Следете не

Хороскоп

Месечен Хороскоп | Февруари 2020

Објавено пред

на

ОВЕН

Работа – Пред вас е малку потежок месец, полно со искушение што се однесува до работата и работната атмосфера. Бидете внимателни во комуникацијата со колегите и партнерите, бидејќи во вашето опкружување постојат луѓе кои само чекаат на некоја ваша грешка, или било што, што би можело да се нарече грешка. Не дозволувајте никој да ве изманипулира, измами и натера да направите нешто што не би требало да го направите бидејќи би можело да се употреби како аргумент против вас. Не им верувајте ниту на оние кои добро и долго ги познавате.

Љубов – Се` што треба да биде, ќе биде одлично бидејќи Уран ви донесува мир и стабилност во љубовта. Секако, секоја врска ја прават убава и оние помалку убави работи, такашто во текот на месецот ќе имате мали несогласувања со партнерот, но се` ќе се реши онака како што вие би сакале. Овој месец ќе имате помош од ѕвездите во решавањето на сите љубовни проблеми. Слободните Овни во Новата година треба да влезат ослободени од сите предрасуди, особено предрасудите кои ги имаат кон луѓето, поради што моментално се слободни.

Здравје
 – Првиот здравствен совет е нешто што сте го слушнале повеќе пати, но обидете се сега да го сфатите сериозно – за сите проблеми кои ќе се појават консултирајте се до доктор. Не си дозволувајте себеси овој месец ништо да не ве мачи.

БИК

Работа – Овој месец не можеме да го сметаме за сериозен период на планови, па и вас ве очекува истата судбина во текот на наредните денови. Ако треба да се сконцентрирате на нешто во текот на февруари, нека тоа бидат плановите за иднина, и тоа плановите кои ќе ги донесете врз основа на грешките кои сте ги правеле во текот на минатата година.

Љубов – Период во кој можни се проблеми на поле на љубовта. Во текот на средината на месецот, можни се конфликти со партнерот, несогласувања околу животните работи (трошоци, пријатели, семејство, секојдневни ситници). За работите да се полоши, можни се и неоправдани изливи на љубомора, како партнерот кон вас, така и вие кон партнерот. Ако сте слободни, тогаш добро ви би дошол флерт кон крајот на февруари.

Здравје – Во февруари актуелни се сезонските вируси и болести, па трудете се да внимавате на имунитетот, поточно да го зајакнувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа– Годината ќе ја започнете со доста елан и работна сила, па добро би било да ги искористите за да направите некои резултати поради кои на крајот на годината ќе имате насмевка на лицето и плус денар в џеб. Имате одлични аспекти за добар месец, па реализирајте ги како знаете и умеете. Потребно е да сфатите дека ова не е месец кога ќе направите големи пари, планетите само ви се во позиција на полето на парите.

Љубов – Што се однесува до љубовта, тензиите кои сте ги имале во претходниот период ќе исчезнат. За слободните Близнаци никако поволен период кој ќе им тргне. Иако постоеше надеж, сепак нема некој поволен партнер кој ќе ве воодушеви.

Здравје – Чувајте го вашето здравје, затоа што овој месец потешко ќе поминат Близнаците кои имаат хронична болест.

РАК

Работа – Ако дадете се` од себе и тргнете со максимална напор, успехот е загарантиран. Дајте се` од себе за да започнете некои нови работи. Ви претстојува прекрасен период, од кој и тоа како ќе ги берете плодовите. Доста другите земаа пари, време е и вие да заработите нешто. Соберете храброст, одете во поход бидејќи вие и тоа како имате сила да успеете. Ако не сакате да ризикувате работете го она што го работите, и ќе добиете пофалби.

Љубов – Февруари и не е така идеален месец за љубов, но ништо што претходно не сте го доживеале или преживеале. Ова е месец кој ќе биде обележан со ситни расправии со партнерот, несогласувања, неможност за договор околу било што. За слободните ова е идеален период за запознавање на нови луѓе, можеби и идниот партнер – никогаш не се знае.

Здравје – Вашето здравје треба да ви биде најважно на целиот свет, па добро би било да посветите повеќе време и малку да размислите за вашите лоши навики.

