Охрид и Кичево

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 78 прекршоци за неносење...

НАЈЧИТАНИ