Случувања Спорт

Меси е стрелец на првиот гол во ЛШ, прекрасен погодок од слободен удар (ВИДЕО)

Почна новата сезона во Лигата на шампионите, а првиот гол е дело на Лео Меси во мечот меѓу Барселона и ПСВ.

ПСВ половина час се држеше без примен гол против Барселона, а тогаш Меси постигна прекрасен гол од слободен удар за водство на неговиот тим од 1-0.
 
Со ова Меси стана само вториот фудбалер во историјата кој 14 сезони по ред постигнува гол во Лигата на шампионите, другиот играч кој го постигнал тоа е Раул Гонзалес.