ЛАВ

Работа – Очекувајте позитивен тренд што се однесува до работата. Лавовите се познати како луѓе кои секогаш тежнеат кон подобро, кон напредок, а што се однесува до ситуацијата на работа, овој месец ќе бидете забележани, па вашата работа сигурно ќе донесе резултати – затоа изолирајте се од сите и бидете вредни. Имате доста енергија за работа. Она на кое треба да внимавате се преголемите желби; треба да сфатите дека не можете баш се` наеднаш на направите.

Љубов – Што се однесува до љубовта, линијата на вашиот љубовен графикон оди нагоре. Ситуацијата е многу подобра отколку претходните месеци, па ако сте имале било какви проблеми со партнерот, сега сигурно можете да ставите крај и повторно да се вратите во нормална комуникација, каква што треба да имаат две заљубени души. За оние кои се слободни, пред вас е ризичен период за влегување во емотивна врска, како за вас, така и за оние кои неодамна започнале во врска, па потребно е добро да размислите за нешто посериозно.

Здравје – Одлична здравствена слика.

ДЕВИЦА

Работа – Додека припадниците на останатите хороскопски знаци мака мачат со работните проблеми овој месец, вам ѕвездите ви се насмевнуваат и имате одлични шанси на работа. Само треба да ги искористите. Периодот е и така поволен за нови зделки, разработка на старите, зајакнување на активностите на постоечкото работно место. Одлично е и за сите оние кои на било кој начин работат со странство, на сите чијашто работа е тесно поврзана со луѓе. Комуникацијата ќе биде на доста високо ниво, па поради тоа дајте се` од себе за да ги искористите шансите.

Љубов – Убав период што се однесува за заљубените Девици. Ако веќе подолго време сте во врска, сега е вистинскиот момент да ја доведете на едно ново повисоко ниво – брак и семејство. Оние кои веќе навлегле во овие води ќе уживаат пред се` во поддршката од партнерот, такашто сите останати проблеми паѓаат во вода бидејќи имате покрај себе некој кој е повреден од сето она поради кое се нервирате. Затоа, ако сте во можност да го изненадите партнерот со убав гест, кратко патување, макар и на еден ден, тоа дефинитивно треба да го реализирате.

Здравје
 – Првиот дел од месецот е добар, а вториот малку полош. Ќе бидете подложни на сезонски болести, настинки, проблеми со грлото, грип па дајте се` од себе да ви биде подобро.

ВАГА

Работа – Започнуваме со одлична прогноза, која се однесува на резултатите на работа во февруари – еден од најдобрите, ако не и најдобриот месец во текот на првата половина на 2020 година. Додека другите ќе одмараат, вие заборавате на забавувањето и се фрлате на работа. Макар и да сте сами во канцеларијата, додека другите слават, вие ја прифаќате работата и сте вредни. Овој месец е одличен за подобрување на постоечката работа и создавање на нови бизнис зделки.

Љубов – Во љубовта, за разлика од работата, нема да ви биде се` и така добро. Стандарден месец, а во текот на овој месец обидете се што повеќе време да го поминувате со партнерот и да му се предадете 100% бидејќи може да дојде до несогласувања и проблеми во односот доколку партнерот се почувствува запоставено. Ова е период на потенцијални авантури и забранети врски во кои би можеле да упаднете.

Здравје – Одлично. Можно е мало чувство на замор или краткотрајна депресија, која ќе исчезне исто како што дошла.


ШКОРПИЈА

Работа – Се надеваме дека не се потрошивте многу минатиот месец, бидејќи во текот на февруари ќе има трошоци, а во вашето поле на финансии е опасниот Сатурн кој само ве тера и тера на трошоци. Затоа, во секоја можна прилика запрашајте се дали баш нешто морате да купите или пак можете да поминете и без тоа. Февруари дефинитивно не е ваш месец, но за среќа брзо ќе помине па на крајот на месецот се` ќе тргне на подобро. Обидете се во овие 20-тина дена да ги завршите ситните работи кои ве очекуваат и да започнете комуникација и планирање на некои обврски кои од март ќе треба да ги имате завршено.

