Следете не

Забава

ЛУКОИЛ: Ова се првите неделни добитници, кичевчанец во листата на добитници на Genesis моторно масло

Avatar

Објавено пред

на

Ги имаме првите неделни добитници во ЛУКОИЛ НАГРАДНАТА ИГРА!
Проверете дали сте вие еден од 21-от неделен среќен добитник.

А, сите останати испратени фискални сметки учествуваат во извлекувањето за главната награда Škoda KAROQ!

За сите кои прв пат дознаваат за наградната игра, повеќе информации ќе најдете ТУКА

Занимливости

Неделни акции во АТВА Маркети – Кичево

Avatar

Објавено пред

на

Посетете ги најуредените и најснабдените Супер-Маркети на ланецот АТВА во Кичево и пазарете по неодоливи цени на производите кои се на акција

Прочитај повеќе...

Занимливости

(ВИДЕО) Поради оваа грешка во зима ги празниме акумулаторите

Avatar

Објавено пред

на

Студот и ладното време кое ја зафати цела Европа највеќе ги мачи возачите и нивните проблеми со автомобилите.

Во ова видео експерт за акумулатори објаснува како да го заштите акумулаторот и да се спасите да не купувате нов акумулатор во зима

Погледнете во продолжение и веднаш решете го проблемот:

Прочитај повеќе...

Забава

Која е разликата помеѓу зимски и летни гуми за вашиот автомобил

Avatar

Објавено пред

на

Се наоѓаме во тој период од годината кога едноставно летните гуми повеќе не ви вршат работа, но не е доволно ладно за да ги ставите зимските гуми на вашиот автомобил. Но, која е поточно разликата помеѓу овие два типа на гуми?

Не се работи само за тоа колку гумите можат да издржат во снег, туку и колку ладно можат да поднесат самите гуми.

Летните гуми се стврднуваат на ладни температури и стануваат потврди, додека составот на зимската гума всушност ја прави помека на ладни температури, што пак помага за гумата подобро да се „залепи“ за асфалтот.

Екипата на YouTube каналот преку информативно видео проба да ја објасни разликата помеѓу двата видови гуми.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 2 часа

Доаѓа големиот христијански празник Свети Ѓорѓија – Светецот кој ја убил ламјата што на народот му правела голема штета

Православните верници во понеделник на 9 декември го празнуваат посен свети Ѓорѓија. Овој ден, освен како семејна слава, се празнува...

ЗанимливостиПред 8 часа

Неделни акции во АТВА Маркети – Кичево

Посетете ги најуредените и најснабдените Супер-Маркети на ланецот АТВА во Кичево и пазарете по неодоливи цени на производите кои се...

СпортПред 9 часа

Шампионот Игор Стефановски-Иџе заборавен од државата, нула денари за него и неговиот успех во автомобилизмот

Македонскиот натпреварувач во автомобилски трки и европски шампион на ридски патеки, Игор Стефановски – Иџе ја обвини Агенцијата за млади...

Здравје и убавинаПред 11 час

Пијалок за здрав црн дроб, доколку го пиете секое утро, само по една голтка

Црниот дроб учествува во процесот на обновување на крвта. Исто така, помага при зајакнување и стимулација на варењето на храната...

Временска прогнозаПред 13 часа

Денес ќе биде студено, со сончеви периоди преку ден, останатите денови ќе имаме вакво време

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. По одделни котлини магливо. Утринсакта температура ќе се движи...

Живот и стилПред 18 часа

Истражувањата покажуваат дека и пивото е лек за несоница

Секоја втора возрасна личност во Европа, меѓу кои вклучувајќи ги и жените, имаат проблем со несоница. Според истражувањето од универзитетот...

ХороскопПред 20 часа

Денешен Хороскоп (05.12) Четврток

ОВЕН Ќе имате среќа околу работата денес. Можно е некои деловни обврски да ги завршите побргу од планираното. Ве очекува...

МакедонијаПред 22 часа

Дури 7 лица заболени од ХИВ/СИДА жители на Кичево, ова е целосниот извештај за 2019-та година

Пет новорегистрирани лица со ХИВ/СИДА во Битола од почетокот на годинава до денес. Ова го соопштија од Центарот за јавно...

Здравје и убавинаПред 1 ден

Нова надеж за болните од рак? Корен од глуварче поефикасен од хемотерапија?

Иако нашите баби подготвувале сирупи од глуварче знаејќи дека содржи многу лековити супстанции, она што сигурно не го знаеле е...

МакедонијаПред 1 ден

СВР Тетово со извештај за сработеното во месец Ноември

Во текот на ноември оваа година, полициски службеници на СВР Тетово, на поширокото тетовско подрачје, откриле и соодветно санкционирале вкупно...

НАЈЧИТАНИ