Кичево Случувања

Кривична за кичевчанец кој сторил тешки кражби во 2016 година

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.С.(37) од село Туин, кичевско, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „тешки кражби“.

Во периодот од 31.01.2016 до 04.02.2016 година во две куќи во село Аранѓел, кичевско, пријавениот со употреба на сила влегол внатре и одзел повеќе апарати за домаќинство и алат.

На 12.05.2017 година во работилница во Кичево пријавениот со употреба на сила влегол внатре и одзел електрични алати за работа.

Извор: МВР