Љубов – Убав месец пред вас, барем на љубовно поле. Уживајте на сите можни начини и потрудете се вашата врска да ги усовршите работите, макар биле веќе 50 години во брак, не постои ништо поубаво од секојдневното заљубување и секојдневното докажување на оваа љубов. Нема да имате никаква препрека во текот на првиот месец од новата година, па не постои причина за загрижување. Слободните Шкорпии можат да очекуваат мирен месец и период кога нема да има никакви нови случувања, но главата горе, мора да биде подобро.

Здравје – Во текот на февруари вашата здравствена состојба треба да биде солидна, без поголеми проблеми. Она што постојано ве мачи е последица од стресот и уморот, па гледајте што повеќе да одморите и поквалитетно да се наспиете.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Како што стојат работите, на работно поле треба да биде добро, а истото е и на финансиско поле. Особено првите 15-20 дена, па потрудете се со сите сили да работите повеќе од останатите. Вие нема да сонувате, туку ќе се обидете да ги реализирате и да ги живеете вашите соништа – потрудете се да ја искористите секоја шанса што ќе ви се овозможи за да можете да заработите убави пари. Со самото тоа финансиските ефекти од февруари треба да бидат добри, можеби ве очекува некаква добивка до крајот на месецот и до крајот на наредниот период.

Љубов – Ви претстои и одличен период. Ве очекуваат бурни 20-тина дена. Оние кои неодамна се заљубиле и стапиле во врска, би можеле да се преиспитаат дали тоа е всушност вистинската работа. Мал број на Стрелци ќе имаат влијание од Венера, па ќе се впуштите во флертување и тајни врски и тоа во најблиското опкружување. Ако е веќе така, нека остане се` на флерт. За слободните Стрелци, Венера си поигрува со вашиот знак, па очекувајте интересен месец. Можно е да стапите во некоја врска или комбинација со поранешниот партнер, но ако барате вистинска љубов – тука нема да ја најдете.

Здравје – Внимавајте на имунитетот, ослабен ви е, и доста сте под стрес.

ЈАРЕЦ

Работа – Веднаш да ви ја пренесеме позитивната енергија – овој месец би можел да биде доста добар. Иако овој месец ефективно ќе биде пократок поради празниците и опоравувањето од истите, оној работен дел ќе биде доста добар, и ѕвездите ќе бидат со вас. Очекувајте помош од сите, од оние со кои работите и оние за кои работите. Дури и ќе имате поголема поддршка од оние над вас, што дотогаш не беше случајот. Секако, на вас останува сето тоа да го искористите на најдобар можен начин, пред се` со вредна работа.

Љубов – Што се однесува до љубовта, овој месец ќе ви се случат неколку флертови, тајни размислувања за некоја личност, а оние со повеќе авантуристички дух би можеле да стапат во некои тајни врски. Периодот од средината на јануари ќе го обележат мали расправии со партнерот, па бидете спремни на компромиси и тишина. Слободните Јарци во текот на месецот ќе се враќаат во минатото, што се однесува до љубовта.

Здравје – Здравјето ќе ви биде одлично и цел месец нема  да имате никакви проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа – Влегуваме во февруари, месец кој најбрзо ни поминува, а покрај тоа, месец во кој трошиме најмногу пари. А бидејќи овој февруари нема дефинитивно да имате убави спомени што се однесува до работата, првиот совет би било во никој случај да не вложувате пари во било што. Овој период кога би можеле да имате непријатности на работа, непријатности со луѓето кои отсекогаш сте знаеле дека се се`, само не луѓе, па обидете се да стоите настрана од нив. Вратете се на работата, дајте се` од себе да го направите она што се очекува од вас, и вашите финансии ќе бидат подобри.

Љубов – Би можел да ве дочека лош месец, а проблемите би можеле да бидат во врска со партнерот поради некои работи што тој ќе ги дозна за вас. Дали постои нешто што криете веќе подолго време од партнерот? Ако постои нешто вакво тогаш подгответе тактика за да го објасните сето тоа, а ако не постои тогаш партнерот е оној кој има своја тајна која и не би ви се допаднала. Ако сте слободни ќе ви одговара друштвото и вниманието од еден Лав, па ќе ве натера да се чувствувате романтично во текот на целиот месец.

Здравје
 – Внимавајте на сезонските болести.

