Следете не

Без категорија

Колку си одговарате со партнерот?

Објавено пред

на

Како астрологијата влијае врз вашата врска? Споредете ги вашиот и зодијачкиот знак на вашиот партнер за да ја проверите вашата компатибилност според хороскопот. Женските знаци се во горната табела со розова боја, а машките со сина.

1. Конфликти, скандали…

2. Неможност за долготрајни односи.

3. Идеален и стабилен пар.

4. Се надополнувате меѓусебно и ги имате сите шанси за успешна врска.

5. Љубовта и страста владеат во оваа врска, во која што сè е можно.

6. Има шанса за целосни односи, но сето тоа зависи од склоноста кон компромиси.

7. Преголема шанса да се разочарате.

8. Сè е можно во оваа врска, поради многуте контроверзии и различен темперамент.

9. Силно пријателство и взаемна радост.

10. Тешко е да се каже дали оваа врска ќе биде успешна поради доминантната тврдоглавост на двајцата.

11.Интересни односи, силни емоции и динамика.

12. Радоста и среќата ве очекуваат во оваа врска.

13. Родени сте еден за друг, ќе постигнете целосно разбирање.

14. Темпераментот ви е премногу различен, што ќе ви создаде доста главоболки.

15. Одлични односи, мир и разбирање.

16. И двата ѕвездени знаци се борат за вниманието на околните, но дали некој ќе попушти, зависи само од вас.

17. Големи шанси за прекрасна врска, имате многу заеднички интереси.

18. Силна страст, сексуална привлечност и хемија. Уживајте.

19. Недостаток на разбирање, конфликти и спорови.

20. Големи шанси за добри односи засновани на пријателство и љубовта.

21. Здодевноста и рутината брзо ќе ве поттинат да се разделите.

22. Долготрајни односи, разбирање и поддршка.

23. Имате топли односи, но ќе морате да пронајдете уште многу заеднички нешта.

24. Исцрпувачка врска, заситена со интриги, навреди и расправии.

25. Вие сте идеална двојка.

26. Може и да се успее, но тоа не е вистинска љубов.

27. Ве очекуваат хумор, закачки и радосни моменти.

28. Ретко привлекување во секој поглед.

29. Ќе треба да работите на многу нешта во односите, ако сакате да бидете заедно.

30. Без силна љубов нема да успеете да создадете комплетна и здрава врска.

31. И двајцата барате авантури и разновидност и ќе ги најдете во врската.

32. Големите разлики ќе ве спречат да останете долго време заедно.

33. Оваа врска нема да трае долго, а ако тоа се случи – ве очекуваат недоразбирања и проблеми.

34. Големи шанси за целосни односи, но се чини дека нешто ќе ви недостасува.

35. Нежност и разбирање во односите меѓу вас.

36. Силно пријателство кое ќе прерасне во врска.

37. Силна љубов и доверба.

38. Оваа врска ќе скрши нечие срце, недостасува реципроцитет во љубовта.

39. Има привлекување, но не е доволно силно и долгорочно.

40. Скандали, недоразбирања, обвинувања и лаги.

41. Среќа и радост.

42. Родени сте еден за друг, убав пар.

43. Експлозивна комбинација, која ќе зафати нешто во вашиот пат.

44. Успех, реципроцитет и поддршка.

45. Убав пар, одлични односи.

46. Меѓусебни гестови, симпатии и силно привлекување.

47. Проблемите ќе ја убијат романтиката.

48. Недостаток на доверба, напади, тешкотии.

49. Врската брзо ќе се распадне.

50. Одлично разбирање, но сте загрозени од досадата во односите.

51. Имате потреба од повеќе настани и емоции, инаку ќе ви биде здодевно.

52. Почетокот ќе биде тежок, додека навикнете на карактерите, но потоа сè ќе биде во ред.

53. Бегајте од таа врска.

54. Добивте џекпот со оваа комбинација! Честитки!

55. Недостаток на желба за промена, компромиси и разбирање.

56. Исцрпувачка врска, заситена со интриги, навреди и расправии.

57. Големи шанси за добри односи засновани на пријателство и љубовта.

58. Силната љубов ќе создаде љубомора, која може и да ве раздели.

59. Со повеќе желба од ваша страна ќе изградите прекрасна врска.

60. Силното пријателство ќе ја прекине врската, уште пред да започне.

61. Имате потреба од повеќе емоции и љубовни изјави.

62. Силна љубов и доверба.

63. Големи шанси за добри односи, ако ги решите малите недоразбирања.

64. Го имате сето она што ви е потребно- страст, пријателство, љубов.

65. Премногу сте различни, за да останете долго време заедно.

66. Врската ќе биде кратка и мачна.

67. Повеќе компромиси од страна на Рибите и сè ќе биде во ред.

68. Луди емоции, љубов, нови сензации.

69. Склоноста кон внимание може да ја спречи оваа онака убава врска.

70. Немате многу заедничко, па затоа ќе треба да работите на прашањето и да се пронајдете „на пола пат“.

71. Премногу сте исти, за да опстоите.

72. Среќата постојано ви се измолкнува.

73. Општите интереси ви помагаат да се справувате со проблемите полесно и побрзо.

74. Трикот во оваа врска е да си простите побрзо да премолчите некои работи, правејќи повеќе компромиси.

75. Недостаток на страст и хемија.

