Свет Случувања

Еве како си помина Меланија без Доналд Трамп за Нова Година (ФОТО)

Судејќи според фотките и селфи кадрите кои ги споделија годтите, како и онаа една фотка која ја сподели самата таа, луксузната новогодишна забава која Меланија Трамп ја организираше на Флорида, без нејзиниот сопруг, претседателот на САД, Доналд Трамп, поминала во одлична атмосфера, со фантастична журка.

Додека Доналд Трамп беше останат во Вашингтон, првата дама на САД, Меланија Трамп, ја честиташе новата година со невообичаено селфи на Твитер.

Влезот за луксузната новогодишна забава која таа лично ја организираше во Mar-a-Lago ресортот чинел 1.000 долари, а за оваа пригода првата дама се одлучила за црн фустан на Stella McCartney.

View this post on Instagram

New Year 2019! MIA

A post shared by Amanda Ungaro (@amandazungaro) on

View this post on Instagram

Happy New Year everybody

A post shared by Charlie Kirk (@charliekirk1776) on

Иако Меланија објави само една фотка, гостите кои присуствувале споделија неколку фотки со неа, а на настанот ја придружувал и нејзиниот син Барон.