РИБИ

Работа – Што се однесува на почетокот на годината, не е лошо. Првите 15-тина дена ќе спиете во зимски сон, а тогаш ќе се пробудите и тоа нагло. Во текот на средината на месецот ви доаѓа добар период – како за работни, така и финансиски планови кои ги имате. Во текот на месецот ќе имате поддршка од соработниците, шефовите… Она што ви препорачуваме е да ги вложите паметно парите, за да добиете плод.

Љубов –
 Што се однесува до емотивните односи, вашиот брод навлегува во мирна пловидба. Не би требало да има проблеми, па можни се изненадувања. Дружењето со пријателите, семејството баш како и што требало да биде февруари – прекрасно, па искористете ја можноста да ги подобрите односите кои и баш не ви се најдобри. Ако сте слободни, љубовта во текот на февруари нема да ја пронајдете. Затоа, фрлете се на работа, бидејќи љубовта нема да ви цвета.

Здравје – Здравјето е на исто ниво како претходните неколку месеци, па така ќе продолжи и во текот на целиот февруари. Не треба да се грижите за ништо.

Хороскоп

Хороскоп за денес (17 септември) петок

Објавено пред

на

ОВЕН
Денот е идеален за воспоставување нови деловни партнерства и за работа во која учествуваат повеќе од две лица. Се што работите во соработка со другите, сигурно ќе резултира со успех. Ако имате постаро лице во вашето семејство кое повеќе не е во состојба да се грижи за себе и не донесува правилни одлуки, обрнете внимание на она што го ветува.

БИК
Само приватните проблеми може да ви го уништат денот. Фокусирајте се на прашања поврзани со парите, семејството, домот и пријателите и ако сметате дека има тензија некаде, осигурајте се дека има недоразбирање за да избегнете кавги и незадоволство подоцна. Не вклучувајте странци во вашите дилеми, туку поедноставете ги работите.

БЛИЗНАЦИ
Ако поминувате низ проблеми со саканата личност или едно од децата, застанете за момент и запрашајте се дали целосно ја разбирате ситуацијата или настаните во кои не сте биле лично вклучени. Се ќе биде многу полесно ако застанете и со мир го слушате она што другите ви го велат. Размислете за позицијата на колегите.

РАК
Денес ќе бидете поддржани од луѓето од кои најмалку очекувате, затоа продолжете со доверба да ги реализирате вашите планови. До вечер ќе имате добар дел од она што го посакувате. Додека некој ќе се лути, не дозволувајте ситниците да ве вознемируваат до тој степен што ќе ги откажете работите или настаните што ги сакате поради нив.

ЛАВ
Обрнете доволно внимание на колегите на работа и слушајте ги нивните приватни проблеми за да формирате посилни врски што исто така ќе ви ја олеснат работата во иднина. Дан е идеален за правење нови деловни познанства, но бидете внимателни и не откривајте деловни тајни. Многумина ќе сретнат личност која има што да понуди.

ДЕВИЦА
Ако сакате да ја импресионирате околината или да излезете со нешто што е тешко да се постигне, заземете сериозен став и покажете колку сте подготвени за прекувремена работа. Не бидете премногу дарежливи кога станува збор за помош и гледајте ги вашите финансии денес. Ако сакате да дадете нешто убаво на саканата личност, фокусирајте се на гестови и постапки.

ВАГА
Контролирајте го вашето его, како и потребата да претерате. Фокусирајте се на она што ќе ги подмири вашите сметки и ќе обезбеди подобра иднина, а потоа бидете сигурни дека работите ги правите според правилата. Оние од вас кои досега беа целосно искрени и директни во врска со деловните преговори, ќе ја надминете секоја конкуренција или противење.

ШКОРПИЈА
Без оглед на природата на работата што ја работите, бидете креативни денес и не дозволувајте другите да ве заведат. Пред да одлучите да се посветите на туѓите проблеми, решете ги деловните задачи и во исто време погледнете ја пошироката слика бидејќи ќе видите нова можност за дополнителен приход. Позитивни промени се најверојатно во љубовта.

СТРЕЛЕЦ
Концентрирајте се на се што може да ви помогне да го подобрите вашиот деловен живот и размислете за промени што ќе ви помогнат да го постигнете посакуваниот напредок што е можно поскоро или да ги решите приватните проблеми што ве нервираат се повеќе. Не дозволувајте нечија емоционалност да ве обземе, останете цврсти и нека се знае дека не се откажувате од целите.

