Следете не

Кичево

Во Кичево: Музички спектакл со најпознатите музички имиња на Македонската сцена – 14.06 Четврток

На ден 14.06.2018 год – Четврток со почеток од 20:00 часот во Ц.К. „Кочо Рацин“ – Кичево, се организира музички спектакл со најпознатите музички имиња од Македонската естрада како Даниел Кајмакоски, Благоја Грујовски, Татјана Стефановска, Спасе Матлиоски, како и нашите Кичевчани Спасен Сиљаноски, Христијан Тришоски, Орце Богданоски, Мирослав Мирчески, Дарко Стојаноски.

Вечерта исто така ќе ја разубават нашите добро познати уметници од КУД „Бисер“

Влезницата за овој настан чини симболични 100 денари, која може да ја купите пред почетокот на настанот во билетарницата на Ц.К. „Кочо Рацин“

  • Собраните сретства од билетите ќе се искористат за завршување на изградбата на Водичарскиот дом „СВ.ЈОВАН“ во с.Пополжани

Нашиот тим ќе биде дел од овој музички спектакл и ве повикува заеднички да бидеме дел и да помогнеме!

Со почит.

Facebook

Последни објави

Временска прогноза1 hour ago

Денес времето ќе биде сончево и топло, температури до 20 степени

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи,...

Хумор3 hours ago

УРНЕБЕСНО: Мачкава има обука да обезбедува објекти! (ВИДЕО)

Нема што дополнително да коментираме за оваа мачка, само погледнете го видеото подолу: Инаку, Мачкава работиТ како Обезбедување во продавницава...

Забава7 hours ago

Вашиот редовен хороскоп | 19.3 Вторник

Овен Би можеле да остварите позитивна соработка која би траела на долг рок. Сакате нова љубовна врска и посакувате убави...

Занимливости12 hours ago

Просечен Македонец треба да работи 26 години за еднодневна плата на Хамилтон!

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон летоска доби нов договор со екипата на Мерцедес. Хамилтон потпиша двегодишен договор со...

Занимливости14 hours ago

Доколку ја јадете оваа храна, никогаш нема да ве здебели

Еден од најчестите совети кој го слушате е дека би требало да јадете толку храна колку што ви е потребно...

Кичево17 hours ago

Лоциран пожар во атарот на с.Поповјани, во тек се мерки за негово гаснење

Вчера на 17-ти март, околу 10 часот, на неколку локации во атарот на кичевското село Поповјани, случен е пожар на...

Македонија18 hours ago

Вечерва: Бензините поскапуваат, додека дизелот се намалува!

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави цените на горивата – и од вечерва на полноќ цените на бензините се...

Македонија1 day ago

Поскапуваат ли повторно горивата?

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика денес напладне ќе го соопшти новите цени на горивата...

Забава1 day ago

Насмевни се: Старциве живеат во добро-познатата „Младост-Лудост“ (ВИДЕО)

Баш им е гајле за се, си прават влогови старциве… 😀 Посмејте се… Mladost ludost 😀 Mladost ludost 😀 Geplaatst...

Забава1 day ago

Дневен Хороскоп | 18.03 Понеделник

Овен Пред вас е можност да им помогнете на соработниците да најдат решение на некој проблем. Односот со саканата личност...

Во тренд