76. Емотивна врска, заситена со многу динамика и настани.

77. Униформност, рутина, досада.

78. Парот составен од двајца родени во знакот риби, може однадвор да изгледа совршено. Но, иако тие заедно сонуваат, никогаш не се трудат нивните мечти да станат јаве.

Без категорија

АТВА Маркети со нова акција на производи по екстра намалени цени

Објавено пред

на

Производи на акција по супер неодоливи цени, само во АТВА маркети – Кичево

Прочитај повеќе...

Без категорија

Денес е големиот празник „Александрија“, со векови чествуван во кичевска Белица

Објавено пред

на

Кичевска Белица, денес 26 мај го празнува празникот Александрија кој е посветен на светецот-маченик Свети Александар.

Празнувањето кога не би била ситуацијата со пандемијата од Ковид-19 би започнало најпрво со одењето на жените ден порано во малото црквиче кое го носи името на светецот, ќе одржат молитва за своите најблиски и ќе се дружат.

На денот на празнувањето 26 мај, во црквичето се одржува утринска литургија, па крштевка, па венчавка и во 14 часот ќе започнеше долго очекуваната народна веселба со музичка група.

За оваа веселба секогаш била обезбедена храна и пијалоци. Поканети се сите, особено оние кои го носат името Александар и Александра.

Свети Александар е светец-маченик од Македонија кој служел како војник во војската на римскиот император Максимијан. Пострадал како христијанин кратко пред да биде озаконето христијанството во римското царство. Неговата мајка го зела телото и го погребала.

Празникот Свети Александар (Александрија) се празнува во Белица со векови, а над селото постои мала црквичка, сега обновена, изградена во поново време врз темели на постара базилика која датира од доцноримско време.

Постои претпоставка дека токму таа да ги крие моштите на светецот, а самиот светец да потекнува од ова село кое е доста старо.

Нека ви е честит и вековит празникот наши пријатели беличани и кичевчани!

ФОТО: Архива / porta.mk

Прочитај повеќе...

Без категорија

25. коло во 2. МФЛ ќе се одигра в сабота. ФФМ ги покрива трошоците за тестирање

Објавено пред

на

Комисијата за натпревари на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука сите натпревари од 25. коло од Втора МФЛ – Исток и Запад да бидат одиграни на 01. мај 2021 (сабота) со почеток во 13:00 часот.

Фудбалската федерација на Македонија согласно одлуката од Владата на Република С. Македонија за изменување и дополнување на одлуката за превентивни препораки, член 1, објавена во СЛУЖБЕН ВЕСНИК ќе спроведе ТЕСТИРАЊЕ – Молекуларна RT – PCR Детекција на SARS-CoV-2 (Covid-19) во лабораторијата БИОТЕК во Скопје.

ФФМ го подмирува тестирањето за 25 лица по екипа (18 фудбалери и членови на стручен штаб) и официјални лица на натпревар се додека е на сила мерката за задолжително тестирање пред секој натпревар со Молекуларна RT – PCR Детекција на SARS-CoV-2 (Covid-19).

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

На денешен денПред 54 минути

На денешен ден (28 септември)

48 п.н.е. – Гнај Помпеј Велики, еден од најголемите римски државници и воени водачи, е убиен во Египет, кој го...

ХороскопПред 2 часа

Денешен Хороскоп (28 септември) вторник

ОВЕН Дејствувате многу претпазливо и не сакате да преземате премногу ризици во деловните и финансиските преговори. Сепак, ќе мора да...

СветПред 4 часа

„Фајзер“ објави дека започнува големо истражување кое тестира орален лек за спречување ковид инфекција на прележани од Ковид-19

Фајзер објави дека започна големо истражување во кое тестира орален антивирусен лек за да спречи инфекција со ковид кај оние...

МакедонијаПред 12 часа

РКЕ донесе одлука, од ноќеска дизелот поскапува, додека цената на бензинот се намалува

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

СкопјеПред 12 часа

МВР по распишана потерница, приведе двајца измамници од Скопје

Денеска (27.09.2021) од 09.15 до 10.20 часот на ул.„Виктор Иго” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим Потраги, по распишана...

Временска прогнозаПред 18 часа

Сончево и топло уште денес, од утре попладне и следните денови врнежи од дожд и пониски температури, ова се деталите..

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен...

На денешен денПред 19 часа

На денешен ден (27 септември)

1601.- Роден е францускиот крал Луј XIII, еден од најмоќните европски монарси. За време на неговото владеење (1610-43), тој воведе...

ХороскопПред 1 ден

Хороскоп за денес (27 септември) понеделник

ОВЕН Бидете внимателни ако планирате да ги правите работите поинаку или едноставно денес одлучите да промените нешто во вашиот секојдневен...

КичевоПред 1 ден

Редици пред Крнинската икона на Пресвета Богородица во Пречиста поради нејзините чудеса

И оваа година, на празникот Рождество на Пресвета Богородица, кој воедно е манастирска слава на Манастирот Пречиста Кичевска, редици верници...

КултураПред 1 ден

Денес е Крстовден, од народните верувања се вели дека денот и ноќта се крстосуваат, а температурата почнува да се намалува

Во народните верувања, на денот кој се нарекува Крстовден, се смета дека сите молитви ќе се остварат. На Крстовден се...

НАЈЧИТАНИ