Македонија Случувања

(ВИДЕО+ФОТО) ВНИМАНИЕ! Кичево мета на крадци, кражба во бутик – сторителите во бегство

Во текот на денешниот ден сопствениците на еден бутик во Кичево споделија видео материјал земен од своите сигурносни камери.

Упатуваат јавен апел до сите сопственици на останатите јавни објекти да се заштитат од истите лица и штом ги видат да пријават во најблиската полициска станица.

Видео материјал и фотографии од искусните крадци:

 

 

Leave a Comment