ЈАРЕЦ
Вие сте во идеален период за да се поврзете со другите, слободно отворете горливи теми или претставете им на претпоставените идеи што ги имате. Ставете се што сакате во преден план, но бидете сигурни дека ќе се придржувате до вашите планови, ако одлучите да скокнете од еден на друг, ќе постигнете многу помалку отколку што планирате. Останете подалеку од интриги и тајни.

ВОДОЛИЈА
Искористете ги предностите се што изгледа како можност. Не се потпирајте премногу на искуствата од минатото, бидејќи поради нешто негативно може да одбиете многу добра понуда. Тоа е нова можност за дополнителна заработка и може да се поврзе со нешто што отсекогаш сте го сакале. Ако решавате приватни проблеми, очекувајте нов љубовен интерес.

РИБИ
Кога станува збор за пари и љубов, ќе имате среќа, но се ќе дојде до вас на необичен начин. Личноста која се грижи за вас сигурно ќе ви понуди нешто неочекувано, не го одложувајте донесувањето одлука премногу за да не пропуштите интересна прилика. Ќе бидете склони кон сонување што е во ред, но под услов прво да ги решите сите обврски.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Денешен Хороскоп (16 септември) четврток

Објавено пред

на

ОВЕН
Не се потценувајте, туку поставете си цели што е потешко да се постигнат, бидејќи само тогаш ќе бидете целосно задоволни на крајот. Можни се разни деловни предизвици наутро, но ако останете фокусирани и ја слушате вашата интуиција, ќе бидете среќни на крајот од денот. За многумина, денот ќе ви го разубави посебна личност од минатото.

БИК
Пред да одлучите да излезете на кафе или да уживате во забавата, средете ги сите помали обврски и какви било заостанувања. Денот е идеален за пазарење, особено ако планирате да купите ситници што ве прават среќни вас или друго лице. Некој со кого сте многу блиски нема да биде расположен за вашите проблеми, не реагирајте бурно веднаш.

БЛИЗНАЦИ
Кога станува збор за деловните обврски, сменете го пристапот за да изненадите секој што ве критикува или ја омаловажува вашата работа. Во принцип, ќе постигнете најголем успех ако го користите елементот на изненадување. Денес ќе добиете предност и ќе ја надминете конкуренцијата, но тоа не значи дека треба да се фалите, да бидете скромни и верни на себе.

РАК
Не лутете се и не замерувајте ако другите денес ве вовлечат во активности што не ги сакате, бидејќи тоа ќе ви помогне подобро да го разберете вашиот живот и моменталната општествена улога. Обрнете посебно внимание на деловните задачи кои вклучуваат тимска работа, идеално опкружени со луѓе на кои им верувате и сте работеле во минатото.

ЛАВ
Не донесувајте одлуки врз основа на емоции. Некој ќе се обиде да ја искористи вашата добрина и емпатија, што не значи дека ќе ви создаде проблеми, но значи дека ќе ви го одземе времето што можете да го користите попаметно. Наместо да дадете пари веднаш, размислете да го понудите вашето време или услуга. Останете подалеку од тајните љубовни средби.

ДЕВИЦА
Кога станува збор за приватниот живот, не отстапувајте од тековните проблеми и не бегајте од разговори бидејќи тоа ќе создаде уште поголеми проблеми што можат да ја променат вашата иднина. Бидете трпеливи и подготвени да се прилагодите на барањата на другите луѓе, но под услов да се оправдани. Денот е идеален за сите работи поврзани со недвижен имот.

ВАГА
Ако треба да донесете важна одлука, но не сте сигурни за нејзината исправност, консултирајте се со сакана личност или некои блиски пријатели. Избегнувајте патување бидејќи се можни одложувања и одложувања. Оние од вас кои планираат преговори за плата на работа, мора да ги земат предвид сите вклучени луѓе, а потоа да го поправат пристапот.

ШКОРПИЈА
Размислете повторно за се што ве мотивира и потоа заземете поинаков пристап за решавање на приватните проблеми. Бидете особено внимателни во начинот на кој се однесувате кон вашите сакани, бидејќи така ќе го одредите понатамошниот тек на врската. Можни се сериозни проблеми во љубовта ако покажете дека не сте сигурни во себе.

