Следете не

Спорт

Младиот Јадон Санчо се согласи да биде новиот играч на Манчестер Јунајтед

Avatar

Објавено пред

на

Младиот блудник од Борусија Дортмунд изгледа е подготвен да ги размени клубовите

Манчестер Јунајтед се повеќе е сигурен во обезбедувањето на трансфер за ѕвездата од Борусија Дортмунд – Јадон Санчо.

The Sun“ тврди дека 20-годишникот веќе се согласил со пофини детали за преселбата на „Олд Трафорд“ вклучувајќи плата, бонуси и времетраење на договорот.

Сепак „Црвените Ѓаволи“, мора да финализираат со надоместокот врз Дортмунд, кои се подготвени да бараат рекордна сума на трансфер за британски клуб се разбира.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Спорт

(ВИДЕО) Еве кој ќе го наследи големиот Икер Касиљас – синот Лукас, кој со прекрасна одбрана на голот го најави големиот талент

Avatar

Објавено пред

на

Судејќи според видеото што легендата на Реал и шпанската репрезентација го објави денеска на Инстаграм, синот Лукас со неговата одбрана на голот во целост најавува голем талент и можеби наследникот на големиот Икер Касиљас.

Објавата ја коментираше и поранешниот колега од репрезентацијата – Карлес Пујол. „Тој го прави тоа многу подобро од неговиот татко“, напиша на шега Пујол.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

(ФОТО) Атлетико Мадрид моментално води против Гранада, Луис Суарез е веќе именуван на клупата – се очекува да дебитира

Avatar

Објавено пред

на

Домаќините Атлетико Мадрид моментално се во полна трка за победа против Гранада. Стрелец на голот беше Диего Коста во 9-тата минута.

Атлетико пропушти и шут од белата точка…

Голем број фанови очекуваат деби на големата ѕвезда која допатува од Барселона, Луис Суарез кој за сега е на клупата….

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

Прв пат по 10 години, Роналдо и Меси ќе ги нема во номинациите за најдобар играч во УЕФА, еве кои ќе се борат за наградата..

Avatar

Објавено пред

на

Лионел Меси и Кристијано Роналдо за прв пат по 10 години останаа во последниот потесен избор за награда за најдобар играч на годината во УЕФА, со Кевин Де Брујн и Роберт Левандовски да се изборат за индивидуалната награда.

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер исто така е во трка за наградата, а новиот победник треба да биде објавен на почетокот на октомври.

Роналдо, кој во моментов ја разгледува трговијата во Италија со Јувентус, го освои признанието во три наврати, каде исто така има вкупно девет номинации за неговото име, додека супер-популарниот играч на Барселона Меси го освои двапати и се најде во последната потесна листа на шест од последните 10 сезони.

Двајцата мажи се истакнуваа како најдобри играчи во нивната генерација веќе повеќе од една деценија, но како што продолжуваат да напредуваат во триесеттите години, неизбежното менување на чуварот почнува да се оформува.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 3 часа

Првите анализи покажуваат снежна зима во нашите краишта со студени воздушни маси и температури до -20°C

Според првичните и моментални анализи со кој ние располагаме, секако и со помош на најпрецизните метеоролошки модели во светот, претстојната...

ЗанимливостиПред 3 часа

Еве зошто пластичните шишиња за вода се користат само еднаш

Според едно ново истражување се докажа дека наполнето пластично шише содржи повеќе бактерии од тоалетна школка. Поточно, има речиси 300.000...

Здравје и убавинаПред 3 часа

Научници проучија зошто некои луѓе заболуваат од рак, а други не..

Една од најважните цели на денешната наука е насочена кон истражувањето за канцерот, втор најчест причинител на смрт во светот,...

Здравје и убавинаПред 3 часа

Лек од само 2 состојки лечи испукани пети и проширени вени за 10 дена

Кога се работи за стапалата, најчест проблем се испуканите пети и сувата кожа. Тие се последица на недостаток на влажност...

Здравје и убавинаПред 3 часа

Алуминиумската фолија ги лекува болките во грбот и вратот

Ако чувствувате болки во грбот и рамената, колената или на друго место од телото, ставете алуминиумска фолија на болното место...

Живот и стилПред 3 часа

Неколку причини зошто жените сакаат мажи со пивско стомаче

Секоја девојка ќе забележи момче со совршено извајано тело, но кога станува збор за зрела врска, жените не се заморуваат...

МакедонијаПред 6 часа

Голем број на новозаразени од Ковид-19, вкупно 194, 2 лица починати

Во последните 24 часа се направени 1697 тестирања, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 77 -Куманово...

ЗабаваПред 7 часа

Како да плаќате помали сметки за струја?

Сезоната на греење почна, а за да ја поминете во топол дом, ви претставуваме неколку начини како да заштедите на...

ТехнологијаПред 7 часа

Повеќето автомобили на улиците се бели, дали знаете зошто? (ВИДЕО)

И покрај богатата понуда на нијанси, клиентите обично избираат бела боја на автомобилот! Според достапните податоци, белата боја доминира во...

ТехнологијаПред 7 часа

За прв пат по 10 години, пристигнува нова Википедија

Промените ќе се воведат постепено, во подолг период, за да им се даде на корисниците можност да испробаат нови опции...

НАЈЧИТАНИ