Спорт

Нова мајсторија на Меси за која зборува цел свет! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона денес ја започнуваат новата сезона, а Меси и друштвото се спремаат за одбрана на титулата.

Меси вчера на социјалните мрежи објави видео со кое ги воодушеви фановите. Аргентинецот со шут од 50-ина метри успеа да ја протне топката низ нозете на еден новинар… Погледнете!