СТРЕЛЕЦ
Колку и да се чувствувате добро во нечие друштво, не откривајте детали за вашиот приватен живот и луѓето што ги сакате. Внимавајте како се справувате со непознати ситуации. Пред да одлучите за драстични промени, ќе треба подобро да истражите што значи ова и какви проблеми можат да произлезат од тоа.

ЈАРЕЦ
Beе бидете збунети за нешто што ќе ви го понуди личност која не ја познавате многу добро. Не донесувајте брзи одлуки и немојте да мислите дека приликата ќе исчезне, туку размислете внимателно и истражувајте ги работите што ве воодушевуваат. Ако планирате да склучите деловен договор денес, не заборавајте да спуштите с on на хартија пред да ги преземете првите чекори.

ВОДОЛИЈА
Ќе бидете доста забавни, одлично расположени и подготвени за хумор. Денес ќе привлечете големо внимание, особено кога станува збор за работата и некој ќе дојде до идеја која ќе ве заинтригира. Сепак, бидете внимателни бидејќи истата личност која го препознава вашиот потенцијал сигурно ќе биде склона кон флерт. Не се занесувајте премногу со ветувањата на другите луѓе.

РИБИ
Ако нешто ве мачи и воопшто не можете да најдете решение за проблемот, размислете за ситуацијата и обидете се да ја погледнете од перспектива на другите луѓе. На работа, ако сакате да ја претворите ситуацијата во ваша корист, мора да преземете туѓ дел од работата, што исто така ќе значи и прекувремена работа. Во љубовта, осмелете се, започнете разговор или направете го првиот чекор.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Дневен Хороскоп (15 септември) среда

Објавено пред

на

ОВЕН
Бидете јасни и гласни, но не фокусирајте се само на приказни за планови. Денот е идеален за први чекори и започнување разни активности. Сигурно ќе се соочите со противење, но на крајот тоа само ќе ве направи уште посилни. Гледајте на работите позитивно затоа што за денес, успехот е запишан во вашите везди. Другите многу ќе ги ценат вештините што ги имате.

БИК
Оние од вас кои во последно време ги занемаруваа приватниот живот и семејните обврски, денес ќе се соочат со проблеми и лута личност. Наместо да возвраќате со лутина, размислете дали сте виновни, а потоа предложете нешто што ќе ги задоволи повеќето инволвирани. Можете да ги надминете сите напнати моменти само со убави зборови.

БЛИЗНАЦИ
Не треба да донесувате одлуки денес, затоа опуштете се за да анализирате се уште еднаш и да ги испланирате деталите во мир. Поминувајте време со семејството и пријателите, но само ако тие ги разбираат вашите грижи и проблеми. Некој ќе ви помогне многу со едноставни совети, а после тоа ќе одлучите да го промените начинот на кој работите конструктивно.

РАК
Држете се до лесните активности што можете да ги правите со пријателите, семејството и соседите. Слободно започнете со запалување теми, но не преземајте премногу ризици кога станува збор за семејни проблеми, бидејќи нема да наидете на разбирање, ниту пак ќе имате среќа во тоа. Во љубовта нема да можете да ги скриете евентуалните грешки, затоа не се ни обидувајте да се оправдате.

ЛАВ
Обидете се да им помогнете на другите бидејќи на тој начин ќе се чувствувате многу подобро, отстранете ги мислите од тековните проблеми и бидете горди на себе на крајот од денот. Оние од вас кои ќе ја прифатат понудата за работа со скратено работно време во услужната индустрија, сигурно ќе запознаат нова личност со која е веројатно трајно пријателство. Ќе импресионирате многумина со вашиот придонес.

ДЕВИЦА
Наместо да се фокусирате на помали работни места и случајна заработка, размислете за нешто поконкретно и започнете разговор со луѓе за кои сметате дека се успешни. Немојте ниту да размислувате за емоционална уцена или обидете се да купите туѓо внимание со пари. Прекумерното трошење нема да ги импресионира оние што вредат за вашиот напор.

