Свет Случувања

Македонско знаме развиорено во Мадрид на Бернабе

Македонското знаме беше развеано на трибините на Сантијаго Бернабе каде што вечерва во полуфиналето на Лигата на Шампионите играа Реал Мадрид и Атлетико Мадрид

Реал Мадрид го доби овој меч по фантастичната игра на Кристијано Роналдо кој му донесе одличен резултат на својот тим од 3:0