Следете не

Спорт

Лион – Манчестер Сити: „Граѓаните“ доаѓаат по одмазда!

Лион и Манчестер Сити го играат еден од најинтересните дуели веќерва во рамките на 5-то коло од Лигата на шампиони.

Двата тима влегуваат во овој меч во добро расположение после добрите резултати во последно време, но тимот на Гвардиола има мотив повеќе – доаѓа по одмазда за непријатниот пораз на „Етихад“.

Чуда се случуваат само еднаш, или…

Во првото коло Лион го направи најголемото изненадување и го победа Манчестер Сити на „Етихад“ со 1:2. Сите помислија дека тоа ќе биде поттик Лион да одигра фантастично во групната фаза од ЛШ, но тоа беше се што направи францускиот клуб до сега. Тие ја оставија отворена вратата за останатите два тима од групата така што одиграа три реми натпревари, а сега ќе го пречекаат фаворитот. Поради тоа овој меч е многу значаен за нив, бидејќи со пораз ќе треба да стравуваат во последното коло на гостувањето во Украина.

Лион е инаку во одлична форма и е непоразен на последните пет меча во сите натпреварувања. Меѓутоа, Лион пред тоа ремизираше четири од пет натпревари на домашен терен, па не може да се каже дека овој тим игра подобро пред своите гледачи. Најголемата ѕвезда Набил Фекир е под знак прашалник, а сигурно во тимот ќе ги нема Џордан Фери и Амин Жири.

Инфо: Спортски.mk

Facebook

Последни објави

КичевоПред 1 час

АЛАРМАНТНО: Гори дабова шума над с.Вранештица на лош терен за ТППЕ (ФОТО)

Пред малку стигна иформација дека околу селото Вранештица во атарот на горната дабова шума непрекинато и со силен интензитет избувнат...

Временска прогнозаПред 2 часа

Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе...

МакедонијаПред 3 часа

СРЕЌА ВО СЕМЕЈСТВОТО: Кико заминува на лекување, потребните пари се собраа, секоја чест ЛУЃЕ!

Почитувани познати и непознати ЛУЃЕ во вистинска смисла на зборот. Сакам да упатам НАЈГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО СИТЕ граѓани на Република...

МакедонијаПред 3 часа

Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

На прилепската улицата „Адем Адемоски“ во попладневните часови на 22 март, дошло до семеен инцидент. Како што информираат од МВР,...

Социјални мрежиПред 5 часа

Корисниците пресреќни: Ја добија долгоочекуваната нова опција на „Messenger“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на враќање на конкретна порака во групни разговори (replay). Со ова се олеснува одговарањето...

СветПред 6 часа

Купиле киндер-јајце за децата, но сите се шокирани од она што имало внатре (ВИДЕО)

На мајка од Велика Британија ѝ се згадиле киндер јајцата за навек уште пред да стигне до играчката во киндер...

ЗабаваПред 20 часа

Дневен Хороскоп (23.3) Сабота

Овен Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски. Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се...

СпортПред 1 ден

„Оф, оф оф“ офкаше арапскиот коментатор на голот на Елмас вчера против Летонија (ВИДЕО)

Мајсторијата на фудбалерот на Фенербахче има уште поголем шмек со арапски коментатор. Прегледајте уште еднаш: https://cdn.off.mk/files/offside/2019/03/22/y2mate.com-eljifelmascotuletonyayaattgolleris9zaqqkz-o360p.mp4

КичевоПред 1 ден

Викенд промоција на „Монстер“ енерџи на ЛУКОИЛ Кичево

ЛУКОИЛ ДООЕЛ Македонија во соработка со енергетските пијалоци на „Монстер“ организира промоција на своите малопродажни објекти ширум нашата држава. Брендот...

КичевоПред 2 дена

Кичевската ТВ Ускана направи фотографии од глутница кучиња, опасни за пешаци и околина

Локалната телевизија од Кичево Ускана направи застрашувачки фотографии од глутница кучиња, кои практично претставуваат опасност за движење на пешаци и...

Во тренд