Следете не

Забава

Куќната помошничка доби изненадување од нејзиниот газда, кое и го смени животот! (ВИДЕО)

Куќните помошнички често доаѓаат во домот на клиентите, не знаејќи каква работа ги очекува. За Кара Симонс, тоа беше едно од најчудните искуства во нејзиниот скромен живот.

Кога Кара му кажала на својот шеф дека треба да работи со многу важен клиент, таа целосно се подготвувала за работата што ја чекала. Тогаш сè стана многу чудно.

loading…

Жената која ја дочекала во куќата рече дека таа ноќ планирала голема забава и дела таа брзо ја исчистила куќата. Сепак, таа и рече на Кара дека треба уште нешто да направи.

Потоа побара од Кара да ја проба вечерата од 7 јадења кои ги направил професиоалниот готвач Мани Сломовиц.

Тогаш работите станаа уште понеобични. Таа ја отвори вратата и виде двајца масери, кои потоа ја измасираа. За работите да продолжат да се одвиваат необично, сопственичката на куќата почнала да ја чисто куќата уште повеќе.

По сето ова, жената ја испрати Кара во главната спална соба за да си одбере облека и накит. Потоа Кара отиде да ја отвори влезната врата, пред која имаше кутија. Кутијата беше полна со нејзинит работи.

Шокирана од изненадувањето, откако дозна што навистина се случува, почна да плаче.

Задната врата од комбето се отвори а во него беше цело нејзинот семејство, – “ИЗНЕНАДУВАЊЕ!”

Еден од работниците беше Грег Бенсон, лидерот на онлајн шоуто “Prank it forward”. Тој и кажа дека со помош на неколку спонзори успеал да ги купи работите и да ја реновира куќата за неа, без никакви трошоци за нејзе или нејзиното семејство.

Погледнете во видеото како се одвиваше денот за Кара:

Facebook

Последни објави

Забава3 hours ago

Карти за концертот на Влатко Лозаноски во Lounge Bar „Bacardi“ – Кичево

После повеќе од десет години на сцената нашиот кичевчанец Влатко Лозаноски музичар со безброј хитови, три студиски албуми и награди...

Кичево4 hours ago

Петти самостоен музички проект на мултиталентираниот Зоран Стефаноски

Мултиталентираниот  Зоран Стефаноски продолжува да нè воодушевува со своите авторски проекти, а најновиот петти по ред е насловен „Wrath Of...

Временска прогноза10 hours ago

Денес времето ќе биде сончево и топло, температури до 20 степени

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи,...

Хумор12 hours ago

УРНЕБЕСНО: Мачкава има обука да обезбедува објекти! (ВИДЕО)

Нема што дополнително да коментираме за оваа мачка, само погледнете го видеото подолу: Инаку, Мачкава работиТ како Обезбедување во продавницава...

Забава16 hours ago

Вашиот редовен хороскоп | 19.3 Вторник

Овен Би можеле да остварите позитивна соработка која би траела на долг рок. Сакате нова љубовна врска и посакувате убави...

Занимливости21 hours ago

Просечен Македонец треба да работи 26 години за еднодневна плата на Хамилтон!

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон летоска доби нов договор со екипата на Мерцедес. Хамилтон потпиша двегодишен договор со...

Занимливости23 hours ago

Доколку ја јадете оваа храна, никогаш нема да ве здебели

Еден од најчестите совети кој го слушате е дека би требало да јадете толку храна колку што ви е потребно...

Кичево1 day ago

Лоциран пожар во атарот на с.Поповјани, во тек се мерки за негово гаснење

Вчера на 17-ти март, околу 10 часот, на неколку локации во атарот на кичевското село Поповјани, случен е пожар на...

Македонија1 day ago

Вечерва: Бензините поскапуваат, додека дизелот се намалува!

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави цените на горивата – и од вечерва на полноќ цените на бензините се...

Македонија2 days ago

Поскапуваат ли повторно горивата?

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика денес напладне ќе го соопшти новите цени на горивата...

Во тренд