Спорт

Мекгрегор на морничав начин го најави враќањето во рингот (ВИДЕО)

Конор Мекгрегор се враќа во рингот на шести октомври, откако се договори за борба против непоразениот Кабиб Нурмагомедов.

Нурмагодмедов е голем фаворит во пресметката, но ниту Мекгрегор не треба да го отпишеме пред време.

Ирецот на уникатен начин го најави враќањето во рингот, а видеото кое го објави на социјалните мрежи наликува на хорор филм.