ВАГА
Вклучете се во оние активности што можат долгорочно да ви се исплатат бидејќи ќе се поврзете со специјална личност која може да игра важна улога во вашата иднина. Ослободете се од можните стереотипи и предрасуди за да бидете што е можно поподготвени за нови и позитивни животни искуства. На работа, со помош на креативноста, можете да отворите нови врати за себе.

ШКОРПИЈА
Што и да правите денес, имајте на ум дека ќе го постигнете најголемиот успех ако не откриете премногу детали и не ги поедноставите работите. Не секој ќе се согласи со она што го планирате, но не влегувајте во дискусии или трошете енергија за објаснување, туку правете го она што мислите дека е правилно. Останете што подалеку од љубовните дилеми на другите луѓе.

СТРЕЛЕЦ
Многу ќе размислувате за нови идеи, промени во животниот стил и вашата улога во секојдневната средина. Колку и да сте ентузијасти, обидете се истовремено да бидете реални, во спротивно ќе донесете одлуки што не можат да се реализираат и ќе создадете уште поголеми фрустрации за себе. Реактивирајте ги старите аранжмани поврзани со пари.

ЈАРЕЦ
Бидете внимателни кога станува збор за неформални разговори со колегите и претпоставените бидејќи лесно може да има недоразбирања, па дури и проблеми. Ако сакате да кажете нешто, бидете директни и концентрирани, инаку ќе изгубите многу време поради мали нешта. Вечерта, фокусирајте се на изнаоѓање нови начини за заработка или наплата на стари долгови.

ВОДОЛИЈА
Без разлика дали сте слободни во љубовта или не, денес ќе запознаете нова личност со која можете да очекувате многу пријатни моменти и една посебна врска. Колку сте поуникатни, толку повеќе таа личност ќе ви биде интересна, но тоа не значи дека треба веднаш да се отворите и да се препуштите на моментот. Размислете колку вреди она што веќе го имате.

РИБИ
Иако ќе бидете опуштени во друштво на саканата личност, семејството и блиските пријатели, ќе бидете доста сериозни и затворени пред другите луѓе, а тоа може да ве однесе на нови места или да создаде можности за кои никогаш не сте размислувале. Пред да започнете преговори, размислете за позицијата во која се наоѓате и што сакате.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 2 часа

Денес 561 нов случај на Ковид-19, починале 29 лица

Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: • Скопје – 249...

СветПред 9 часа

Третата доза на Фајзер значително ја зголемува заштитата кај оние над 60 години

Трета, засилувачка доза на вакцината против коронавирус Pfizer/BioNTech значително го зголемува заштитниот ефект кај луѓето постари од 60 години, покажа...

СветПред 10 часа

Италија воведува картички за ковид за сите вработени

Италија ќе воведе задолжителни „зелени пропусници“ за сите вработени, доказ за вакцинација, негативен тест или опоравување од вирусот, а новите...

LifestyleПред 10 часа

Руската филмска екипа подготвена да го сними првиот филм во вселената

Рускиот екипаж составен од двајца космонаути и двајца филмски професионалци треба да полета на Меѓународната вселенска станица (ISS) на почетокот...

МагазинПред 10 часа

Microsoft Office 2021 ќе биде достапен од 5 октомври

Microsoft ќе го објави Office 2021, следната потрошувачка верзија на својот деловен пакет, на 5 октомври. Истиот ден, компанијата исто...

МагазинПред 10 часа

iOS 15 ќе биде достапен за преземање на 20 септември

Ажурирањата на Apple за iOS 15, iPad OS 15 и watchOS 8 доаѓаат на 20 септември, неколку дена пред претставувањето...

Временска прогнозаПред 15 часа

Денеска спарно време со топол ветер, викендов дестабилизација

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и понатаму натпросечно топло со умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено на некои...

На денешен денПред 21 час

На денешен ден (17 септември)

1580 година – Роден е Франциско Гомез де Квеведо и Вилегас, голем писател на Златното доба на шпанската литература и...

ХороскопПред 23 часа

Хороскоп за денес (17 септември) петок

ОВЕН Денот е идеален за воспоставување нови деловни партнерства и за работа во која учествуваат повеќе од две лица. Се...

МакедонијаПред 1 ден

Коронавирус денеска, вкупно 557 новозаболени, починале 28 пациенти

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 268...

НАЈЧИТАНИ